Дофінансувати 40 мільйонів гривень на зарплату медикам та освітянам, — депутати ДМР ухвалили відповідне звернення

21 Жовтня 13:45

Депутати Дрогобицької міської ради вкрай стурбовані ситуацією, яка склалась в сферах освіти та охорони здоров`я з виплатою вчителям та лікарям заробітних плат.

Із закликом врегулювати ситуацію та виділити з держбюджету кошти, необхідні для забезпечення фахівців освіти і охорони здоров`я Дрогобича зарплатами, депутати ДМР під час чергового сесійного засідання у четвер, 17 жовтня, звернулися до Міністра охорони здоров`я України Зоряни Скалецької, Міністра освіти і науки України Анни Новосад і голів Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради — Маркіяна Мальського та Олександра Ганущина.

Озвучив інформацію про ситуацію у цих сферах міста заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар.

У зверненні зазначено, що дефіцит коштів до кінця 2019 року на виплату зарплат медикам становить 25 мільйонів гривень, а освітянам — 15 мільйонів гривень. І схожа ситуація прогнозується і у 2020 році.

Основною причиною виникнення дефіциту коштів у міському бюджеті Дрогобича на виплату зарплат медикам є відсутність чіткої законодавчої бази, яка б регламентувала передачу коштів у вигляді міжбюджетних трансфертів за пролікованих хворих.

«Фінансування охорони здоров’я здійснюється з Державного бюджету із врахуванням кількості прописного населення, в нашому випадку міст Дрогобича та Стебника, що становить близько 100 тис. осіб та за рахунок коштів місцевого бюджету у підпорядкуванні, якого перебувають заклади охорони здоров’я. Повідомляємо про те, що фактично при загальній кількості населення міст Дрогобича та Стебника близько 100 тис. осіб, медичні заклади Дрогобицької міської ради обслуговують територію із загальною кількістю населення понад 250 тис. осіб, забезпечуючи надання медичної допомоги не лише мешканцям міст Дрогобича і Стебника, а й прилеглих територій, левову частку, яких складають мешканці Дрогобицького району. Із загальної кількості пролікованих хворих в стаціонарних відділеннях, підпорядкованих Дрогобицькій міській раді комунальних некомерційних підприємств міст Дрогобича та Стебника 40% становлять мешканці інших територій. Однак місцеві ради відмовляються повертати кошти за пролікованих хворих, а подальша оптимізація мережі — неможлива, оскільки тоді вберегти медичний потенціал міста не вдасться», — наголошують депутати ДМР.

У зв’язку з недосконалим формульним розрахунком освітньої субвенції дефіцит коштів є і у освітній газі Дрогобича. До кінця року не вистарчає 15 мільйонів гривень. Причин декілька, оскільки невраховано:

– фактичну кількість учнів на 01.01.2019 (10108), а по показниках попереднього періоду, тобто, на 01.01.2018 (9851) — як наслідок занижено кількість педагогічних ставок;

– видатки на індивідуальне навчання;

– видатки на адміністративно-педагогічний персонал дитячого будинку;

– поділ на групи в спеціалізованих школах, які функціонували на початку 2019 року;

– фактичну кількість класів з інклюзивною формою навчання (був 1 клас, стало – 9) тощо.

У зверненні зазначено, що у поточному році з міського бюджету вже виділено на заробітну плату працівникам охорони здоров`я кошти в сумі 17 мільйонів гривень та працівникам освіти 2,2 мільйонів гривень.

Виділення в подальшому додатково коштів з міського бюджету є неможливим у зв’язку з незадовільним станом житлового фонду (подекуди аварійним, зокрема, буд. на вулиці М. Грушевського 101/1), доріг та бюджетних установ міста.

«Просимо вжити заходів щодо виділення коштів на виплату до кінця 2019 року заробітної плати медичним працівникам в сумі 25 мільйонів гривень та педагогічним працівникам в сумі 15,3 мільйонів гривень, оскільки заробітна плата працівників бюджетної сфери виплачується виключно за рахунок державної субвенції та є прерогативою Державного бюджету», — закликають вище керівництво депутати Дрогобицької міської ради.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту