Депутат Володимир Ханас запевняє, що дерусифікація назв вулиць не становить фінансових витрат для мешканців

15 Вересня 15:08

У Дрогобичі триває процес перейменування вулиць, які пов’язані з радянським періодом. З цього приводу створена спеціальна комісія, яку очолює заступник міського голови Андрій Ковч.

Днями мешканці низки сіл подали звернення до міської ради, щоб залишити старі назви вулиць Миру та Перемоги. Зокрема у зверненні громади села Рихтичі зазначено, що таке перейменування вулиць створить незручності для мешканців, пов’язані з перереєстрацією та фінансовими витратами під час переоформлення документів.

Під час чергового сесійного засідання, яке відбулося 15 вересня, депутат міської ради Володимир Ханас наголосив, що побоювання мешканців є безпідставними, зіславшись на роз’яснення Українського інституту національної пам’яті. Відповідно до статті 3 Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», назви таких вулиць мають бути змінені, оскільки це є ідеологією та пропагандою комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки.

Назви «Перемога» і «Мир» попадають під цю пропаганду. Тому що радянський союз як агресивна держава, проводила загарбницькі дії впродовж свого існування, прикриваючись гаслами, що союз миролюбна держава і виступає за мир. Таким чином відбувалася підміна понять, – наголосив Володимир Ханас.

Депутат зазначив, що жодних документів при зміні назв вулиць міняти не треба.

Ці зміни відбуваються тільки тоді, коли людина здійснює певні юридичні дії: змінює місце проживання, дарує свій будинок, чи хтось успадковує майно. Змін у паспорті також не треба. Винятком є тільки юридичні та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності. Але й у законодавстві внесено зміни, що нотаріально нічого змінювати не потрібно. Їх звільнено від сплати при зміні реєстрації. Ми не маємо жодних перешкод, – прокоментував депутат.

Також він зазначив, що побоювання мешканців про колосальні витрати коштів є безпідставними.

Своєю чергою, міський голова Тарас Кучма доручив комісії заслухати представників Дія Центру – державних реєстраторів та надати громаді юридичне роз’яснення.

У підсумку присутні у сесійній залі домовились, що юридичне роз’яснення з приводу застереження з боку громади, буде сформовано під час наступного засідання комісії і буде опубліковано на Інтернет-порталі міської ради та у ЗМІ.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту