Галицькі традиції: у Дрогобичі вдруге відбувся фестиваль різдвяного печива «Газдиня Фест»

13 Січня 16:02

Частували смачною різдвяною випічкою, презентували свої громади та колядували – у Дрогобичі вдруге відбувся масштабний фестиваль домашнього печива «Газдиня фест». Організувало дійство Управління культури та розвитку туризму, зокрема керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська. Смачне свято об’єднало талановитих господинь всього регіону – Дрогобича, Стебника та сіл територіальної громади. Чого тільки не напекли вправні газдині на фестиваль: пампушки, струцлі, пляцки, тістечка, не забули й про головний символ свят – кутю та оригінальні українські канапки і напої. Усі різдвяні смаколики можна було скуштувати чи придбати за символічні кошти. Присутні, із перших хвилин дійства, обступили пишні столи із випічкою, яких було понад 40 та дегустували спечене.

Кожен населений пункт територіальної громади, а також управління та відділи міської ради, бібліотечна система міста та музичні школи Дрогобича в особливий та оригінальний спосіб намагалися презентували свої різдвяні столи із смаколиками. Господині колядували, віншували та припрошували куштувати домашні гостинці.

Як розповіла Леся Татарська, начальниця відділу культури та мистецтв – мета фестивалю – пропагувати смачну галицьку випічку та об’єднати територіальну громаду спільною ідеєю: різдвяним духом, який попри війну маємо примножувати та спільно із нашими традиціями передавати підростаючим поколінням.

Роботу вправних ґаздинь оцінювало компетентне журі, серед членів якого – міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, депутатка Дрогобицької міської ради Марта Слотило та голова журі – українська акторка кіно і театру Наталія Васько.

Українці завжди тягнулися до світла та добра. І сьогоднішній фестиваль «Газдиня Фест» у Дрогобичі є яскравим свідченням того, як ми ревно плекаємо свої традиції, готуємо з любов’ю різдвяні смаколики та колядуємо. З вірою в наші ЗСУ маємо сподівання, що в наступному переможному році, фестиваль буде ще масштабнішим та об’єднає ще більше вправних газдинь, – наголосила акторка Наталія Васько.

Окрім смачної випічки та благочинної мети дійства, усі присутні досхочу мали змогу насолодилися щирою українською піснею та колядко: їх виконали Прикарпатський ансамбль пісні та танцю «Верховина», а також творчі колективи сіл територіальної громади. Вертепне дійство присутнім презентували дрогобицькі театрали.

Також на заході хвилиною мовчання вшанували пам’ять українських захисників. За задумом організаторів частину вилучених від фестивалю коштів буде скеровано на потреби українських воїнів, зокрема 67-го батальйону територіальної оборони.

Дякуючи нашим захисникам маємо змогу сьогодні гідно прославляти народження Ісуса Христа. Дякую організаторам та учасникам дійства за те, що підтримують різдвяні традиції і ними щедро діляться. З вірою в наших воїнів, оскільки фестиваль носить благочинну місію, наближаємо спільно перемогу та допомагаємо воїнам, – підкреслив міський голова Тарас Кучма.

Кульмінацією дійства стало визначення переможців смачного фестивалю. Кращих газдинь фесту обрали в кількох номінаціях:
найкраща господиня 2023 року – Музична школа №2, найкреативніша господиня – із села Новошичі, найщедріший стіл – село Биків.

Як стверджують організатори свята – є сподівання, що дрогобицька «Газдиня Фест» стане щорічним колоритним фестивалем міста та територіальної громади.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту