За останніх півроку більше половини накопичених ТПВ з вулиці Гайдамацької прибрано

31 Травня 12:01

Сміття на вулиці Гайдамацькій – наслідок блокування Дрогобицького сміттєвого полігону поблизу Брониці. Цей факт є загальновідомим і на цьому акцентують у Департаменті міського господарства ДМР. Також відомо, що з моменту спровокованої блокувальниками полігону у лютому 2018 року сміттєвої кризи у Дрогобичі, виникали перебої з утилізацією сміття на інших полігонах як Львівської області, так і за її межами. Про це посадовці та керівництво міста неодноразово заявляли публічно.

«Сам перевантажувальний майданчик на Гайдамацькій – це був вимушений крок і він не передбачав такої кількості накопичення ТПВ. Були проблеми як фінансового характеру, так і те, що не було місця, куди можна було б захоронювати сміття. І до недавнього часу були постійні перебої з можливістю вивезення сміття, що спричинило понаднормове накопичення ТПВ на перевантажувальному майданчику. З метою економії фінансів для транспортування ТПВ на полігони в інших областях, на цьому майданчику здійснювалося перевантаження сміття у великогабаритні вантажівки. Також наголошую, що за останніх півтори року для вирішення цього питання допомоги з місцевого бюджету не виділялося. Відповідальне комунальне підприємство самостійно забезпечує вивіз ТПВ з вулиці Гайдамацької в межах своїх фінансових можливостей та акумуляції коштів за надані комерційні послуги споживачам», – коментує заступник керівника Департаменту міського господарства ДМР Ростислав Пошивак.

Впродовж всього періоду, з моменту облаштування майданчика тимчасової перетримки сміття на вулиці Гайдамацькій у межах промзони, як міською радою, так і відповідальними комунальними підприємствами здійснюється вивіз накопиченого сміття. Останнім часом у мережі Інтернет поширюється інформація з акцентом на проблемах вулиці Гайдамацької, однак, автори публікацій не згадують першопричини – незаконного блокування Дрогобицького полігону, відповідальності блокувальників, дії яких призвели до сміттєвої кризи у Дрогобичі.

«За останні півроку з території було вивезено більше половини твердих побутових відходів. Вирішити це питання моментально є неможливим, адже потрібно як чималих фінансових затрат, так і технічних, і людської паці. Але ми над цим працюємо і найближчим часом, я думаю, що ми цю ділянку очистимо. Ми для цього робимо все можливе», – наголошує заступник міського голови Роман Москалик.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту