Водосвяття у Дрогобичі: спільна молитва та парад вертепів

19 Січня 16:06

19 січня, у День Хрещення Господнього, на центральній площі Дрогобича, перед входом у Ратушу, відбулося традиційне загальноміське водосвяття.

Молебень та чин освячення води провели священнослужителі Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ під наставництвом єпископа-помічника СДЄ УГКЦ – Владики Григорія Комара. Спільна молитва, окрім духовенства, об’єднала дрогобичан, службовців мерії та представників територіальної громади. Участь у заході взяли очільник громади Тарас Кучма, його заступники, радники та представники депутатського корпусу і структурних підрозділів мерії.

Із величним святом присутніх привітав Владика Григорій, який у своєму зверненні наголосив, що Йордан – це символічний рубіж, який має пройти кожен християнин. І саме в ньому слід залишити свої невдачі та розчарування.

У цьому празнику ми споглядаємо на Христа, який приходить на Йордан і перед тим, як увійти в води Йордану – він входить у натовп грішників, які прагнуть оновлення та які хочуть залишити в минулому свої гріхи. Тому бажаю кожному із Вас нехай освячена вода дарує усім нам побільше наснаги, сили та скріплює нас у вірі та спільній молитві, – наголосив Владика.

Після освячення води, усі охочі мали змогу її набрати із спеціального резервуару у свої збанки.

Цьогорічне загальноміське водосвяття у Дрогобичі вирішили не скасовувати, як у інших містах, адже це можливість для людей набрати освяченої води з купелі на відкритому просторі.

Котрий рік поспіль родзинкою загальноміського водосвяття став парад вертепів центральними вулицями Дрогобича. Цьогоріч кількість учасників Фестивалю, який традиційно організовує Комісія у справах молоді СДЄ УГКЦ, налічувала 13 колективів. Усі вони представляли різні куточки та парафії СДЄ УГКЦ.

Як наголосив організатор Фестивалю отець Андрій Бунь, цього року участь у загальноміському дійстві взяв і Львівський обласний академічний театр ляльок. Колоритне дійство пройшло центральними вулицями міста та згуртувало спільною колядкою дрогобицьку громаду.

Додамо, 23 січня у стінах Народного дому відбувається тридцять перший Різдвяний Фестиваль хорового співу «Колядує Франкове Підгір’я».

Чат-бот Гаряча лінія
Перейти до вмісту