Медичне підкріплення: Стебницька лікарня отримала гуманітарний вантаж із Австрії

16 Листопада 9:30

Лікуватимуть хворих на комфортних ліжках – 15 листопада в Стебницьку міську лікарню прибула довгоочікувана вантажівка із гуманітарною медичною допомогою із Австрії, місто Інсбург. Там мешкає українська родина, котра систематично передає на Львівщину цінний медичний вантаж. Зокрема в Стебник скерували – 31 мультифункціональне ліжко та 61 матрас, візочки для важко хворих пацієнтів, милиці тощо.

Меддопомога з закордону – проєкт ініційований заступником міського голови Дрогобича Андрієм Ковчем та керівником ГО «Народна Самооборона Львівщини» Валерієм Веремчуком. Ними було досягнуто домовленостей про відправку цієї осені гуманітарного вантажу у Стебницьку лікарню. За словами Андрія Ковча, до події долучився і місцевий бізнес, зокрема приватна особа Юрій Нестор, який покрив видатки на доставку вантажу.

Це доволі кругла сума коштів, однак, цінність вантажу, який ми отримали того вартує. Над цим проєктом ми працювали понад пів року. Маю сподівання, що це не остання вантажівка із медичним підкріпленням в нашу лікарню, яка опікується ковідних пацієнтів. Тож плануємо налагодити механізм доставки гуманітарного підкріплення та здійснювати це на регулярній основі, – наголосив Андрій Ковч.

Ліжка та матраци, які отримала Стебницька лікарня, вкрай потрібні медзакладу для повноцінної роботи – наголошує керівник КНП «Стебницька міська лікарня» Наталія Стецик. За словами медика, наповненість лікарні ковідними недужими щотижня коливається в межах 130-150 осіб. Загалом ж лікарня була розрахована на 110 місць.

Ліжка, якими ми нині послуговуємося старі, вони зношуються. Тим паче в умовах наростання кількості ковідних пацієнтів ми постійно змушені розширювати кількість ліжкомісць в нашій медичній установі. Відтак постає питання – звідки ж їх брати. Тому медична підмога, яка прибула з Австрії нам дуже доречна. Ці ліжка мультифункціональні, тобто розраховані для лікування важких пацієнтів, – підкреслила Наталія Стецик.

Зустрічали медичний вантаж у Стебнику міський голова Дрогобича Тарас Кучма, керівник відділу охорони здоров’я Володимир Чуба, заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч, а також медики КНП «Стебницька міська лікарня». За словами міського голови Дрогобича Тараса Кучми, є сподівання, що це не остання допомога від українців та благочиних фондів з закордону.

Свого часу ми отримували медичну допомогу від Німецької сторони та Норвегії, сьогодні – перша ластівка від Австрії. Маємо сподівання, що не остання. Ці ліжка нам вкрай необхідні, щоб ми могли лікувати ковідних недужих в нормальних умовах. Оскільки таким хворим потрібно змінювати положення, повертати їх тощо. Багатофункціональні ліжка дозволять це робити – і тим самим полегшать роботу медичного персоналу, – наголосив очільник громади Тарас Кучма.

Як підкреслив керівник ГО «Народна Самооборона Львівщини» Валерій Веремчук, їхня громадська організація уже 7 рік поспіль здійснює волонтерську діяльність та допомагає медичним закладам Львівщини.

Приємно, що до списку лікарень, яким ми допомогли доєднався і Дрогобич. Стебницька лікарня вартує нового обладнання як для медиків так і для пацієнтів, оскільки щоденно в цих стінах рятують найцінніше – життя хворих, яких вразив ковід, – резюмував Валерій Веремчук.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту