Корисні навички у період стресу: для підопічних терцентру проводять курс самодопомоги у стресових ситуаціях

3 Березня 11:53

Повномасштабна війна росії проти України стала значним суспільним потрясінням. Війна впливає на емоційний стан, побут та повсякдення не лише тих, хто перебуває в зоні бойових дій чи в окупації, але й тих, хто знаходиться на відносно безпечних територіях.

Постійна перевтома, тривожність, стресові ситуації виснажують організм, шкодять фізичному здоров’ю та можуть призвести до низки серйозних проблем зі здоров’ям.

Для підтримки людей, які переживають різні несприятливі обставини, ВООЗ розробила курс «Самодопомога Плюс». Це мультимедійний сертифікований курс, який проводиться у багатьох країнах світу, а з 2019 року він адаптований під Україну.

2 березня, у світлиці Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) для підопічних відбулось перше заняття курсу управління стресом, на яке завітало 19 учасників.

Під час зустрічі менеджери КУ «Інститут міста Дрогобича» Юрій Яцків, Тарас Перхун та Інна Скорик розповіли слухачам, що основна мета тренінгів — навчити присутніх навичок самодопомоги в період стресу.

Як розповів Юрій Яцків, курс схожий на урок чи семінар. Він відрізняється від багатьох інших групових курсів тим, що для передачі більшої частини змісту використовують попередньо записані аудіо та ілюстровані матеріали. Програма передбачає п’ять занять, одне заняття проходитиме раз на тиждень. Оскільки є п’ять основних навичок боротьби зі стресом — одне заняття присвячене одній окремій навичці.

Програма складена так, щоб людина мала змогу надати собі допомогу у стресовій ситуації. Як і будь-яка справа у житті, ці навички також потребують вправляння. Тому, ми просимо людей, щоб вони кожного дня виділяли кілька хвилин та практикували вправи, — прокоментував Юрій Яцків.

На першому занятті лектори розповіли про дієвість навички допитливого спостереження в стресовій ситуації, що дає змогу подолати емоційну бурю та позбутися тривожних думок, сконцентрувавши увагу на улюбленій справі, предметі тощо.

Як повідомили у КУ «Інститут міста Дрогобича», в планах зробити аналогічні зустрічі і для молоді міста віком від 18 років.

Перейти до вмісту