Делегація з Дрогобича відвідала з робочим візитом фермерське господарство в Бугаївці на Харківщині

13 Січня 15:51

Дрогобицька громада продовжує розвивати власне фермерське господарство. На початку вересня депутатський корпус Дрогобицької міської ради створив комунальне фермерське господарство «Тарком», яке займатиметься тваринництвом, молочним виробництвом та вирощуванням сільськогосподарської продукції.

Міський голова Дрогобицької громади Тарас Кучма, спільно з заступниками Андрієм Ковчем та Романом Москаликом і директором КП «Тарком» Василем Масним здійснили робочий візит до села Бугаївка, Ізюмського району Харківської області.

Мета візиту – переймання досвіду ведення фермерського господарства.

В Бугаївці тривалий час функціонує фермерське господарство, засноване місцевим підприємцем Адрієм Ровчаком. Станом на сьогоднішній день підприємство утримує близько десяти тисяч корів молочної та м’ясної породи, є одним із найбільших платників податків Ізюмського району та забезпечує роботою багатьох місцевих мешканців.

Молочну продукцію Бугаївської ферми купують відомі компанії не лише України, але й Європи. Але чи не найважливішим є те, що її засновник Андрій Ровчак є великим патріотом своєї країни. Від початку війни він опікувався батальйоном Кульчицького та досі з року в рік підтримує українських воїнів і коштами, і якісними продуктами власного виробництва.

«Для нас важливо мати партнера, який не просто знається в цій справі, але буде надійним товаришем, порадить та підтримає нас в процесі розвитку нашого фермерського господарства. Я знаю Андрія Ровчака ще з часів перебування в зоні бойових дій і я радий, що саме він допомагає нам сьогодні» – наголошує Тарас Кучма.

Загалом створення комунального фермерського господарства в Дрогобицькій громаді переслідує декілька цілей:
По-перше, – це можливість створення якісної молочної продукції власного виробництва, якою можна буде забезпечувати садочки та школи громади, чи збувати продукцію в спеціалізованих магазинах роздрібної торгівлі.
По-друге – це можливість збереження цілісних земельних паїв, які наразі перебувають в комунальній власності Дрогобицької громади і на які вже сьогодні претендують чимало підприємців.

На жаль у нас багато земель, які досі використовуються не за призначенням.

В ході зустрічі делегація з Дрогобича провела перемовини з засновником Бугаївського фермерського господарства Андрієм Ровчаком. Було проговорено чимало важливих моментів та задекларовано наміри щодо подальшої співпраці та консультування Дрогобицької громади на етапах розвитку підприємства.

«Хочеться, щоб наша земля була не елементом розрахунку чи збагачення, щоб вона не простоювала без діла, а оброблялась та використовувалась за призначенням. Щоб на ній працювали люди та виробляли свою якісну продукцію. Наше комунальне фермерське господарство має дати поштовх активнішому розвитку фермерства в нашій громаді» – наголошує Андрій Ковч.

До слова, заступник міського голови Андрій Ковч, спільно з Василем Масним, завітали до Бугаївки на зворотньому шляху з зони бойових дій, куди їздили з черговою допомогою від Дрогобицької громади для воїнів 15 реактивного артилерійського полку, які зараз знаходяться на лінії фронту та захищають наші землі від ворога.

Нагадаємо, що для здійснення діяльності комунальному підприємству «Тарком» виділено в користування 50 гектарів земель в Лішні. На них облаштують пасовища для худоби. Наприкінці грудня на базу орендованих приміщень комплексу КСП «Лішнянське» – завезли перше поголів’я рогатої худоби молочних порід. Завезли 18 корів, вже в цьому році поголів’я планують збільшити поголів’я до 100 корів.

Ще 120 гектарів комунальних земель «Тарком» планує використовувати під вирощування кормових культур.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту