В ногу з часом: для підопічних Терцентру провели лекцію цифрової грамотності

17 Червня 13:39

16 червня у світлиці Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування відбулась перша лекція для слухачів «Університету ІІІ віку» за напрямком «Основи цифрової грамотності».

Як стверджує керівник центру Марія Лютик, з огляду на перехід усіх державних послуг в онлайн режим, розвиток цифрової грамотності громадян набирає неабиякої актуальності. Зокрема для людей похилого віку потрібно створити відповідні умови, щоб вони могли брати участь в культурному та соціальному житті та користуватись усіма здобутками сучасних технологій.

Технології не стоять на місці, техніка постійно оновлюється, що вимагає і оновлених знань. Тому, важливо допомогти людям похилого віку розібратись у цьому, ознайомити та підказати. А в умовах війни бути в курсі останніх новин та бути на зв’язку дуже важливо. Наші підопічні задоволені першою лекцією — і це головне, — прокоментував соціальний працівник відділення денного перебування Юрій Берчук.

Відтак, вже на першій лекції усіх охочих опанувати цифрову техніку навчили основних необхідних азів. В індивідуальному порядку розповіли як включати/виключати смартфон, керувати звуком, записати новий контакт у телефон тощо. Надалі планують навчати нових навичок, серед яких оплата комунальних послуг та базове володіння соціальними мережами.

Вступне заняття з опанування мобільним телефоном було проведене волонтером-ментором Наталією Гагаріною, в межах освітнього проєкту «Місто щасливих людей» (м. Маріуполь)

Додамо, що з 2012 року, при Дрогобицькому міському територіальному центрі соціального обслуговування діє Університет третього віку. У Дрогобичі такий Університет був започаткований найперше в Україні та є інноваційною соціально-педагогічною послугою, що має на меті адаптацію покоління людей старшого віку до сучасного суспільного життя.

Спеціалісти Терцентру регулярно проводять навчання для слухачів Університету за напрямками медицина, правова допомога, теологія та основи релігії. Також вихованці Центру можуть долучатись до хору «Калинонька».

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту