Вуличний музей: На площі Ринок запрацювала водяна колонка

6 Січня 14:30

Колись на площі Ринок у Дрогобичі була криниця, з якої кожен охочий міг напитися води. Однак ця вода мала солений присмак. Як зазначають історики, така проблема була у всьому місті, тому було прийнято рішення про побудову водопроводу.

Сьогодні на центральній площі Дрогобича, після її реконструкції, запрацювала водяна колонка.

Як наголошує керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, в межах реконструкції площі було прийнято рішення встановити таку колонку, щоб кожен охочий міг напитися доброї води.

«Це оригінальна колонка авсрійської фірми «Hawle». Фірма є кращою в європі і спеціалізується на виготовленні якісного обладнання для галузі водопостачання та водовідведення. Вода подається до колонки з водопроводу. Біля колонки встановлено систему водовідведення. За технічними характеристиками ця колонка може працювати як і в теплу, так і в холодну пору року.

Більше того, містяни та гості Дрогобича, мають змогу безкоштовно спожити добру воду з-під крану, яка за показниками якості перевищує деякі європейські норми, а у порівнянні з бутильованою водою, її вартість становить лише 2,5 копійки за літр.», — зазначив Роман Шагала.

На фото: керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала, директор з виробництва Олег Денека, головний інженер Василь Головко, начальник дільниці Роман Щурик, начальник диспетчерської служби Ігор Хомик.

Крім того, що водяна колонка матиме практичне значення, вона буде одним з експонатів «Вуличного музею».

«Прокладення у Дрогобичі водопроводу з якісною водою дало місту поштовх до розвитку. Тому встановлення цієї колонки не лише є доповненням експонатів «Вуличного музею», а є й згадкою про історію Дрогобицького водоканалу. Про це ми розповідатимемо в ході наших екскурсій. Також ми плануємо поруч з колонкою встановити й інформаційну таблицю», — наголошує керівник КП «Туристично-інформаційний центр Дрогобича» Ігор Чава.

Чат-бот Гаряча лінія