Впорядкування Броницького полігону та боротьба з несанкціонованими сміттєзвалищами: як комунальники налагоджують процеси збору ТПВ

2 Грудня 14:50

Незважаючи на те, що протягом останніх чотирьох років тривала судова тяганина щодо правомірності використання міського сміттєзвалища в районі села Брониця, Департаментом міського господарства, а згодом комунальним підприємством «Комунальник», яке займається вивезенням твердих побутових відходів та утриманням міського полігону, було виконано низку робіт щодо приведення санітарно-екологічного стану об’єкту до нормативних вимог.

Одним із аргументів, який використовували активісти, блокуючи в’їзд на сміттєзвалище, окрім незаконного рішення Броницької сільської ради, було твердження про закінчення терміну експлуатації об’єкту.

У вересні 2022 року за результатами проведених ТзОВ «Інститут «ГІРХІМПРОМ» польових обстежень та оцінки еколого-геологічного стану Дрогобицького міського сміттєзвалища, Департаментом екології і природних ресурсів ЛОДА затверджено зміни до паспорту місця видалення відходів, якими визначено розрахунковий термін експлуатації (до 2032 року), при плановому захороненні 11 тис. тонн ТПВ на рік.

Окрім цього впродовж 2022 року комунальниками було виконано низку робіт щодо забезпечення нормативних правил з технічної експлуатації полігону:

– облаштовано автомобільну під’їзну дорогу до полігону ТПВ,

– влаштовано огорожу території полігону,

– влаштовано розвантажувальний майданчик із дорожніх плит,

– встановлено дахову сонячну електростанцію,

– встановлено ваги для контролю обсягу завезених ТПВ,

– забезпечено належний облік та контроль об’єму завезених ТПВ, тривають роботи щодо встановлення цілодобового відеоспостереження,

– сформовано тіло полігону, відповідно до нормативних показників,

– для контролю формування тіла полігону встановлено репери,

– забезпечено збір та вивезення інфільтрату.

Про виконані роботи повідомив заступник міського голови з комунальних питань Роман Москалик.

Окрім цього постійно проводяться роботи по очищенню прилеглої території, яка межує з полігоном, від побутових відходів.

Загалом впродовж 2022 року підприємством «Комунальник» було зібрано, вивезено та захоронено 87 990 м³ твердих побутових відходів.

Паралельно ведеться системна робота над ліквідацією стихійних несанкціонованих сміттєзвалищ по місту. Впродовж року було ліквідовано 12 стихійних сміттєзвалищ. Для збирання побутових відходів упродовж 2021-22 років оновлено 140 контейнерних баків (об’ємом 1,1 м3) для збору ТПВ по місту Дрогобич.

Нагадаємо, на початку листопада було покладено край чотирирічній судовій тяганині та відновлено справедливість у питанні вивезення ТПВ на Броницьке сміттєзвалище. Рішенням Верховного суду було підтверджено право на законне використання Департаментом міського господарства Дрогобицької міської ради сміттєвого полігону у Брониці.

Перейти до вмісту