Звіт Василя Богдановича Качмара, заступника міського голови з соціальних та гуманітарних питань (2017 рік)

Звіт Василя Богдановича Качмара,
заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань

І. ОСНОВНІ ФУНКЦІОНАЛНІ ОБОВ`ЯЗКИ

Відповідно до рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради про розподіл функціональних обов`язків керівництва міської ради та її виконавчого комітету від 16.06.2016 №148 заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань відповідає за:
– реалізацію державної політики у гуманітарній сфері, у галузях науки, освіти, культури та мистецтв, фізичної культури, спорту та охорони здоров’я, молодіжної політики, гендерної політики, охорони материнства та дитинства, соціального захисту неповнолітніх, питань опіки та піклування, проведення соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, соціального захисту населення;
– здійснення керівництва закладами науки, освіти, культури та мистецтв, фізичної культури, спорту та охорони здоров’я, молодіжної політики, що належить до виконавчих органів міської ради.
– функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя;
– охорону та використання культурної спадщини (пам’ятки історії та культури), релігійних споруд;
– сприяння роботі творчих спілок національно-культурних товариств, організацій, в тому числі молодіжних і дитячих фондів, асоціацій, інших громадських організацій, які діють у сфері освіти, культури та мистецтв, охорони здоров’я, фізичної культури, спорту та молодіжної політики, соціального захисту населення;
– сприяння міжнародному співробітництву у галузях науки, освіти, культури, фізичної культури, спорту та охорони здоров’я;
– здійснення заходів щодо запобігання інфекційним захворюванням, епідеміям та їх ліквідації;
– забезпечення боротьби з наркоманією;
– забезпечення, відповідно до законодавства, вирішення питань опіки і піклування;
– захист, забезпечення законності, прав і свобод громадян;
– забезпечення інформування засобів масової інформації, подання аналітичної експрес-інформації в облдержадміністрацію про діяльність міської ради та її виконавчих органів, про важливі події, явища та суспільно- політичну ситуацію в мм.Дрогобичі та Стебнику;
– організацію і проведення урочистих зборів, присвячених державним святам, урочистостей, ювілеїв, пам’ятних дат, мітингів (віче) загальнодержавного і міського спрямувань, спортивних, культурно- видовищних, музичних заходів, маніфестацій (походів) і демонстрацій, інших масових заходів, що проводяться з ініціативи міської ради та її виконавчих органів, а також громадських організацій.
– організацію виконання рішень міської ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень та доручень міського голови, що входять до його компетенції.

ІІ. ПІДПОРЯДКОВАНІ СТРУКТУРНІ ПІДРОЗДІЛИ:

– управління праці та соціального захисту населення;
-Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян;
– відділ охорони здоров’я;
– відділ освіти;
– відділ культури та мистецтв;
– відділ молодіжної політики, сім`ї, молоді та спорту;
– відділ – служба у справах дітей;
– міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

ІІІ. КООРДИНУЄ ДІЯЛЬНІСТЬ:

– міської ради та її виконавчих органів щодо співпраці з релігійними громадами, конфесіями і духовенством;
– закладів освіти, культури та мистецтв, фізкультури, спорту та туризму, охорони здоров’я, що належать до повноважень виконавчих органів міської ради.

IV. КЕРУЄ РАДАМИ, КОМІТЕТАМИ І КОМІСІЯМИ ПРИ ВИКОНАВЧОМУ КОМІТЕТІ ДРОГОБИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ:

– опікунською радою;
– координаційною радою з питань неповнолітніх;
– координаційною радою з питань молоді;
– координаційною радою з питань суспільно-небезпечних узалежнень та груп ризику громадян;
– комісією з питань надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги;
– комісією з питань встановлення статусу учасника війни та інвалідності; – комісією з альтернативної служби;
– надзвичайною протиепідемічною комісією;
– комісією для розгляду окремих звернень громадян з питань пенсійного забезпечення.
– комісією з питань поновлення прав реабілітованих міської ради.

V. Відповідає за реалізацію виконання рішень виконавчого комітету міської ради, розпоряджень і доручень міського голови з питань, що йому передані в оперативне підпорядкування.

VI. РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЗА ОКРЕМИМИ СФЕРАМИ ДІЯЛЬНОСТІ:

Відділ охорони здоров`я

Відділу охорони здоров’я підпорядковано закладів охорони здоров’я – 8 (вісім), а саме:
1. КНП Дрогобицька міська лікарня №1
2. КНП Дрогобицька міська лікарня №3
3. КНП Дрогобицька міська лікарня №5
4. КНП Дрогобицька міська поліклініка
5. КНП Дрогобицький міський пологовий будинок
6. КНП Дрогобицька міська дитяча лікарня
7. КНП Дрогобицька міська стоматологічна поліклініка
8. КНП Стебницька міська лікарня

У 2017 році створено нове сімейне відділення в КНП «Дрогобицька міська поліклініка» на 10 лікарів амбулаторного прийому населення.

Збільшено долю населення, яке обслуговується лікарями ЗПСМ до 68 %,

Кількість закладів загальної практики-сімейної медицини – 4 відділення при ДМП — 40 дільниць та 2 дільниці при поліклініці СМЛ.

Відділом охорони здоров’я організовано та активно проведено заходи соціального та профілактичного значення:
1. Створено та працює сайт відділу охорони здоров’я в соціальній мережі Facebook.
2. Створено та працює «гаряча телефонна лінія» відділу охорони здоров’я
3. Організовано та проведено:
– «Дні профілактики та раннього виявлення онкозахворювань статевої сфери у чоловіків»
– «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок»
– «Дні профілактики та раннього виявлення хворих на артеріальну гіпертонію»
– «Дні профілактики туберкульозу та хронічних захворювань легень»
– «Масова акція з діагностики та профілактики глаукоми»
– „ Дні профілактики патологи шийки матки і грудної залози ”
– «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету»
4. Впроваджено в дію програму державну програму «Доступні ліки», в межах якої задіяно до співпраці 32 аптечних заклади, а відтак отримано державної субвенції у сумі 1705,7 тис грн та отоварено рецептів на медикаменти по програмі на суму 1113,03 тис грн.
5. Впроваджено в дію програму «Реімбурсації препаратів інсуліну», у межах якої Відділом охорони здоров’я задіяно до співпраці по угодах 3 аптечних заклади, отримано державної субвенції 914,5 тис грн, отоварено рецептів на препарати інсуліну 376,87 тис грн.
6. Забезпечено безоплатне та пільгове забезпечення лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування соціальних груп населення.
Відділом охорони здоров’я задіяно по угодах 3 аптечних заклади, закладено у міському бюджеті 600,0 тис грн, отоварено рецептів на медикаменти на суму 562,5тис грн.
7. Впроваджено в дію «Стратегію забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, у тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року та план заходів щодо її реалізації».
8. Впроваджено в дію «Комплексний план заходів щодо профілактики кишкових інфекцій у мм. Дрогобичі і Стебнику на 2017-2021 роки».
9. Впроваджено в дію «Комплексних заходів з попередження масового розповсюдження поширення грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій серед населення мм. Дрогобича та Стебника на 2017-2021 роки».
10. Проведено, спільно з кафедрою медичного права факультету післядипломної освіти ЛНМУ ім. Д.Галицького, тематичний форум для медпрацівників Дрогобицького регіону з питань «Медичного права».
11. Організовано та проводяться заходи щодо профілактики раку шийки матки у дівчат підлітків , відповідно обласної «Програми із захисту населення від онкологічних захворювань на 2017–2020 роки».

За звітний період опрацьована 141 звернення громадян з приводу питань пільгового забезпечення, реорганізації мережі, введення платних послуг та ін.

Проведені заходи з реорганізації мережі за 10 місяців 2017

1. На виконання рішення сесії Дрогобицької міської ради № 329 від 18.08.2016 р. «Про реорганізацію закладів охорони здоров’я мм.Дрогобича і Стебника у комунальні некомерційні підприємства» проведена реорганізація бюджетних медичних закладів мм. Дрогобича і Стебника у комунальні некомерційні підприємства – заклади охорони здоров’я, що є одним з перших кроків до впровадження «Проекту створення госпітального округу» та «Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я України».
2. Всі директори-головні лікарі новостворених КНП охорони здоров’я прийняті на роботу на контрактній основі
3. Проведено оптимізацію мережі цілодобових стаціонарів закладів охорони здоров’я мм. Дрогобича і Стебника, вивільнено 65 ліжкомісць з доведенням мережі до 780 ліжкомісць.
4. Проведено оптимізацію кадрового складу підпорядкованих КНП охорони здоров’я, станом на 01.11.2017р. вивільнено 132 посади, з них: 25,25ст. лікарських, 49,75 ст. середнього медперсоналу, 24,0ст. молодшого медперсоналу, 33,0 ст. інших (господарський персонал).
5. Проведено реорганізацію первинної амбулаторної ланки у КНП «Дрогобицька міська поліклініка», а саме реорганізовано терапевтичне та педіатричне відділення із створенням нового сімейного відділення.
6. Впроваджено у КНП «Дрогобицька міська поліклініка» в дію проект «ASKEP.NET» – це комплексне рішення оптимізації процесу співпраці лікарів та пацієнтів у медичному обслуговуванні «поліклініка без черг», система управління потоками пацієнтів в рамках розвитку електронної системи охорони здоров’я «eHealth».

У рамках діючого наказу Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 N 385 «Про затвердження переліку закладів охорони здоров’я, переліку лікарських посад і переліку посад фармацевтичних працівників», постанови Кабінету Міністрів України “Питання формування госпітальних округів” подано на Департамент охорони здоров’я ЛОДА пропозиції створення госпітального округу у Дрогобицькому регіоні – функціонально об’єднаної системи закладів охорони здоров’я, яка має охоплювати лікувально-профілактичні заклади мм. Дрогобича і Стебника, Дрогобицького району, м. Трускавця та м. Борислава. В подальшому відбулися обговорення у МОЗ України питання створення госпітальних округів, в т.ч. і Львівської області, за участі начальника відділу охорони здоров’я В.Чуби. Подальша доля залежить від рішення Кабінету Міністрів України, який має затвердити мапу госпітальних округів України

Інші проведені заходи щодо оптимізації роботи галузі та покращення матеріально-технічної бази

Організовано та введено в дію проект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» із створенням Дрогобицького міжрайонного скринінгового центру на базі КНП «Дрогобицька міська лікарня №3».

По даному проекту отримано та введено в експлуатацію обладнання для КНП «ДМЛ№3» на суму 7359,53 тис.грн.:
• Мікроскоп цитологічний бінокулярний цифровий тип1 – вартість 121тис грн.
• Мікроскоп цитологічний бінокулярний тип 2 вартість 91 тис грн.
• Крісло гінекологічне – вартість 43,9 тис грн.
• Набори гінекологічні на суму 243,5тис грн.
• Апарат УЗД Siemens – вартість близько 739,8 тис грн.
• Апарат мамографічний цифровий Siemens – вартість близько 5819,4 тис грн. (188,9ти. євро)
• Комп’ютерна апаратура з сервером для онлайн моніторингування онкоскринінгу – вартістю 207,16 тис грн.

Також проведені ремонтні роботи по кабінетах серверної, УЗД, мамографії, зовнішньо-облагороджуючі фасадні роботи.

По даному проекту отримано та введено в експлуатацію обладнання для КНП «СМЛ» комп’ютерне обладнання на суму 15,7 тис.грн. та набори гінекологічні на суму 70,9 тис.грн.

По даному проекту отримано та введено в експлуатацію обладнання для КНП «ДМПБ» комп’ютерне обладнання на суму 15,7 тис.грн. та набори гінекологічні на суму 36,2 тис.грн.

Фінансова діяльність:

Для галузі охорони здоров’я очікуваний фонд заробітної плати за 2017 р. – 120 млн. грн. Надійшла державна мед. субвенція – 70550,1 тис. грн..

Дофінансовано з міського бюджету станом на 09.11.2017 р. – всього – 30843,0 тис.грн., в. т.ч. оплата праці – 22974,0 тис. грн.

Фонд розвитку міста – надійшло 1230,3 тис.грн, з них:
• на придбання обладнання – 557,3 тис.грн.
• капремонти по КНП «СМЛ» та КНП «ДМПБ» – 397,4 тис.грн.
• реконструкція по КНП «ДМДЛ» – 275,7 тис.грн.
• ремонт рентгенкабінету КНП «ДМЛ№1» – 203,5 тис.грн.

Проведені заходи щодо покращення матеріально-технічної бази КНП охорони здоров’я , в тому числі закупівля медичної діагностичної апаратури, а саме:

1. У КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» – проведений капремонт рентгенкабінету (_203,5_ тис.грн. міського бюджету). Отримано по держзакупівлі від МОЗ України цифровий рентген комплекс фірми «Тошіба-Медікал» (7793тис.грн. держбюджет), пересувний рентген комплекс ( – 378,8 тис.грн міський бюджет), коагулометр (49,5 тис.грн.міский бюджет)

2. КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня»
– закуплено електрокардіограф (23 тис грн.), відсмоктувач медичний (19 тис грн);
– за позабюджетні кошти закуплено цифровий спірометр (63 тис грн), аквадистилятор (10,2 тис грн);
– впровадження енергозберігаючих заходів – 248,4тис грн (міський бюджет).

3. КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» :
– закуплено 2 фетальні кардіомонітори (75 тис грн міський бюджет);
– капремонт системи трубопроводу – 86,2 тис грн профінансовано з міського бюджету.

4. КНП «Стебницька міська лікарня» – впровадження заходів енергозбереження 43,7 тис грн. (міський бюджет).

Проведено заходи щодо оптимізації видатків на утримання приміщень, а саме:

1. Вивільнено приміщення стаціонару КНП «ДМЛ № 5» з його перенесенням на вільні площі інфекційного відділення КНП «Стебницька міська лікарня». В процесі вивільнення приміщення поліклініки КНП «ДМЛ№5» та переведення їх на вільні площі КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок» (розрахункова економія – 300 тис грн/рік).

2. Вивільнено приміщення педіатричного поліклінічного відділення на І.Франка (розрахункова економія – 210 тис грн/рік).

3. Вивільнено приміщення медичної бібліотеки з переміщенням на вільні площі міської бібліотеки. В процесі вивільнення приміщення медичної бібліотеки та переведення на вільні площі міської бібліотеки (розрахункова економія – тримання коштів за оренду вивільненого приміщення – 240 тис грн/рік).

Відділ освіти

У мм. Дрогобича та Стебника діють 16 дошкільних навчальних закладів комунальної власності та 1 дошкільний навчальний заклад приватної власності «Ангелятко». Кількість груп відповідно становить 123. Основним завданням для нас залишається збереження та розширення мережі груп у дошкільних закладах з метою більшого охоплення дітей дошкільною освітою.

На даний час в дошкільних закладах мм. Дрогобича та Стебника функціонує 126 груп, в яких налічується 2869 дітей, що становить 82% дітей дошкільного віку. Серед них:
• санаторні-4 групи;
• логопедичні-6;
• з порушеннями опорно-рухового апарату – 4;
• із затримкою психічного розвитку – 8;
• з порушеннями зору-3.
• з порушеннями розумового розвитку – 1.

Збільшився до 98% показник охоплення дошкільною освітою дітей 5-річного віку за рахунок груп короткотривалого перебування при ДНЗ (3 групи), при ЗНЗ (3 групи), Палаці дитячої та юнацької творчості (8 груп) та до 82 % – показник охоплення дошкільною освітою дітей від 3-х до 6-ти років.

У відділі освіти введено електронну реєстрацію дітей для влаштування в дошкільні заклади. Була введена нова система реєстрація в ДНЗ, яка фінансуватиметься Львівською обласною радою і обслуговуватиметься місцевими спеціалістами.

На сьогоднішній день мають доступ до міжнародної інформаційної мережі Інтернет 85% дошкільних навчальних закладів. У 75% дошкільних навчальних закладах здійснюється вивчення іноземних мов. Всього гуртковою роботою охоплено 1897 дошкільників, що становить 72% від загальної кількості вихованців дошкільних закладів.

При ДНЗ функціонують групи за пріорітетними напрямками:
• художньо-естетичний -910 дітей;
• фізкультурно-оздоровчий -105 дітей;
• музичний-20;
• гуманітарний-186;
• народознавчий-27;
• еколого-природничий-290;
• християнського виховання 105;
• театральний-165;
• інші-89.

Здійснюють педагогічне забезпечення у ДНЗ комунальної власності -350 педагогічних працівників та 387 осіб технічного персоналу.

Вартість харчування дітей ранього віку становить 15,73 грн., дітей старше 3-х років 23,51 грн.

Фактична мережа на 2017-2018 навчальний рік становить 388 класів, у яких навчається 9851 учень, зокрема набір у перші класи – 1045 учнів (38 класів), у 5-ті класи – 957 учнів (37 класів) та у 10-ті класи – 467 учнів (19 клас).

Організовано участь обдарованих учнів в обласних, всеукраїнських та міжнародних етапах олімпіад та конкурсів, за результатами яких є вагомі здобутки. 14 обдарованих учнів міст Дрогобича та Стебника стали стипендіатами для призначення їм персональних стипендій міського голови в галузі освіти та культури за особливі досягнення у навчанні, творчості, спорті.

Робота наукових товариств

Впродовж січня – лютого 2017 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, в якому учні навчальних закладів міста зайняли 21призових місць:

Чотири учні стали призерами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів МАН.

Головні спеціалісти, методисти методичного кабінету відділу освіти були координаторами та організаторами участі учнів шкіл міст у понад 40 конкурсах різного рівня, в тому числі інтерактивних конкурсів «Колосок», «Кенгуру», «Левеня», «Бобер», «Соняшник», «Геліантус», “Sunflower”. Найбільш результативною виявилася участь вихованців навчальних закладів у Всеукраїнських конкурсах, а саме: «Сурми звитяги», «Різдвяні канікули», «Таланти твої, Україно», «Об’єднаймося ж, брати мої».

За підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів м. Дрогобич уже другий рік поспіль займає І місце У Львівській області.

Створено веб-сайти у таких навчальних закладах: Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Івана Франка, Дрогобицька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №2, Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4, Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №9, Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10, Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15, Дрогобицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17, Дрогобицька гімназія та Дрогобицький педагогічний ліцей. Всі навчальні заклади мм. Дрогобича та Стебника мають електронні скриньки, що дає змогу оперативного розповсюдження та обміну інформацією.

Літні мовні табори у мм. Дрогобич та Стебник відбувалися на базі 18 навчальних закладів впродовж 2 тижнів. Дані табори проводилися англійською, німецькою, польською, французькою мовами. У таборах працювало 189 вчителів та охоплено 1079 учнів.

Сума коштів, виділених із місцевих бюджетів для організації безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2017 році та виділених за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету становить – 6315,6 тис. грн., а сума (джерело) залучених позабюджетних коштів становить – 75,0 тис. грн. (батьківська плата), що становить 11,00 грн. у день.

Безкоштовним харчуванням додатково охоплено:
– Дітей-сиріт – 26, проти 40 у минулому (2015-2016) навчальному році що становить 100% учнів даної категорії;
– дітей із малозабезпечених сімей – 220 проти 248 (100%);
– дітей учасників АТО – 276 проти 267 (100%);
– дітей, переселених зі Сходу, АРК – 66 учнів ЗОШ мм. Дрогобича та Стебника (проти 63 минулого 2015-2016 навчального року), зокрема; 21 з Донецької області, 11 – Луганської області та 33 учні – переселенці з АК Крим.

У 2017 р. чергову та позачергову атестацію пройшов 308 педагог. З них в ЗНЗ-186, ПНЗ-13, ДНЗ-109, керівників ЗНЗ- 34.

Відповідно до пропозицій відділу освіти прийнято рішення виконавчого комітету ДМР, згідно яких :
– відповідно рішення виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 20.04.2017 року № 88 «Про формування попередньої мережі класів в школах мм.Дрогобича та Стебника» зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити формування та відкриття 1-х, 5-х та 10-х класів в загальноосвітніх школах лише з наповнюваністю не менше 20 учнів та відповідно до ст. Закону України «Про освіту» не більше 30 учнів.

Виконані ремонтно-будівельні роботи в ЗНЗ відділу освіти протягом у 2017 році:

1. Реалізація мікропроектів Лівівської обласної ради у вересні-грудні 2016 році:
– впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції (утеплення фасаду) будівлі ДНЗ № 30 «Волошка» на суму 210,5 тис. грн.;
– придбання і встановлення дитячого майданчика у дошкільному навчальному закладі №27 «Віночок» у м.Дрогобичі на суму 100,0 тис. грн.;
2. Реалізація мікропроектів Львівської обласної ради у 2017 році, з яких переможцями стали 18 установ відділу освіти. Відповідно до результатів конкурсу їх загальна вартість складає 4498,014 тис. грн.: з них кошти обласного бюджету – 2343,442 тис. грн., місцевого бюджету – 1623,477 тис. грн. та кошти громади – 666,095 тис. грн.
– ЗОШ №1 корпус №2 реконструкція даху (влаштування шатрового даху) на суму 396,446 тис. грн.;
– ЗОШ №1 придбання обладнання для навчальних кабінетів на суму 138,660 тис. грн.;
– СШ №2 будівництво дитячого майданчика на суму 135,0 тис. грн.;
– ЗОШ №6 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом капітального ремонту (заміна вікон) на суму 190,270 тис. грн.;
– СШ №7 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом капітального ремонту (заміна вікон) на суму 196,995 тис. грн.;
– ЗОШ №11 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом капітального ремонту (заміна вікон) на суму 100,575 тис. грн.;
– ЗОШ №14 капітальний ремонт з впровадженням енергозберігаючих заходів (заміна вікон та дверей) у приміщенні спортзалу на суму 281,454 тис. грн.;
– СШ №16 капітальний ремонт по заміні вікон на суму 400,0 тис. грн.;
– ЗОШ № 17 капітальний ремонт приміщень з впровадженням енергозберігаючих заходів (заміна вікон) на суму 299,343 тис. грн.;
– ДНЗ №11 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції (заміна вікон) на суму 399,784тис. грн.;
– ДНЗ №12 капітальний ремонт (утеплення фасаду) на суму 294,254 тис. грн.;
– ДНЗ №13 придбання та встановлення дитячого майданчика на суму 145,0 тис. грн.;
– ДНЗ №15 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції (заміна вікон)на суму 399,295 тис. грн.;
– ДНЗ №20 капітальний ремонт дитячих павільйонів на суму 299,761 тис. грн.;
– ДНЗ №26 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом капітального ремонту (заміна вікон) на суму 199,522 тис. грн.;
– ДНЗ №30 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом реконструкції (утеплення фасаду) на суму 199,049 тис. грн.;
– ДНЗ №35 впровадження енергозберігаючих заходів шляхом капітального ремонту (заміна вікон) на суму 123,861 тис. грн.;
– ДЮСШ капітальний ремонт приміщення легкоатлетичного залу з впровадженням енергозберігаючих заходів (заміна вікон, встановлення дверей) на суму 298,637 тис. грн.

Для виконання даних робіт з бюджету розвитку міста виділено 1277,215 тис. грн. для:

1. ЗОШ №3 капітальний ремонт м’якої покрівлі даху на суму 140,0 тис. грн.
2. ЗОШ № 8 капітальний ремонт по заміні вікон на суму 109,0 тис. грн.
3. ЗОШ № 9 капітальний ремонт фасаду будівлі на суму 290,0 тис. грн.
4. СШ № 16 капітальний ремонт м’якої покрівлі даху на суму 99,0 тис. грн.
5. ЗОШ №1 8 капітальний ремонт м’якої покрівлі даху на суму 99,0 тис. грн.
6. ДНЗ №2 капітальний ремонт м’якої покрівлі даху на суму 88,0 тис. грн.
7. ДНЗ №13 капітальний ремонт м’якої покрівлі даху на суму 99,0 тис. грн.
8. ДНЗ №24 капітальний ремонт системи опалення на суму 24,6 тис. грн.
9. ДНЗ №26 капітальний ремонт м’якої покрівлі даху на суму 90,0 тис. грн.
10. ЗОШ №3 реставрація зовнішніх стін та перекриття вбиралень на суму 160,0 тис. грн.
11. ЗНЗ повірка лічильників обліку тепла – 29 шт. на суму 78,615 тис. грн., в тому числі заміна 2 зношених лічильників обліку тепла.

Управління праці та соціального захисту населення

За 10 місяців 2017 року Управлінням праці та соціального захисту населення 13957 особам було виплачено різні види соціальних допомог та компенсацій на загальну суму 90,2 млн грн.

19728 сім’ям призначено житлові субсидії на загальну суму 133,6 млн грн. Всього на обліку в управлінні перебуває 21180 сімей, які користуються правом на отримання житлових субсидій.

В управлінні сформований Єдиний державний автоматизований реєстр пільговиків, який нараховує 21272 електронних справ. За рахунок субвенцій з державного бюджету за звітний період нараховано пільги окремим категоріям громадян у 2017 році на суму 9,5 млн грн. Впродовж звітного періоду 1117 мешканців міста отримали одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 498,3 тис грн.

Затверджено комплексну програму для підвищення рівня соціального захисту учасників АТО та їх сімей, зокрема сімей загиблих, добровольців та постраждалих воїнів, яка діятиме до 2020 року. Впродовж звітного періоду загальна сума призначень — 149,5 тис грн.

Відповідно до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016 – 2019 роки, яка затверджена рішенням Львівської обласної ради 12 січня 2016 року № 50, 308-ми демобілізованим воїнам, які повернулись із зони АТО виплачено одноразову допомогу на загальну суму 924,0 тис. гривень.

Відповідно до цієї Програми 5 дітей загиблих учасників АТО отримують щомісяця допомогу в розмірі 2,5 тис гривень. Загальна сума виплат протягом дії цієї Програми становить 352,5 тис гривень.

17 інвалідів війни з числа учасників АТО отримало виплати для проходження медичної реабілітації або санаторно-курортного лікування на загальну суму 190250 гривень.

5 учасників АТО скеровано на проходження психологічної реабілітації у реабілітаційний заклад «ЛАЯР» у місті Києві.

Також за 10 місяців цього року організовано професійне навчання та санаторно-курортне лікування учасників АТО в межах державних програм. Відтак 45 учасників АТО скеровані для отримання спеціальності водія за різними категоріями на загальну суму 199,5 тис грн та скористалися послугами із санаторно-курортного лікування 27 осіб зазначеної категорії пільговиків на загальну суму 175,2 тис грн.
370 осіб з числа переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО отримують щомісячно адресну допомогу для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Загальна сума виплат за звітний період становить 1650,6 тис гривень.

Осіб-нвалідів міст Дрогобича та Стебника забезпечено засобами пересування, гігієни та іншими технічними засобами на загальну суму 236,3 тис грн.

За 10 місяців поточного року санаторно-курортними путівками забезпечено 101 особу пільгової категорії, у тому числі 27 учасників АТО.

Протягом звітного періоду 27 людей отримали скерування для проходження курсу медико-соціальних та професійних послуг.

Протягом звітного періоду з міського бюджету виплачено різних видів допомог, доплат до пенсій, компенсацій та надано пільг інвалідам І групи (лежачих) та інвалідам І групи по зору, одиноким непрацюючим інвалідам I та II груп, сім’ям, в яких зареєстровано 2-є і більше непрацюючих інвалідів,сім’ям, в яких зареєстровано двоє і більше дітей-інвалідів віком до 18-ти років, інвалідам внаслідок загального захворювання (проблемні сім’ї), інваліди Української Повстанської Армії (УПА), одиноким громадянам з числа інвалідів, які проживають у муніципальному будинку, воїнам та інвалідам УПА, особам, що реабілітовані за статтями 1,3 ЗУ “Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні” на загальну суму 1861,1 тис грн.

За 10 місяців 2017 року відбулося 41 засідань комісій з питань виняткового надання соціальної допомоги, компенсаційних виплат та пільг (за фактичним місцем проживання пільговика) на житлово-комунальні послуги, на яких розглянуто 799 заяв від мешканців міст Дрогобича та Стебника.

З початку 2017 року проведено 59 засідань робочої групи з питань легалізації заробітної праці та зайнятості населення, в т.ч. – 20 виїзних засідань, заслухано 307 суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог чинного законодавства з оплати праці та зайнятості населення.

Відповідно до моніторингу створення нових робочих місць упродовж 2017 року створено 702 робочих місця, в т.ч.: у юридичних осіб – 273 р.м., у фізичних осіб – 429 р.м.

Упродовж року проведено повідомну реєстрацію 23-х колективних договорів підприємств, установ та організацій м.Дрогобича.

Крім того, інформуємо, що спеціалістами управління проводиться постійне висвітлення питань, пов’язаних із соціальним захистом громадян міст Дрогобича та Стебника. Таке інформування відбувається під час консультацій та через місцеві засоби інформації, зокрема за допомогою електронних видань, інтернет-сторінок та соцмережі FACEBOOK.

Відділ молодіжної політики, сім’ї та спорту

Упродовж 2017 року відділ молодіжної політики реалізовує такі програми:
– Комплексна програма «Молодь Дрогобича» на 2016-2018 роки (№ 75 від 29.12.2015 року) на реалізацію даної програми виділено кошти в сумі 57 тис. грн. з місцевого бюджету.
– Програма Національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2018 роки (№ 73 від 29.12.2015 року).
– Програма «Пакунок малюка» на 2017 рік. (рішення сесії Дрогобицької міської ради від 15 грудня 2016 року №496).
– Програма вишколів «Гартуйсь» на 2016-2018 роки
– Програма «Відповідальність починається з мене» на 2016–2018 рр.

На виконання даних програм протягом даного періоду проведено низку заходів:
– Конкурс читців поезії з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут (ВНЗ) – (призи І, ІІ, ІІІ місце, за участь); (з програми Національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2018 роки)
– Конкурс стіннівок з нагоди вшанування пам’яті героїв Крут (школи) (призи І, ІІ, ІІІ місце, за участь) (з програми «Молодь Дрогобича» на 2016-2018 роки);
– Засідання Координаційної ради з питань гендерної політики та протидії торгівлі людьми;
– Засідання комісії з розгляду звернень громадян щодо оздоровлення та відпочинку дітей;
– Радіопередача з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут;
– Форум молоді «Реалізація державної молодіжної політики. Шляхи співпраці» (з програми «Молодь Дрогобича» на 2016-2018 роки);
– Конкурс рефератів есеїв до Дня героїв Небесної сотні ( призи І, ІІ, ІІІ місце, за участь) (з програми Національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2018 роки);
– Засідання Координаційної ради з питань сім’ї та молоді;
– Виїздні комісії щодо факту скоєння насилля в сім’ї;
– Засідання комісії з розгляду звернень громадян щодо оздоровлення та відпочинку дітей;
– Конкурс читання поезії «Мій Шевченко» ( призи І, ІІ, ІІІ місце, за участь) (з програми «Молодь Дрогобича» на 2016-2018 роки);
– Екскурсійна поїздка молоді на батьківщину Степана Бандери (музей-садиба Степана Бандери Старий Угринів) (з програми Національно-патріотичного виховання молоді на 2016-2018 роки);
– Засідання Координаційної ради з питань реалізації пілотного проекту «Відповідальність починається з мене»;
– Засідання «Молодіжної дорадчої ради»;
– Виїздні комісії щодо факту скоєння насилля в сім’ї;
– Отримали «Пакунки малюка» 65 сімей, в яких народилися третя і більше дітина в 2017 році та проживають в Дрогобичі та Стебнику на суму 40950 грн (сума одного пакунку 630 грн) з програми «Пакунок малюка» на 2017 рік;
– Замовлено заготовки для декоративних писанок (фігури зі скловолокна) на суму (з програми «Молодь Дрогобича» на 2016-2018 роки);
– Скеровано на відпочинок та оздоровлення дітей пільгових категорій:
– у ДП «УДЦ «Молода гвардія» – 21 ос.
– у ДПУ «МДЦ «Артек» – 18 ос.
– інші табори – 121 ос.
– Проведено 28 засідань комісії з розгляду звернень громадян щодо оздоровлення та відпочинку дітей;
– Проведено 3 засідання Координаційної ради з питань гендерної політики та протидії торгівлі людьми при виконкомі міської ради;
– Створено електронний реєстр дітей пільгових категорій (з метою підготовки до проведення оздоровчої кампанії 2017 року);
– Підготовлено та проведено конкурс «Великодні передзвони»;
– Підготовлено грамоти та нагороджено учасників конкурсу «Великодні передзвони» ( І, ІІ, ІІІ місця за допомогу та участь);
– Організовано поїздку на гору «Маківку» 2200 грн. ( транспорт + лампадки);
– Розіслано листівки з Днем сім’ї та Днем Матері (багатодітнім сім’ям та матерям героїням.
– Підготовлено та проведено зустріч з обдарованими дітьми в сесійній залі (придбання подарунків);
– Концерт до Дня Молоді ( спільно з ГО «Молодіжний прорив») 5000 грн;
– Організовано учасників на фестиваль «Зашків» з нагоди Дня народження Є.Коновальця;
– Організовано екскурсію до музею Коновальця;
– Протягом літніх місяців (липень, серпень) відпочинкові табори;
– Організовано похід вулицями міста з розгорнутим прапором до Дня Незалежності України;
– Проведено конкурс «Галерея великих картин» (придбання призів);
– Конкурс флористичних композицій з нагоди святкування Дня міста (придбання призів);
– Зустріч «Школи лідера» з молодими вчителями;
– Проведено рейд «За здоровий спосіб життя» ( торгівельні заклади міста);
– Перегляд фільму про УПА «Вогонь і зброя» про УПА (навчальні заклади);
– Засідання комісії з питань оздоровлення та відпочинку дітей;
– Заходи до Дня УПА, Дня захисника України (вітальні листівки, прибирання на могилах, придбання лампадок);

За 2017 рік видано 236 посвідчень батьків і дітей з багатодітних сімей, продовжено дію 688 посвідчень батьків і дітей з багатодітних сімей.

У 2017 році надана субвенція із обласного бюджету на придбання навчального приладдя дітям із багатодітних сімей, де виховується 4 і більше дітей шкільного віку, в розмірі ( 266 дітей).

За 2017 рік оздоровлено 180 дітей пільгових категорій ( за кошти з обласного і державного бюджетів).

Проведено 93 консультації щодо МЖК

Присвоєно почесне звання «Мати-героїня» 72 жінкам ( у 2017 році подано 3 пакети документів на присвоєння).

У 2017році у журналі реєстрації зареєстровано 429 заяв на оздоровлення дітей пільгових категорій
Акція «Добрі серця», у межах якої роздано солодощі 356 дітям.

Сектор з питань фізичної культури та спорту відділу молодіжної політики, сім’ї та спорту

Сектор з питань фізичної культури та спорту спільно із спортивними клубами та організаціями провів та відрядив таку кількість спортсменів:
– Міські змагання — 34;
– Фестиваль єдиноборств та бойових мистецтв — 1;
– Обласні змагання — 1;
– Всеукраїнські змагання — 4;
– Міжнародні змагання — 1.
Фінансова діяльність сектору:
Заплановані кошти на 2017 рік — 171 800 грн, використано станом на 01.10.2017 року — 146 163,59 грн.

У місті Дрогобичі спільно із спортивними клубами та ДЮСШ проведено:
– традиційні змагання «Кубок Прикарпаття» зі стрибків на акробатичній доріжці, присвячені 70-и річчю від дня заснування Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи;
– змагання з плавання;
– фестиваль бойових мистецтв;
– V-й відкритий рейтинговий турнір з настільного тенісу, присвячений пам”яті Б.Й. Баха;
– турнір з баскетболу, присвячений пам’яті Б.І. Ковриги та 70-и річчю від дня заснування Дрогобицької дитячо-юнацької спортивної школи;
– ХХ традиційний турніру з гирьового спорту, пам’яті тренера, педагога Бориса Подскоцького;
– чемпіонату Кубку Дрогобиччини з футзалу сезону 2016/2017рр.;
– відкритий кубок Дрогобиччини з кіокушинкай карате серед молодших юнаків у вікових групах 1998-1999р/н. , 2000-2001 р/н. , 2002-2003 р/н., 2004-2005 р/н., 2006- 2007 р/н та 2008-2009 р/н у розділі «куміте»;
– 37-й традиційний турнір з легкої атлетики «Прикарпатська весна – 2017»;
– регіональні змагання з плавання «Великдень-2017»;
– дитячий турнір з міні-футболу «Великдень-2017»;
– відкрита Всеукраїнська рейтингова першість Дрогобицької ДЮСШ ім. І. Боберського з настільного тенісу серед юнаків та дівчат (2005 р.н. і мол. 2002 р.н. і мол., 1999 р.н. і мол.);
– V обласний Рекреаційний фестиваль «СпАрт»;
– шаховий турнір «Червневий дебют», присвячений Міжнародному Дню захисту дітей, 70-річчю Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського та Дню Міжнародного Олімпійського комітету;
– Всеукраїнський турнір з баскетболу серед команд дівчат 2003-2004 років народження, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей, 70-річчю Дрогобицької ДЮСШ ім.І.Боберського та Дню Міжнародного Олімпійського комітету;
– турнір з легкої атлетики Регіонального фестивалю дитячого спорту, присвячений Міжнародному Дню захисту дітей та 70-річчю заснування Дрогобицької ДЮСШ;
– турнір з футболу серед дітей (2006 р.н. і мол.), пам’яті тренера В. Максимова у рамках програми другого регіонального фестивалю дитячого спорту, присвячений 70-річчю ДЮСШ ім.І. Боберського та Міжнародному Дню захисту дітей;
– турнір з боксу серед молоді;
– турнір з плавання, присвячений Дню Конституції України та Дню молоді турніру з футболу серед дітей (2006 р.н. і мол.), присвячений Дню Конституції України та Дню молоді;
– турнір з пляжного футболу серед дворових команд міста Дрогобича «Канікули-2017»;
– шаховий турнір присвячений дню шахів «Шаховий Дрогобич-2017»;
– спартакіада інвалідів м. Дрогобича, присвячена Дню Незалежності України (л/а, дарц, більярд, шахи, шашки, армспорт, н/т);
– турнір з боксу, присвячений Дню Незалежності України;
– турнір з футболу серед ветеранів, присвячений Дню Незалежності України;
– Всеукраїнський дитячий турніру з футболу, присвячений пам’яті Героїв АТО серед команд 2005-2006 р.н.;
– змагання з велоекстриму;
– дитячий турнір з шахів «Живі шахи»;
– змагання “Козацькі забави”, присвячені святкуванню Дня міста Дрогобича
– відкритий шаховий турнір, присвячений Дню міста Дрогобича;
– відкрита першість Дрогобицької ДЮСШ ім. І. Боберського з настільного тенісу з нагоди 70-річчя спортивної школи та Дня міста Дрогобича;
– відкритий чемпіонат міста Дрогобича з велосипедного спорту на шосе, присвячений Дню міста Дрогобича, пам’яті Заслуженого тренера України І.Ю.Романишина та на призи Заслуженого Майстра спорту України Я. Поповича;
– змагання «Козацькі забави» серед загальноосвітніх шкіл;
легкоатлетична естафета, присвячена 75-ій річниці утворення Української Повстанської Армії, святу Покрови Пресвятої Богородиці;
– шкільна шахова ліга міст Дрогобича та Стебника серед школярів 1-4 класів;
– всеукраїнський турнір з плавання «Осінь Прикарпаття», присвячений 70-річчю заснування Дрогобицької ДЮСШ;
– ХV міжнародний турнір з футзалу «Кубок Юрія Дрогобича».

Відряджено на обласні змагання:
– чемпіонат Львівщини з хокею з шайбою 2016/2017 (5 ігор);
– чемпіонат Львівської області з легкої атлетики у приміщенні;
– змагання з шашок за програмою ХХVІ обласних комплексних Ігор Львівщини, X обласних ігор ветеранів спорту та IIІ Спортивних ігор серед людей з інвалідністю;
– чемпіонат Львівської області з шашок – 64;
– змагання з бадмінтон у рамках ХХVІ обласних комплексних Ігор Львівщини за програмою: ХХVІ спортивних Ігор Львівщини, Х обласних ігор ветеранів спорту та ІІІ спортивних ігор серед людей з інвалідністю;
– чемпіонат Львівської області з Бойового Гопака у дисципліні «Забава»;
– обласні змагання спартакіади «Повір у себе» серед дітей – інвалідів з легкої атлетики;
– всеукраїнський спортивно-масовий заход серед дітей «Олімпійське лелеченя» – «Olympic move UA»;
– змагання з плавання у рамках обласних комплексних змагань за програмою ХХVІ спортивних ігор Львівщини та Х обласних ігор ветеранів спорту;
– змагання з волейболу у рамках обласних комплексних змагань, за програмою ХХVІ обласних комплексних Ігор Львівщини;
– ХХХ Спартакіади Львівщини для людей з інвалідністю 2017 року;
– командні змагання з шахів, у рамках обласних комплексних змагань, за програмою ХХVІ обласних комплексних Ігор Львівщини, X обласних ігор ветеранів спорту та IIІ Спортивних ігор серед людей з інвалідністю;
– змагання з гирьового спорту за програмою ХХVІ обласних комплексних Ігор Львівщини.

Відряджено на Чемпіонати України та міжнародні змагання:
– чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні (м. Запоріжжя);
– кубок України з кікбоксингу WAKO (м. Одеса)
– чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів (м. Суми);
– чемпіонат України 2017 року до 15 років з волейболу пляжного серед дівчат м.Первомайський (Харківська обл.);
– чемпіонат України з ушу серед юнаків та юніорів (м. Бровари);
– відкритий всеукраїнський турнір з кікбоксингу «Зірки татамі» серед юнаків та юніорів (м. Бровари);
– чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед ДЮСШ та спортивних клубів (м. Бровари);
– чемпіонат України 2017 року до 15 років з волейболу пляжного серед дівчат м.Нова Каховка (Херсонська обл.);
– чемпіонат Всеукраїнського Союзу Таеквон-до (м. Івано-Франківськ);
чемпіонат України з легкої атлетики серед ДЮСШ і СДЮШОР (2000 р.н. і молодші) (м. Кропивницький);
– ХХVІ Чемпіонат України з Бойового Гопака (м. Львів);
– чемпіонат України з рукопашного бою (юнаки, юніори) (м. Київ)
– чемпіонат України з волейболу пляжного серед дівчат та юнаків до 14 років смт. Лазурне (Херсонська обл.);
– 17-ий Всеукраїнський турнір з ушу таолу «Кубок Азовського моря» (м. Бердянськ);
– чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих (м. Кропивницький);
– чемпіонату України 2017 року з волейболу пляжного серед дівчат та юнаків до 14 років (м.Нова Каховка, Херсонська обл.);
– навчально-тренувальні збори, направлені підготовку до Кубку України зі спортивної акробатики серед дорослих;
– кубок України зі спортивної акробатики серед дорослих (м. Вінниця);
– чемпіонат України з хортингу серед юнаків та дівчат (8-9р); юнаків та дівчат (10-11р);, старших юнаків та дівчат (12-13р.) у розділах: «двобій», «форма», «показовий виступ», «сутичка» та чоловіків і жінок (18+) у розділах «форма» та «сутичка» (м. Луцьк);
– відкритий Кубок Всеукраїнського Союзу Таеквон-до (м. Ужгород);
– чемпіонат України з кікбоксингу WAKO серед юніорів та юнаків (м. Бровари);
– навчально-тренувальні збори перед Чемпіонатом Світу зі стрибків на акробатичній доріжці (м. Миколаїв);
– кубок України з гирьового спорту (Хмельницьк);

– VІІІ відкритий міжнародний турнір зі стрибків на батуті і акробатичній доріжці на кубок спортивного клубу «Піруєтас» м. Вісагінас (Литва);
– чемпіонат Світу з ушу (м. Казань, РФ). ;
– міжнародні змагання зі спортивної акробатики (Польща, Краків);
– чемпіонат Європи зі спортивної акробатики (Польща, Жешув).

Відділ культури та мистецтв

Відділ культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради разом з підпорядкованими йому установами та закладами проводить відповідну роботу щодо забезпечення культурно-мистецьких потреб мешканців міст Дрогобича та Стебника, здійснює керівництво бюджетними установами, організаціями, позашкільними навчальними закладами, координує діяльність професійних колективів, творчих спілок, художніх аматорських колективів, асоціацій та громадських організацій, що працюють у сфері культури.

Відділу культури та мистецтв підпорядковані:
– Дрогобицький муніципальний чоловічий камерний хор «Боян Дрогобицький»; – Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда»; – Дрогобицький муніципальний духовий оркестр; – 4-и школи естетичного виховання (в м. Дрогобичі – дві музичні та одна художня, в м. Стебнику – одна музична); – 4-и клубні установи: Народний дім ім. І.Франка, в якому діють 7 народних колективів: ансамбль скрипалів, ансамбль бального танцю «Оксамит», ансамбль танцю «Верховинка», театр ім. Л.Українки, культурно-просвітницький гурт «Ровесник», сучасного танцю «ВІВА» ансамбль народної музики «Джерела Карпат; два зразкові колективи: гурт «Прикарпатські музики», ансамбль сучасного танцю «Радість», та естрадний гурт «Едельвейс».
– Стебницький народний дім, в якому діє народний цирковий колектив «Вікторія» та дві філії у мікрорайонах Колпець та Солець;
– музей «Дрогобиччина» (7 відділів: історії, природи, фондів, художній, етнографії, пам’яток дерев’яної архітектури, Палац мистецтв);
– 7 бібліотек міської централізованої бібліотечної системи.

За період з 1 січня по 31 жовтня 2017 року відділом культури та мистецтв разом з підпорядкованими установами та закладами проведено 280 загальноміських та галузевих заходів.

У місті Дрогобичі відповідно до Державного реєстру нерухомих пам’яток України нараховується 7 пам’яток архітектури національного значення, 178 пам’яток архітектури місцевого значення, 17 пам’яток історії.

Громадянам надаються довідки щодо відповідності будівель до переліку пам’яток культурної спадщини та історичного ареалу м. Дрогобича.

В рамках виконання «Програми охорони і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016–2018 роки» виділено 250,0 тис. гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації по реставрації церкви Воздвиження Чесного Хреста. Виконано роботи по обмірах споруди.

Сесією Дрогобицької міської ради виділено 50,0 тис. гривень на виготовлення облікової документації в рамках виконання програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016-2020 роки».

З метою внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток щойно виявленого об’єкту – цвинтар на вул. Трускавецькій – укладається договір на виготовлення облікової документації.

Для об’єктів на вул. І.Франка,24, вул. Лесі Українки, 46, вул. вул. Т.Шевченка, 24 виконано акт технічного стану, охоронні договори та фото фіксацію, які подано на затвердження до департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, для щойновиявленого об’єкту на вул. Трускавецька,77 підготовлено проект облікової документації, який подано на розгляд консультативної ради ЛОДА з метою внесення об’єкту до Державного реєстру.

Підготовлено пакет документів та рішення сесії Дрогобицької міської ради про встановлення пам’ятного знаку ліквідаторам – чорнобильцям Дрогобиччини на території, прилеглій до фасаду адміністративної будівлі ДПРЧ-5 ГУ ДСНС України у Львівській області в м. Дрогобичі на вул. Зварицькій,9. Камінь встановлено 26 квітня 2016 р. – у 30-ті роковини пам’яті Чорнобильської АЕС.

Підготовлено пакет документів та рішення сесії про встановлення меморіальної дошки на фасаді будівлі ЗОШ № 5 загиблому при виконанні службово–бойових завдань в зоні проведення АТО дрогобичанину Вовку Богдану Петровичу – нагородженому Указом Президента України орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), яку встановлено 04.03.2016 р.

Підготовлено документацію та погоджено у департаменті архітектури та розвитку містобудування ЛОДА щодо:
– встановлення бюстів видатним українцям Тарасу Шевченку, Івану Франку, Юрію Дрогобичу та Маркіяну Шашкевичу у нішах фасаду будівлі навчального корпусу Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка,
– написів на пам’ятках монументального мистецтва Івану Франку, Юрію Дрогобичу.
Подано пропозиції до «Програми охорони і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016– 2018 роки» щодо включення об’єктів культурної спадщини м. Дрогобича для проведення ремонтно-реставраційних робіт, а саме: – Дрогобицька міська дитяча бібліотека, вул. Т. Шевченка, 34; – палац мистецтв музею «Дрогобиччина», вул. Т.Шевченка, 38; – старий корпус поліклініки, вул. Січових Стрільців,22,; – педіатричне відділення №1, вул. І.Франка,16; – відділення відновного лікування, вул. І.Франка,27; – психоневрологічне відділення, вул. Січових Стрільців,20; – лікувальний корпус стоматологічної поліклініки, вул. Січових Стрільців,11; – ЗОШ №3, вул. Завалля, 12; – дошкільний навчальний заклад №19, вул. І.Франка, 12 (корпус1); – ПДЮТ вул. І.Франка, 12 (корпус 2); – дошкільний навчальний заклад №12, вул. Чмоли, 12; – дитячий будинок «Оранта», вул. Тарнавського, 37;
– ЗОШ №1, вул. Сагайдачного, 19.

Проведено інвентаризацію пам’яток архітектури місцевого значення. Виділено кошти на проведення паспортизації в сумі 50.0 тис. грн. (в рамках програми «Охорона культурної спадщини м. Дрогобича 2015-2020 рр.»).

Щомісяця проводяться наради з питань охорони культурної спадщини. Ведеться робота з кадрових питань, щотижня наради з керівниками установ та закладів культури.

Учні мистецьких шкіл Дрогобича і Стебника брали участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних, регіональних, міських конкурсах, фестивалях та виставках.

Серед учасників переможцями 2016-2017 н.р. стали: 1 місце – 7 учнів; 2 місце – 10 учнів; 3 місце – 19 учнів. Дипломами з відзнакою нагороджено 19 учнів, дипломами – 4 учні. Сертифікати отримали 6 учнів. Гран-прі – 1 учень. Медаллю нагороджено 1 учня.

Двоє учнів Дрогобицької дитячої художньої школи Діана Бунь та Олеся Чапля отримали стипендію міського голови.

Проведено наступні ремонтні роботи:

Дрогобицька дитяча музична школа №1
– Капітальний ремонт покрівлі та фасаду ІІ навчального корпусу по вул. Шевченка, 10 (мікропроект).
Використано кошти в сумі 238,6 тис. грн.
– Поточний ремонт концертного залу.
Використано коштів в сумі 40.0 тис. грн. спец коштів.

Дрогобицька дитяча художня школа
– Кап. ремонт приміщення обробки металу – 26 кв. м

Стебницька дитяча музична школа
– косметичний ремонт класів (спец. кошти)
– ремонт запасного виходу (спец. кошти)
– придбання музичних інструментів (2 флейти, саксофон, труба – 25000 грн.) – мікропроект
придбання музичних інструментів (2 бандури, акордеон) – спец. кошти придбання техніки (ноутбук, мікрофон – 10000 грн.

Народний дім імені Івана Франка
– Розроблено та подано проект щодо капітального ремонту Народного дому (ДФРР) на суму 1074,0 тис. грн. та проект на реконструкцію великої сцени (механіки) на суму 1485,030 тис. грн.

Музичі навчальні заклади мм. Дрогобита та Стебника приймають участь у десятках обласних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях, серед яких:
1. Обласний огляд-конкурс інструментальних ансамблів малих форм «Музичні акорди» серед учнів старших класів мистецьких шкіл Львівщини;
2. Обласний конкурс виконавців на бандурі;
3. Обласний конкурс виконавців на баяні та акордеоні серед учнів народних відділів ПСМНЗ Львівщини;
4. Обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах серед учнів мистецьких шкіл Львівщини, присвяченого пам’яті Олександри Пилипівни Деркач;
5. Обласний конкурс юних піаністів «Перлинка» серед учнів фортепіанних відділів мистецьких шкіл Львівщини;
6. VII Всеукраїнський конкурс юних піаністів ім. Н.Нижанківського;
7. ІІ Всеукраїнський конкурс юних музикантів «Франкове Підгір’я» (Дрогобич);
8. Всеукраїнська музична олімпіада «Голос країни» (Київ);
9. ІІІ Всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс виконавців на народних інструментах «Мереживо» пам’яті заслуженого діяча мистецтв України Олександра Степанова;
10. ІІ Всеукраїнський конкурс юних музикантів «Франкове Підгір’я» та багато інших.

У вищезазначених конкурсах та фестивалях учні виборюють призові місця, отримуючи Дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів.

Учні Дрогобицької дитячої художньої школи приймали участь та вибороли призові місця у:
1. 6 Всеукраїнському дитячому конкурсі пейзажу «Мій рідний край»;
2. Міжнародному конкурсі «З любов’ю до Бельгії»;
3. Міжнародному конкурсі «Я живу в Бескидах»;
4. Всеукраїнському конкурсі образотворчого мистецтва «Для Бога я створюю найкраще» та ін.

Показники діяльності музею «Дрогобиччина»:
1. Загальна кількість відвідувачів – 66 085 осіб.
2. Проведено екскурсій – 722.
3. Кількість виставок – 21

Відділ-служба у справах дітей

На обліку відділу – служби у справах дітей станом на 01.11.2017 р. перебувають 100 дітей з числа дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які виховуються у сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах.

На території м.Дрогобича функціонує 5 прийомних сімей, в яких виховуються 4 прийомних дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та одна особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

За 10 місяців 2017 р. відділом –службою у справах дітей:
– проведено 14 засідань комісії з питань захисту прав дитини при виконкомі Дрогобицької міської ради, на яких розглянуто 117 звернень, з яких: 77 – заяви громадян, 4 клопотання Дрогобицького міськрайонного суду, 1 звернення на урядову гарячу лінію; 26 клопотань служби у справах дітей, 2 клопотання адміністрації дитячого будинку «Оранта», тощо. (станом на 01.11.2016 – 15 засідань комісії – 122 звернення; станом на 01.11.2015 – 13 засідань комісії – 97 звернень);
– за 10 місяців 2017 року на засіданнях комісій заслухано 4 прийомних сім’ї, в яких виховується 4 дітей; порушень прав прийомних дітей не виявлено, прийомні батьки належним чином виконують свої обов’язки;
– за результатами засідань комісії з питань захисту прав дитини станом на 01.11.2017 р. підготовлено 21 проект рішення виконкому та вирішено 121 питання, влаштовано в дитячий будинок «Оранта» 5 дітей у зв’язку з тим, що їхні батьки опинилися в складних життєвих обставинах; відчислено з дитячого будинку 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, у зв’язку з зарахуванням дітей у професійні навчальні коледжі; тощо (станом на 01.11.2016 – 21 проект рішення – 122 питання);
– за вказаний період відділом – службою у справах дітей підготовлено 8 пакетів документів на кандидатів в усиновлювачі;
– станом на 01.11.2017 р. на обліку служби у справах дітей перебуває 9 кандидатів в усиновлювачі;
– за 10 місяців 2017 року знято з обліку 4-х кандидатів в усиновлювачі, трьох – у зв’язку з усиновленням 3 дітей, одного кандидата – у зв’язку з закінченням терміну дії відповідного висновку;
– відділом – службою у справах дітей підготовлено 3 пакети документів та надано 3 висновки органу опіки та піклування Дрогобицької міської ради в Дрогобицький міськрайонний суд щодо внутрішньо сімейного усиновлення дитини одним з подружжя; станом на 01.11.2017 р. судом задоволено 2 позови щодо усиновлення 2-х дітей, ще один розгляд справи відтермінований на 28.11.2017 р.;
– надано у службу у справах дітей Львівської облдержадміністрації: 3 річні статистичні звіти та більш як 110 звітів щомісячних, щоквартальних щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, більш як 200 інформацій щодо дітей різної категорії, тощо;
– знято з обліку 16 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 15 дітей – у зв’язку з досягненням повноліття, одну дитину у зв’язку з усиновленням дитини;
– трьом дітям, залишеним без батьківського піклування, надано відповідний статус дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовано в сім’ю опікунів (піклувальників);
– надано інформацію про стан виконання плану заходів з виконання Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року у м.м.Дрогобичі та Стебнику за 2016 рік, тощо;
– спільно з ДМЦСССДМ проведено 01.07.2017 р. методичну нараду з прийомними батьками відповідно до листа служби у справах дітей ЛОДА та Мінсоцполітики;
– спільно з Дрогобицьким бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведено 27.02.2017 круглий стіл на тему: «Права дитини в Україні» для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, щодо правового виховання та захисту дітей.

Спільно з ДМЦСССДМ скеровано на навчання в кандидати на опікуни 2 сімейні пари з м.Дрогобича.

01.10.2017 – відбулися заплановані зустрічі з батьками усиновлених дітей в Центрі душпастирства м.Дрогобича.

Відділом – службою у справах дітей з метою захисту прав дітей підготовлено 4 позовних заяв в Дрогобицький міськрайонний суд (станом на 01.11.2016 – 1; станом на 01.11.2015 – 0).

Підготовлено 3 розпорядження стосовно проведення рейдів «Діти вулиці» тощо.

Розроблена програма «Соціальна реклама захисту прав дитини» на 2017 рік, для виготовлення соціальної рекламної продукції у сфері захисту прав дітей.

Розроблена програма «Подарунок від Святого Миколая» на 2017 рік для проведення міських заходів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають на обліку у відділі-служби у справах дітей виконкому Дрогобицької міської ради.

Одночасно зазначаємо, що на території м.м.Дрогобича та Стебника проживає 38 усиновлених дітей, з яких 12 дітей, усиновлені менше 3-х років, 26 – усиновлені більше трьох років.

Відділом–службою у справах дітей здійснено відвідування 21 усиновленої дитини, з яких, 11 дітей – усиновлених менше 3-х років, 10 дітей – усиновлених більше 3- років. Порушень прав усиновлених дітей відділом–службою у справах дітей не виявлено, державна допомога використовується усиновлювачами за призначенням.

За 10 місяців 2017 року службою здійснено особистий прийом більше 394 громадян, надано їм консультації з питань захисту прав дітей та розглянуто 149 заяв.

Представниками відділу–служби у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради за вказаний період взято участь у 137 судових засіданнях різних інстанцій, з питань захисту прав дітей.

Відділ–служба у справах дітей являється ініціатором міської програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у м.Дрогобичі на 2016-2018 роки, метою якої є поступове розв’язання проблеми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Відтак Вітюк Інні Олегівні, 1993 р.н., видано ордер на однокімнатну квартиру № 87 на вул.Є.Коновальця, 17/4 в м.Дрогобичі, площею 40 кв.м. загальною вартістю 352,68 тис.грн., з співфінансуванням з обласного бюджету – 189,53 тис.грн., з міського бюджету 163,15 тис.грн. (було заплановано 250,47 тис.грн. з міського бюджету, економія коштів – 87,32 тис.грн.) та надано допомогу у проведенні реєстрації свідоцтва про право власності.

Для реалізації в 2017 р. вище вказаної житлової програми, в місцевому бюджеті передбачено 450,0 тис.грн. для придбання житла.

Рішенням виконкому Дрогобицької міської ради від 14.09.2017 року № 196 видано два ордери на житлові приміщення на ім’я особи з числа дітей-сиріт Сеніва В.В., 1995 р.н., Білинського М.Я., 1997 р.н., та його брата Білинського О.-Ю.Я., 2002 р.н. Вказаним особам службою надано допомогу та здійснено документальний супровід щодо подання ордерів з відповідним пакетом документів на комісію з питань приватизації для отримання свідоцтв про право власності на вказані квартири.

Для реалізації в 2018 році даної житлової програми, службою підготовлено службову записку на імя міського голови щодо передбачення в бюджеті на 2018 рік кошти в сумі 500,940 тис.грн. для придбання житла для родинної групи – трьох рідних сестер у складі особи з числа дітей, позбавлених батьківського піклування та двох дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відділом – службою у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради спільно з Дрогобицьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться перевірки у прийомних сім’ях, сім’ях опікунів (піклувальників) щодо дотримання прийомними батьками, опікунами (піклувальниками) стану виховання, утримання і розвитку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Порушень щодо дотримання прав дітей у прийомних сім’ях, сім’ях опікунів (піклувальників) відділом – службою у справах дітей не виявлено.

На території м.Дрогобича функціонує будинок дитини «Оранта».

У відділі – службі у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради функціонує Єдина інформаційно – аналітична система ЄІАС «Діти», в якій постійно оновлюється інформація щодо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб.

Відділ – служба у справах дітей виконкому Дрогобицької міської ради спільно з відділом молодіжної політики, сім’ї та спорту, представниками Дрогобицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області, Дрогобицьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовує та проводить міські оперативно – профілактичні рейди «Урок», «Діти вулиці», «Вокзал» з метою виявлення дітей, які не відвідують навчальні заклади, перебувають у навчальний час в «Інтернет – клубах», контролю за дотриманням правопорядку та етичних норм в громадських місцях стосовно дітей, контролю за змістом реклами, що розміщується в комп’ютерних клубах, тощо. Станом на 01.11.2017 рік проведено 9 таких рейдів, під час яких виявлено 6 неповнолітніх дітей, та обстежено 7 сімей.

Батьків виявлених дітей попереджено про необхідність належного виконання ними своїх батьківських обов’язків. Службою скеровано відповідні листи у навчальні заклади, в яких навчаються виявлені діти для вжиття виховних заходів

Відділ-служба у справах дітей веде облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Станом на 01.11.2017 рік на обліку перебуває 34 дитини, які опинилися в складних життєвих обставинах, з них поставлено на облік служби у справах дітей- 4, знято – 2 дітей.

Службою у справах дітей спільно з міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з залученням представників ювенальної превенції Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області регулярно здійснюються обстеження матеріально – побутових умов проживання цих дітей, надається консультативно – правова допомога батькам. Станом на 01.11.2017 року 2017 р. обстежено більше 112 неблагополучних та інших сімей, за заявами та скаргами громадян м.м.Дрогобича та Стебника, проведено 125 профілактичних бесід виховного характеру з неповнолітніми.

Відділ – служба у справах дітей виконавчого комітету Дрогобицької міської ради систематично надає відділу молодіжної політики виконавчого комітету Дрогобицької міської ради поновлені списки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою їх оздоровлення. Протягом 10 місяців 2017 року оздоровлено 29 дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку відділу – служби у справах дітей, у заміських таборах, 2 дітей, вихованців дитячого будинку «Оранта» влітку оздоровлено за кошти благодійної організації в США.

Відділом-службою у справах дітей з метою вжиття заходів щодо захисту житлових та майнових прав дітей, за 10 місяців 2017 році скеровано 2 звернення в Дрогобицьку державну нотаріальну контору щодо накладення заборони на відчуження житла та майна стосовно 4 дітей, в 2016 році – 1 звернення стосовно 7 дітей на термін до досягнення дітям повноліття.

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

На виконання покладених завдань Центром реалізовуються такі основні соціальні програми:

Міська Програма соціальної підтримки сімей та осіб, які опинились в складних життєвих обставинах на період до 2018 року.

Соціальними послугами охоплено 1547 сімей,в них 1732 дітей.

У важких складних життєвих обставинах під соціальним супроводом Центру за 10 місяців 2017 року перебувало 153 сім`ї.

Окрім цього, спеціалістами Центру здійснено 69 візитів в сім’ї з метою перевірки цільового використання коштів при народженні дитини.

Центр здійснює соціальне супроводження 5 прийомних сімей, в яких виховується 5 дітей з числа дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

В Україні впроваджується нова форма тимчасового догляду та виховання дитини – патронатна сім’я та наставництво. З метою популяризації цих форми сімейного виховання спеціалістами Центру проведено 5 круглих столів на тему ”Соціально- правові основи запровадження патронату над дітьми в Україні”, ”Підбір кандидатів у патронатні вихователі”, ”Наставництво для дітей – сиріт”.

126 сім`ям, які прибули із тимчасово окупованої територій АР Крим та східних областей України, надано допомогу у вирішенні соціальних та психологічних питань.

У 2017 році для сімей СЖО, що є на обліку в Центрі організовано та проведено:
– 3 акції «Допоможи родині», під час яких понад 200 сімей отримували продуктові набори (до Великодніх свят, Дня міста Дрогобича та Дня Незалежності України);
– “Великодні гаївки” для дітей соціальних категорій;
– 2-ох денний збір для дітей із дисфункційних родин;
– вуличні ігротеки до Дня незалежності України та Дня міста Дрогобича;
– 30 дітей із сімей, що опинились у СЖО, отримали набори шкільного приладдя;
– захід “Мамина любов” до Дня матері для сімей СЖО.

Вперше для дітей СЖО у 2017 році реалізовано міську Програму літнього дозвілля для дітей соціальних категорій та інших дітей , які не залучені до відпочинку та оздоровлення у літніх таборах під час літніх канікул “За крок від дому”. У мікрорайонах міста Дрогобича організовано ігрові майданчики та проведено вуличні ігротеки для дітей. До літнього дозвілля залучено понад 300 дітей.

З метою соціально – психологічної підтримки жінок, які зазнали насильства при Центрі у 2017 році продовжено роботу жіночого клубу. Відбулось 5 засідань клубу. Окрім групової проводилась індивідуальна робота психолога. Спільно із представниками соціально-гуманітарного факультету ДДПУ організовано та проведено конференцію “Cім’я в кризі. Який вихід?”.

Третій рік поспіль для дітей соціальних категорій , в тому числі для дітей- сиріт, спільно із благодійною організацією «Партнерство кожній дитині» реалізовано проект «Секрет успіху», метою якого є соціальна підтримка дітей СЖО. У рамках проекту діє молодіжний клуб «Секрет успіху». Систематично двічі на тиждень для його учасників проведено тематичні тренінги, майстер-класи та пізнавально–екскурсійні заходи. Всього проведено 35 заходів.

Станом на 26.11.2017р. на обліку в Центрі знаходиться:
– 7 сімей загиблих учасників АТО;
– 1 родина загиблого під час Революції Гідності;
– 542 учасники АТО (в них дітей – 471),
з них:
– 353 особи з числа демобілізованих, в т.ч. 27 осіб поранених
учасників АТО;
– 12 добровольців;
– 177 контрактників та мобілізованих;
У 2017 р. на облік стало 44 учасники АТО.
Всього на отримання земельних ділянок учасниками АТО подано 668 заяв, для 322 надано земельні ділянки.

На забезпечення жилою площею та покращення житлових умов, учасниками АТО подано 46 заяв, з яких 5 сімей учасників АТО отримали ордер на квартиру.

Здійснюючи візит у кожну родину учасника АТО складено соціальний паспорт, в якому зазначено інформацію про сім’ю та її потреби. Для вирішення потреб учасників АТО Центр співпрацює з усіма підрозділами Дрогобицької міської ради, підприємцями та громадськістю міста.

У Центрі діє кабінет психологічної підтримки, де спеціалісти Центру проводять індивідуальні та групові консультації.

З метою соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей, а також їх соціально – психологічного відновлення у 2017 році організовано та проведено:
– 6 пізнавальних екскурсії для дітей, 10 тематичних майстер-класів «Писанка до Великодня», «Солодкі букети весни» , «Робота з природнім матеріалом», «Витинанка» тощо;
– екскурсійну поїздку для дітей учасників у зоопарк «Лімпопо» смт. Меденичі;
– 3 відвідування дітьми учасників АТО дельфінарію «Оскар» у м. Трускавець;
– паломницько – екскурсійні поїздки для сімей учасників АТО (Гошів, Манявський скит, Лаврів, Унів, Крехів, Грушів, Мукачево);
– пізнавальну поїздку на книжковий “10 Дитячий Форум добра” у м.Львові;
– 3 екскурсійні поїздки та 3-ох денний табір (с.Стрілків р-н.Стрийський) для дітей учасників АТО у рамках проекту «Залучення парафіяльної та студентської молоді до волонтерської діяльності та служіння дітям –сиротам та дітям воїнів АТО»;
– до Дня Незалежності України щорічну акцію «Готуємось до школи» (вручення 100 дітям початкової школи наборів шкільного приладдя);
– надання 100 продуктових наборів сім’ям учасників АТО до Дня незалежності України;
– до Дня захисника України організовано футбольний турнір між учасниками АТО;
– організовано привітання учасників АТО та вручення букетів квітів матерям загиблих учасників АТО (до Дня матері, Дня міста Дрогобича, Дня незалежності України, Дня захисника України ).

Спільно із психотерапевтами Українського католицького університету для військовослужбовців, волонтерів та соціальних працівників м.Дрогобича організовано та проведено 7 тренінгів “Посттравматичний стресовий розлад”, ”Діагностика суїциду та методи праці” та ”Діагностика ПТСР”.

З метою патріотичного виховання молоді , спільно з ЛОГО «Українська молодь – Христові», організовано християнський військово-вишкільний молодіжний табір ”Захисник” (м.Сколе) для дітей із сімей учасників АТО. Охоплено 10 дітей.

Міська Програма забезпечення потреб та представлення інтересів дітей та молоді з особливими потребами м.м Дрогобича та Стебник.

У містах Дрогобичі та Стебнику проживає понад 400 дітей з особливими потребами.

З метою їх інтеграції у громаду міста для даної категорії щорічно проведено заходи культурно–масового та спортивного характеру, а саме:
– до Різдвяних свят ”Проводи коляди” для дітей та молоді з особливими потребами;
– 2 майстер-класи з писанкарства фарбами ”Великодня писанка”, ”Писанка-сакральне мистецтво”;
– 2-х денний збір молоді з особливими потребами;
– до Міжнародного дня захисту прав дитини (1 червня) V-й обласний рекреаційний фестиваль “Спарт”;.
– до Дня міста Дрогобича регіональний фестиваль «Дрогобич скликає друзів» (понад 100 осіб).

Другий рік поспіль реалізовано Програму оздоровлення дітей пільгових категорій (дітей з інвалідністю) м.Дрогобича на 2016-2018 роки. У рамках цієї програми оздоровлено 13 дітей з інвалідністю , які потребують сторонньої допомоги.

На обліку Центру перебуває 57 осіб, що відбувають покарання без позбавлення волі.

Велика увага приділена превентивній роботі. Так, у навчальних закладах м.м.Дрогобича та Стебника у 2017 році проведено:
– 10 лекцій, бесід у навчальних закладах на тему здорового способу життя та протидії ВІЛ-інфекції/Сніду, профілактики суїциду (Синій Кит), запобігання залежностей;
– круглий стіл на тему: «Проблеми профілактики та протидії розповсюдження наркоманії»;
– 5 лекцій-бесід по запобіганню хімічної та поведінкової залежностей у молоді при літніх шкільних таборах м. Дрогобича;
– до Дня померлих від ВІЛ/СНІДУ конференцію ”Пам’ятати, щоб жити” (охоплено понад 100 осіб);
– анкетування з питань залежності серед молоді міста;
– тренінгові заняття для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів на тему ”Поведінкова залежність”.
Всього проведено 23 заходи.

Окрім міських соціальних програм Центр бере участь у реалізації загальнодержавних та обласних програм, а саме:
– Державна цільова програма «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалів» на період до 2020року.
– Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020року;
– Національний план дій з виконання резолюції безпеки ООн 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року;- Національна стратегія профілактики соціального сирітства на період до 2020 року.

Дрогобицький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

У склад Дрогобицького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) входили такі структурні підрозділи:
– відділення соціальної допомоги вдома;
– відділення денного перебування;
– відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги.

І. Відділення соціальної допомоги вдома
За 2017 рік відділенням обслужено 346 осіб та надано 70705 послуг.

За 10 місяців 2017 року

Оформлено субсидії за 2017 р. для 4 одиноких.

Оформлено та здано необхідні документи 54 чол. відділення соціальної допомоги вдома для отримання одноразової грошової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг (згідно рішення сесії Дрогобицької міської ради).

Засобами реабілітації забезпечено за 10 місяців 2017 року 2 особи.

ІІ. Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги за 2017 рік обслужено 524 особи та надано 3826 послуг.

Послуги які надавалися працівниками відділення (перукарем, швеєю, машиністом з прання білизни), а саме:

Рік

перукарем швеєю Машиністом з прання білизни

Обслужено

осіб

Надано послуг Обслужено Надано послуг Обслужено

Надано послуг

2017 рік (10 місяців)

399 1357 214

963

Відділенням надано адресної натуральної та грошової допомоги 58 особам на загальну суму 2597,98.

За 2017 рік (10 місяців)
– до Різдвяних свят 500 ОНГ різдвяні калачі на суму 3000,00 грн., (спонсорські кошти).
– До Великодніх свят 400 ОНГ отримали пасхальні набори на суму 38200,00 грн. (паска, яйця, масло, хрін консервований, олія, майонез), 37400,00 грн. (бюджетні кошти)
– 23 серпня з нагоди Дня Незалежності України для 45 осіб був накритий солодкий фуршетний стіл в приміщенні «Центру душпастирства молоді» СДЄУГКЦ на суму 1000,00 грн. (спонсорські кошти).

До Міжнародного Дня громадян похилого віку та дня Ветерана 350 ОНГ отримали продуктові набори (гречка, олія, вівс. пластівці, печиво «Марія», горошок конс.) на суму 22907,50 грн (бюджетні кошти).
29.09.2017р до Міжнародного Дня громадян похилого віку та дня Ветерана для 50 осіб похилого віку у кафе «Софія» був організований святковий обід на суму 1600,00 грн. (спонсорські кошти).

Регулярно проводилась робота з 97 демобілізованими учасниками АТО з метою визначення їх соціально-побутових потреб, а також по наданню інформації щодо проведення різноманітних заходів та урочистостей обласного та місцевого значення. На кожного демобілізованого учасника АТО та членів його сім’ї заповнювалася інформаційна карта учасника АТО.

Було організовано безкоштовне відвідування СПА центру «Женева» у м. Трускавці для 83 учасники АТО.
31 березня 58 ОНГ та інвалідів отримали вживаний одяг та постільну білизну від Фонду Святого Володимира м. Львів вагою 98 кг. на суму 2597,98 грн.

При Терцентрі діє «Університет третього віку», де проводяться навчання на факультетах «Основи медицини та здоровий спосіб життя», «Правознавчий», «Теологічний», «Хоровий».

Станом на 10.11.2017 р. повторно був поданий проект «Реконструкція будівлі міського територіального центру соціального обслуговування на вул.Міцкевича, 3, в м. Дрогобичі, Львівської обл.» Коригування на конкурс ДФРР – вартість проекту 1525,158 тис. грн.

Регулярно проводиться інформаційна кампанія.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні