Без паніки! Ситуація зі захворюванням на грип та ГРВІ у Дрогобичі аналогічна минулорічній

27 Січня 11:47

Інформаційні повідомлення про ситуацію зі спалахом коронавірусу у Китаї викликають острах у багатьох країнах світу. В Україні Міністерство охорони здоров’я запропонувало інструкцію щодо поведінки в цій ситуації. В аеропортах також тривають перевірки стану здоров’я осіб, які прибувають з Китаю.

У Дрогобичі впродовж останніх днів ця тема також набула жвавого обговорення.

Здогадки та недостовірні факти, які озвучуються мешканцями міста, спростував начальник відділу охорони ДМР Володимир Чуба.

У ході щотижневої наради керівників структурних підрозділів ДМР, комунальних підприємств та держустанов міста, користуючись присутністю представників ЗМІ Володимир Чуба зазначив, що від початку січну у Дрогобичі зафіксовано 816 випадків захворювань з ознаками грипу та ГРВІ, з них: 341 у дорослих та 475 — у дітей. 15 дітей госпіталізовано з ознаками ГРВІ.

За словами посадовця, згідно зі статистикою, ситуація аналогічна минулорічній, тому побоювання дрогобичан є безпідставними.

Та, щоб вберегти себе і своїх рідних, головний медик Дрогобича закликав громадян дотримуватися рекомендацій МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

– часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

– під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;

– уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

– якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

– відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

Фото: з мережі Інтернет

Чат-бот Гаряча лінія