Дрогобицька міська рада повертає в комунальну власність землю, через порушення договору оренди

24 Вересня 11:45

Дрогобицька міська рада відстояла в суді правову позицію щодо повернення в комунальну власність земельної ділянки, користувач якої несвоєчасно сплачував орендну плату та розпочав на ній самовільне будівництво.

1 жовтня 2018 року між Дрогобицькою міською радою та ТзОВ «Прайд-Захід» було укладено договір оренди земельної ділянки, що знаходиться у Дрогобичі на вул. Стрийській, 32.

Однак зі сторони ТзОВ «Прайд – Захід» відбулось порушення умов договору, а саме: плата за користування землею вносилась несвоєчасно, також орендар почав використовувати земельну ділянку не за призначенням та розпочав на ній самовільне будівництво об’єкту нерухомого майна.

Управлінням правового забезпечення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради було подано позов в Господарський суд Львівської області про розірвання договору оренди землі від 1 жовтня 2018 року та повернення Дрогобицькій міській раді земельної ділянки, яка знаходиться у м. Дрогобич на вул. Стрийська, 32.

Також незаконність дій орендаря підтвердив відділ Державного архітектурно-будівельного контролю Дрогобицької міської ради, яким було видано ТзОВ «Прайд-Захід» приписи про:
– усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та приведення об’єкту будівництва на вул. Стрийській, 32 у м. Дрогобичі Львівської області у відповідність до будівельних норм, державних стандартів і правил та вимог містобудівного законодавства,
– зупинення виконання будівельних робіт на об’єкті проведення будівельних робіт на вул. Стрийській, 32 у м. Дрогобичі Львівської області до отримання права на виконання будівельних робіт.

Однак дані приписи порушником не було виконано.

Дрогобицька міська рада надала суду повне обгрунтування позовних вимог. Натомість сторона відповідача – представники ТзОВ «Прайд – Захід» на останні три засідання не з’явились, а 22.09.2021 року в черговий раз надійшло в суд клопотання від ТзОВ «Прайд – Захід» про відкладення розгляду справи.

Після завершення чисельних судових засідань 22.09.2021 року Господарським судом Львівської області було прийняте рішення, яким повністю задоволено позов Дрогобицької міської ради до ТзОВ «Прайд – Захід».

Відповідно до рішення суду, Договір оренди землі від 1 жовтня 2018 року – розірвано, а земельну ділянку за адресою м. Дрогобич, вул. Стрийська, 32 вирішено повернути в комунальну власність Дрогобицької міської ради.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту