Легалізація праці – можливість отримати компенсацію у період карантину

17 Червня 9:45

Підвищення стандартів життя населення, комплексне перетворення підходів до оплати праці відповідно до проголошених Урядом соціальних ініціатив – основне завдання органів виконавчої влади.

16 червня 2021 року під головуванням першого заступника міського голови Ігоря Германа відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у ході якого узгоджено комплекс заходів, спрямованих на забезпечення додаткових надходжень до бюджету громади та план спільних дій щодо забезпечення належного контролю за оформленням трудових відносин на території громади. Прийнято низку рішень, направлених на легалізацію роботодавцями заробітних плат, посилення роз’яснювальної роботи з суб’єктами господарювання та найманими працівниками щодо дотримання вимог чинного трудового законодавства, а також переваг офіційного працевлаштування та сумлінної сплати податків із заробітних плат.

«Наразі проведення подібних заходів, незалежно від їх масштабу або кількості учасників, відіграє велике значення на шляху до легалізації тіньового ринку зайнятості населення і це є маленьким кроком до соціальної справедливості. Легалізація трудових відносин та заробітної плати сприяє забезпеченню гідної праці і економічного зростання та істотно впливає на всі аспекти соціально-економічної діяльності. До того ж у період карантинних обмежень діють урядові програми, завдяки яким лише офіційно працевлаштовані працівники та фізичні особи-підприємці мають змогу отримати від держати кошти, що були втрачені через пандемію», – вважає перший заступник міського голови Ігор Герман.

 

Чат-бот Гаряча лінія