«Мала конституція Дрогобича»: останнє слово за мешканцями міста

25 Жовтня 10:21

Вже впродовж чотирьох місяців у Дрогобичі розробляють проєкт оновленого Статуту громади, оскільки Статут, який діє на сьогодні, затвердили ще у 2009 році, а з цього часу у законодавстві відбулося чимало змін. А тому й Статут потребує оновлення.

Проект Статуту великої громади, розроблений спільно з експертами Ради Європи.

Як і було попередньо анонсовано, у четвер, 24 жовтня, оновлений проєкт Статуту громади Дрогобича у приміщенні Молодіжного простору презентували для громадськості.

Презентація відбулася за участі керівника проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» Володимира Кебала, а також експертів Максима Лукінюка та Максима Лациби.

«Статут міста — це основоположний документ і по суті мала Конституція громади. Це не просто собі документ, який покладуть у папку і він буде припадати пилюкою, це спеціально розроблена мапа чітких правил життя Дрогобича та громади, яка врахує усі особливості нашого міста та регіону вцілому», — зазначив під час презентації голова робочої групи з розробки проєкту оновленого Статуту, заступник міського голови Дрогобича Володимир Коцюба.

Також Володимир Коцюба розповів про процес розробки Статуту та подальші кроки до його втілення в життя міста та громади:

«Спільно з представниками виконавчої гілки влади, депутатського корпусу, громадськості та за підтримки Ради Європи ми спільно напрацьовували оновлений Статут громади нашого міста. Дрогобичани могли долучатись з пропозиціями навіть за допомогою е-сервісу «Е-консультації», в результаті чого, за їх пропозиціями, внесено поправки до статті 39 Статуту про кадровий резерв та можливість студентам проходити стажування у органах місцевого самоврядування, а також про особливості збереження культурної спадщини. Також було враховано і пропозиції депутатського корпусу, обговорення з якими відбулось напередодні.

У Статуті передбачено абсолютно все: визначено права, обов’язки, форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, засади громадського контролю та звітування посадових осіб місцевого самоврядування тощо».

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який взяв участь у презентації, відзначив готовність дрогобичан брати на себе відповідальність за долю свого міста, тому саме громаді необхідно давати в руки всі інструменти контролю та участі в управлінні містом.

Основною відмінністю оновленого Статуту від теперішнього, як зазначив експерт Ради Європи Максим Лукінюк, який презентував оновлений документ, це полегшення громадянам участі в управлінні містом, оскільки прописано чимало інструментів участі та процедуру їх використання: це громадський бюджет, е-петиції, звітування виконавчої та законодавчої гілок влади у місті та багато іншого.

Олег Дукас та Леся Сливка, які внесли пропозиції до оновленого проекту Статуту, обґрунтували необхідність внесення пунктів щодо проходження стажування молоді в міській ради та охорону культурної спадщини. Що одноголосно було підтримано учасниками презентації.

Свої пропозиції у обговоренні Статуту подала і депутат Дрогобицької міської ради Олена Жуковська.

«Дрогобич є нашим партнером і містом-лідером, досвідом якого ми ділимось з іншими містами. У співпраці ми і надалі зміцнюватимемо лідерські позиції міста, а цей документ, сподіваюсь, стане зразком для інших міст, оскільки тут закріплено багато механізмів взаємодії керівництва міста з мешканцями», — звернувся до присутніх керівник проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» Володимира Кебала.

Вже наступного тижня остаточний проект Статуту буде оприлюднено на офіційному інтернет-порталі Дрогобицької міської ради. Якщо нових доповнень не буде, то у грудні проект затвердять на сесії Дрогобицької міської ради.

Модератором заходу виступив член робочої групи з розробки оновленого Статуту, начальник відділу ІТ та аналізу ДМР Станіслав Гайдер.

Нагадаємо, що в середу, 23 жовтня, оновлений проект Статуту презентували для депутатського корпусу Дрогобицької міської ради.

Чат-бот Гаряча лінія