Комісія визначила пріоритетні напрямки проектів, які подаватимуть на обласний Конкурс місцевих ініціатив

14 Січня 11:59

З 1 січня розпочалась реєстрація проектів на обласний Конкурс місцевих ініціатив. Подання проектів триватиме до кінця лютого. Однак цьогоріч Львівська обласна рада передбачила на реалізацію Конкурсу лише 66 мільйонів гривень та затвердила нові вимоги до проектів та умови їх фінансування.

Мінімальна вартість проекту має становити не менше 200 тисяч гривень. Максимальна вартість – необмежена. Однак з обласного бюджету один проект може отримати не більше 750 тисяч гривень.

Затверджена в області сума на Конкурс мікропроектів цьогоріч є вкрай малою. Вона вдвічі менша від минулорічної. Враховуючи те, що на Львівщині є 74 громади, кожна громада зможе отримати лише 1, в кращому разі 2 великі проекти в цьому році, або 6-7 мінімальних (по 200 тис грн).

Щоб врегулювати ситуацію та хоч якось впливати на процес у Дрогобицькій громаді створили Комісію з попереднього відбору проектів місцевих ініціатив, поданих на обласний конкурс мікропроектів, які будуть співфінансуватися з бюджету м. Дрогобича. В неї увійшли представники профільних підрозділів ради – КУ «Інститут міста Дрогобича», освіти, медицини, культури, комунальної сфери, фінансового управління, депутати. Очолив Комісію перший заступник міського голови Ігор Герман.

У четвер, 13 січня, відбулось перше засідання Комісії.

В ході засідання було прийнято перші рішення. Так як конкурс мікропроектів є обласним місто не буде фінансувати більше 50% вартості проектів.

Небюджетний внесок громади має становити не менше 11%. А проекти, вартість яких перевищує 500 тисяч гривень, повинні бути захищені автором проекту перед комісією. Простіше кажучи автор проекту повинен довести важливість свого проекту та необхідність його реалізації.

Також комісія проговорила напрямки проектів, які подаватимуть цьогоріч та погодила пріоритети.

В освіті пріоритетними є: санвузли в садочках і школах, харчоблоки в садочках та заміна вікон у школах (щоб завершити раніше розпочаті заміни).

Пріоритет в охороні здоров’я – це доступність медицини для маломобільних груп населення.

В комунальній сфері – благоустрій прибудинкових територій та їх освітлення.

Що ж стосується культури, попередньо комісія погодила необхідність проведення інвентаризації Народних домів по селах громади.

Нагадаємо, що минулого року з бюджету Дрогобицької міської ради було виділено близько 6 млн грн для співфінансування проектів, які виграли в Конкурсі мікропроектів Львівської області.

На час дії прийому проектів в області, комісія збиратиметься щотижнево.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту