В Україні стартував соціальний проєкт “Почуй мене” для людей з вадами слуху

28 Квітня 8:37

Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадською організацією Громадський рух «Соціальна єдність» з 5 березня 2021 року реалізується пілотний проєкт «Почуй мене».

Проєкт спрямований на полегшення комунікації між людьми з вадами слуху та представниками органів державної влади. Його суть полягає у спрощенні процесу комунікації при отриманні нечуючими будь-яких державних послуг.

Цілодобова «гаряча лінія» 1539 – це офіційний канал зв’язку для консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю .

Для оформлення звернення на жестовій мові натисніть на перекреслене вушко в правому нижньому кутку екрана.
Заповніть: ім’я, номер телефону, електронну пошту.
Очікуйте на підключення перекладача жестової мови.

Яку інформацію ви можете отримати:
• про субсидію від держави;
• про пенсію (як оформити, як перевести пенсію в інше місто, за місцем нинішнього проживання);
• про матеріальну та фінансову допомогу, яку ви можете отримати;
• як отримати грошову компенсацію за купівлю смартфону;
• про допомогу по причині втрати годувальника (як оформити і що для цього потрібно);
• як оформити грошові виплати при народженні дитини;
• про оформлення пенсії на дитину з інвалідністю та інше.

Звернення приймають працівники Урядового контактного центру за допомогою засобів телекомунікації і направляють у відповідні органи державної влади для вирішення питань по суті та надання відповідних роз’яснень.

«Гаряча лінія» 1539 сприяє дотриманню прав людей з інвалідністю і реалізується за підтримки Міністерства соціальної політики і Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Прямий діалог між міністерством та людьми з інвалідністю сприяє прискоренню розбудови безбар’єрної України, де всі без винятку громадяни мають рівні права та можливості.

Дзвінки на «гарячу лінію» 1539 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

Для громадян з порушенням слуху забезпечена можливість звернутися на «гарячу лінію» з допомогою послуги сурдоперекладача, а також гарантована відповідь на звернення у вигляді відеолиста.

Чат-бот Гаряча лінія