Дрогобич – Перемишль: Очільники міст напрацьовують стратегію співпраці та співдружності

3 Червня 9:42

Подякували за підтримку України в непростий час – цими днями делегація із Дрогобича на чолі із міським головою Тарасом Кучмою вирушила до Польщі, щоб особисто зустрітися та висловити слова вдячності керівникам міст-побратимів за непосильну щоденну допомогу українцям загалом та дрогобичанам зокрема. Делегація з Дрогобича в сусідню країну відбула за прямим дорученням та сприянням голови ЛОВА Максима Козицького.

Окрім цього дрогобичани провідали українців, які через війну змушені були покинути власні домівки та тимчасово мешкають в Польщі. Перемишль – став першим польським містом, до якого завітала дрогобицька делегація. Нещодавно президент Перемишля Войцех Бакун особисто відвідував Дрогобичі із гуманітарною місією. На знак вдячності – Тарас Кучма вручив подяку від громади міста Котермака Войцеху Бакуну та подарував колекційну марку і дрогобицькі сувеніри.

Своєю чергою керівництво Перемишля запевнило, що і надалі готове підтримувати українців в час війни, а саме медикаментами, автівками швидких допомог та іншими необхідними речами. Зокрема, в Перемишлі в найближчий час хочуть побудувати великий комплекс для українців, котрі через військову агресію покинули рідні землі та втратили домівки. Житловий комплекс включатиме й послугу психолога. Окрім цього, вимушено переміщеним особам допомагатимуть з наданням тимчасової роботи.

Як підкреслив президент Перемишля Войцех Бакун – їхнє місто стало своєрідною буферною зоною для українців у Польщі, однак тут вважають своїм обов’язком допомогти усім, в чиє життя увірвалася війна.

Керівники двох міст у невимушеній атмосфері обговорили спільні кроки у таких галузях як економіка та культура, а також окреслювали плани подальшої співпраці. Йшла мова і про майбутній івент – бізнес-форум для того, щоб ознайомитись з комерційними пропозиціями та підприємцями, якими пишається Дрогобич.

На жаль, кожному українцеві за три місяці воєнних дій довелось сповна відчути російську агресію – хтось пережив бомбардування, обстріли, хтось втратив рідних чи домівку. Нікому не бажаємо пережити війну у 21 ст і будити своїх дітей зі словами: «Вставай, війна!». Сьогодні ми багато говорили про спільну історію поляків та українців і вкотре переконались, що в наших народів багато спільного і розмовляємо ми «однією мовою» і розуміємо один одного з пів слова. Польща і міста-побратими, які нас підтримали – це наш так званий рупор в Європі, котрий кричить світові про нашу біду і біль, які принесла на наші землі російська орда. Тож дякуємо не лишень за гуманітарну допомогу, але й за інформаційну підтримку!, – наголосив під час офіційної зустрічі в Перемишлі Тарас Кучма.

Своєю чергою президент Перемишля Войцех Бакун запевнив, що народ Польщі молиться за припинення війни в Україні та готовий допомагати до завершення військової агресії.

На знак вдячності – Тарас Кучма передав керівництву польського міста відеозапис пісні «Гей, соколи» у виконанні Зразкового ансамблю пісні і танцю «Верховина».

Окрім гуманітарних та культурних фронтів – під час офіційної зустрічі двох делегацій ділились досвідом роботи водоканалів та соціальних служб двох міст.

Підсумком зустрічі стало запрошення делегації з міста Перемишиль на чолі з президентом відвідати Дрогобич по завершенні війни та продовжити реалізацію розпочатих проектів.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту