«Кава з міським головою» – Тарас Кучма у переддень працівників освіти поспілкувався із педагогами Дрогобиччини

1 Жовтня 13:18

Щорічно в першу неділю жовтня професійне свято відзначають педагоги. Саме завдяки їм кожен із нас відкрив для себе такий цікавий та пізнавальний світ знань, цеглинка за цеглинкою закладав фундамент свого розвитку.

У переддень свята працівників освіти міський голова Дрогобича Тарас Кучма спільно із начальником відділу освіти ДМР Петром Шев’яком та його заступницею Ольгою Олексюк зустрілися із керівниками освітніх закладів усієї територіальної громади Дрогобича. Зустріч відбулася у форматі спілкування «Кава з міським головою». За філіжанкою кави у Будинку науково-технічної творчості учні, у теплій та невимушеній атмосфері, керманич міста поспілкувався із директорами Ліцеїв та Гімназій, почув про проблеми педагогів, плани на майбутнє та поділився спогадами про свої шкільні роки. Модератором зустрічі виступила Наталія Свойкіна, психолог Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Найперше Тарас Кучма подякував педагогам за їхню нелегку працю та підкреслив, що успіхи школярів міста та всієї територіальної громади під час цьогорічного ЗНО засвідчили – освіта Дрогобича рухається в правильному напрямку, педагогічний склад професійний тож і надалі слід на належному рівні втримувати ці позиції. Відтак керманич міста відповів на питання, які хвилювали освітян. Серед них запитання про те, коли Медвежа отримає шкільний автобус. За твердженнями Тарас Кучми, автобус «Школярик» Дрогобиччина отримає уже цими днями. Оскільки на 4 жовтня у Львові запланована зустріч із керівництвом області щодо вручення ключів від шкільних автобусів, два транспортні засоби поїдуть на Дрогобиччину.

Коли слово взяли освітяни – то Ольга Заєць, директор Дрогобицького ліцею найперше висловила вдячність за ремонт вулиці, що веде до їхньої освітньої установи, адже відремонтованими дорогами «приємніше крокувати до країни знань». Керівник Ліцею №2 Лариса Панькевич наголосила, що нововведення міста щодо патрулювання вулиць Дрогобича Нацгвардією тішить, як пересічних мешканців так і педагогів, оскільки є позитивні результати: менше молоді розпиває спиртні напої, не дозволяють собі палити за школою, загалом в місті стало безпечніше.

Від наболілих щоденних питань перейшли до більш особистісних. Присутні цікавилися в міського голови, яким бачить розвиток освіти регіону, які спогади закарбувалися в його пам’яті про шкільні роки, чим пишається і за чим шкодує.

Найяскравіший спогад про школу – це конкурс-постановка серед шкіл «Буратіно», де тоді ще 8 школа (школа, де навчався Тарас Кучма ред.) зайняла І місце. Ми були безмежно щасливі. Одним із найтепліших спогадів про шкільні роки – є спогад про похід класом в гори. Пам’ятаю як нині, в цей день сильно дощило, ми розпалили багаття і гуртом вирішили перечекати зливу. Було тепло не від вогню, а від згуртованості учнів. Один урок, на який б хотіли повернутись – це урок історії, бо там завжди було надзвичайно цікаво, – поділився думками із присутніми Тарас Кучма.

Відтак освітяни теж ділилися своїми спогадами про пережиті шкільні роки. Педагоги наголошували, що сьогодні у час непростих випробувань: карантину і дистанційного навчання радіють, коли для своїх учнів залишаються не просто вчителями і керівниками навчальних установ, а щирими друзями, до яких школярі звертаються за допомогою та чекають підтримки чи розради у певній ситуації.

У кабінет до директора, чи педагога, учень чи учениця має заходити без будь-яких хвилювань – це наше завдання. Діти мають розуміти – у стінах рідного навчального закладу їх завжди підтримають та зрозуміють, – підкреслила керівник Ліцею№3 Наталія Ластов’як.

Відтак запитання із родзинкою меру міста поставила модератор зустрічі Наталія Свойкіна. Психолог цікавилася, якою рослиною була би освіта Дрогобича, та якою бачить її Тарас Кучма? Якщо зброєю та прикрасою – то теж якою?

Не роздумуючи Тараса Кучми відповів – освіту Дрогобиччини уособлює із квіткою ромашка, оскільки це не просто красива квітка, але й хороший еліксир здоров’я, іншими словами – це ліки дрогобицького суспільства. Що стосується зброї – то освіта це «катюша», а якщо порівнювати її із прикрасою то це – гердани.

На завершення зустрічі присутні дійшли до спільного знаменника, вчитель – це покликання, це наставник у житті, який сіє вічне та мудре у дитячі серця. Тарас Кучма подякував освітянам за теплу бесіду, привітав із святом та наголосив – за працею кожного педагога – майбутнє нашої нації та нашої країни.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту