Війна, виклики для міст, інтеграція ВПО: досвід Дрогобича презентували громадам України

24 Січня 17:02

Розвиток громад в умовах війни – на цю тему сьогодні говорять в унісон представники місцевого самоврядування та громадських організацій України.

Допомога Україні, використання ресурсів, можливостей, обмін досвідом, інтеграція внутрішньо переміщених осіб у життя громад, виклики та шляхи їх вирішення – про це йшлося 24 січня на панельній платформі “Підтримка та організація ВПО: місцеві ініціативи для нових мешканців та громад”. Захід відбувся у Львові. Організатором виступив Фонд Східна Європа.

Представники місцевого самоврядування ділилися досвідом, що можна зробити, щоб адаптувати та підтримати нових мешканців, з якими проблемами продовжують стикатися громади та ВПО під час великої війни, та як цьому можуть зарадити місцеві ініціативи.

Програма заходу складалася з трьох дискусійних панелей:

• Грантові ресурси та цифрові інструменти для вирішення проблем громад під час війни.

• Чи сприяє інтеграція ВПО розвитку громад? Тенденції, інструменти, ініціативи.

• Соціально-економічний вимір вимушеного переміщення людей в Україні: історії успіху громад, спільнот ВПО.

Серед спікерів та модераторів:

• Тарас Кучма, голова Дрогобицької громади;

• Віра Недзведська, менеджерка Програми «Стійкість», Фонд Східна Європа:

• Олександра Радченко, координаторка компоненту Е-демократія програми EGAP.

• Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа;

• Степан Куйбіда, директор Департаменту економічної політики Львівської ОВА;

• Борис Капрус, голова Нововолинської громади;

• Та інші предаставники та представниці ОМС, громадянського суспільства та спільнот ВПО.

Як живе наша громада в період війни. Як допомагаємо Україні – війську, ВПО, громадам у зоні бойових дій, залучаючи міжнародних партнерів. Як інтегруємо внутрішньо переміщених осіб, і як при цьому використовуємо цифрові сервіси. Про це мав можливість сьогодні розповісти під час панельної дискусії “Грантові ресурси та цифрові інструменти для вирішення проблем громад під час війни, – прокоментував участь у заході очільник Дрогобицької громади Тарас Кучма.

Захід відбувся у межах компоненту “Разом вдома: сильна громада, ефективна адаптація ВПО”, який є частиною програми «Стійкість», упроваджується Фондом Східна Європа в консорціумі громадських організацій на чолі з ERIM (Equal Rights and Independent Media – Рівні права та незалежні медіа, Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту