Жахаюче припущення підтвердили фахівці: У Дрогобичі виявили нові захоронення жертв політичних репресій НКВС

17 Жовтня 13:27

Не даремно старші за віком люди казали, що з саду позаду будівлі, де колись була в’язниця НКВС на вулиці Стрийській, 3, яблук їсти не можна. Очевидці тодішніх трагічних подій стверджували, що у саду в ямах та ровах знаходяться останки жертв політичних репресій НКВС.

Сьогодні, 17 жовтня, цей факт офіційно підтвердили. На території саду, де з 15 жовтня фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» проводять пошуково-ексгумаційні дослідження, вже знайдено останки 16 осіб з виявлених 13 захоронень. Фахівці та історики передбачають, що цих осіб було вбито у 1939-1941 роках або після 1944-го року. Ці висновки зроблені з того, що у черепах наявні кульові отвори в частині потилиці. З огляду на хаотичність розташування останків, фахівці припускають, що захоронювали тіла в нічну пору в кілька етапів. Також виявлено рештки взуття, одягу та кулі від зброї, якою у ті часи володіли НКВДисти.

Як наголосив під час брифінгу Святослав Шеремета — директор меморіально-пошукового центру «Доля», за фактом злочину скеровано звернення про відкриття кримінального провадження до місцевої поліції. Останки мають оглянути експерти. Роботи триватимуть ще декілька тижнів.

Роботи проводять на підставі звернення та ініціативи Дрогобицької міської ради та активних громадян міста.

Також в ході брифінгу виступили Мирон Бучацький — дрогобичанин, який у 1990-му році ініціював розкопки на території теперішнього Меморіального комплексу «Тюрма на Стрийській» та Василь Ільницький — доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.


Нагадаємо, у 1990 році у процесі розкопок віднайшли кісткові останки 486-ти осіб.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту