Місцеве самоврядування спільно з медиками шукають вирішення проблеми із затримкою зарплат працівникам вторинного рівня

5 Грудня 17:32

Керівництво міста, депутатський корпус міської ради, відділ охорони здоров’я ДМР вживають всіх можливих заходів, щоб вирішити проблему з недоїмкою субвенційних коштів у розмірі 25 млн гривень, надходження яких очікують з державного бюджету та яких катастрофічно не вистачає на зарплату працівникам галузі охорони здоров’я вторинного рівня. Так з повідомленнями про проблему Дрогобицька міська рада скеровувала звернення і до обласних структур, і до Кабміну, однак на вищих рівнях з вирішенням проблеми зволікають.

Та працівники вторинної ланки галузі охорони здоров’я б’ють на сполох, бо вже кілька місяців отримують зарплату з затримкою. Про це сьогодні вони публічно заявили у стінах міської ради.

Керівництво міста наголосило медпрацівникам, що затримка виплати зарплати відбувається через недоотримання державної субвенції, а також коштів від інших органів місцевого самоврядування, мешканцям територій яких надано медпослуги у закладах охорони здоров’я міст Дрогобича та Стебника.

Більше того, керівництво міста одноголосно запевнило медиків, що й надалі відстоюватиме позицію не скорочувати більше штатів медперсоналу, як це рекомендують в області.

З огляду на загострення ситуації, заступник міського голови Василь Качмар скликав екстрене засідання за участі головних лікарів — керівників комунальних некомерційних підприємств — медзакладів міста, які несуть відповідальність за невиплату заробітних плат, та представників профспілок, куди запросили й самих медиків, які прийшли у міську раду.

Медпрацівникам звернули увагу на те, що їхні вигуки у сесійній залі є некоректним, оскільки з ними неодноразово проводилися зустрічі і пояснювали їм ситуацію. Більше того, лише в цьому році з місцевого бюджету було виділено на зарплати медпрацівникам, щоб перекрити недоїмку субвенції, 19 млн гривень. А загалом, лише в цій каденції вдалося залучити мільйони гривень на закупівлю та оновлення медобладнання, ремонти приміщень.

Василь Качмар запропонував зініціювати нараду в Департаменті охорони здоров’я Іриною Микитчак, з головою ЛОДА Маркіяном Мальським і запросити їх до міськради.

З другого кварталу 2020 року вступить в силу реформа вторинної ланки охорони здоров’я і тоді проблему з заборгованістю зарплати буде вирішено.

На завершення зустрічі з медиками Василь Качмар наголосив, якщо представники області не будуть мати змоги прибути до Дрогобича, то керівництво Дрогобича буде просити керівництво області зустрітися у Львові.

Про перебіг подій медиків повідомлятимуть через головних лікарів.

Чат-бот Гаряча лінія