Звіт міського голови Дрогобича Тараса Кучми за ІІ-й рік роботи. ФОТО. ВІДЕО

9 Лютого 0:00

Фото: “Медіа Дрогобиччина”

У п’ятницю, 9 лютого, у Народному домі імені Івана Франка відбувся Звіт міського голови Дрогобича Тараса Кучми за ІІ-й рік роботи.

Традиційно захід розпочався з виконання Державного Гімну України.

Відтак міський очільник прозвітував про діяльність у 2017 році: про результати роботи, проблеми, які існують та шляхи їх вирішення у 2018 році. Окрім усного інформування, озвучена міським головою інформація, транслювалася на екрані у відповідних ілюстраційних матеріалах: статистичних даних, графіках, діаграмах, світлинах.

Зазначимо, перед початком звіту дрогобичанам було роздано газети та брошури, у яких міститься сам текст звіту міського голови та відповідні ілюстраційні матеріали. Окрім того, вказано інформацію про те, яким чином мешканці міста можуть поспілкуватися з міським головою: в ході особистих зустрічей чи під час прийому, або ж за допомогою електронних сервісів. Про це додаткового було оголошено під час заходу.

Відтак після того, як Тарас Кучма прозвітував про свою діяльність, відбулося обговорення Звіту, яке тривало більше однієї години.

«Для мене звіт є важливим не лише тим, щоб розповісти громаді про зроблене і те, що буде робитися. Надзвичайно важливо почути від мешканців нашого міста пропозиції та конструктивну критику. Саме спілкування з дрогобичанами, їх бажання та пропозиції сприяють подальшим діям задля розвитку нашого міста», — прокоментував Тарас Кучма.

«Дрогобич — сучасне прогресивне європейське місто, комфортне для життя та гостинне для туристів», — це не гасло, це наше спільне завдання!

Шановна дрогобицька громадо!

З часу, відколи ви довірили мені повноваження міського голови Дрогобича, минуло два роки.

Сьогодні є чимало проблем, які хвилюють кожного з нас, однак недосконалість чинного законодавства, обмеженість повноважень, на превеликий жаль, сприяють тим, хто звик чинити безчинства та нехтувати думкою громади. Проте, у цій нелегкій боротьбі ми наводимо лад з особами, які роками не сплачували податки і збори, зі стихійними торговцями, з власниками незаконних рекламних конструкцій і таких випадків можна перелічувати сотні. Проте проблема криється в тому, що ці безчинства нагромаджувалися роками.

Однак, завдяки значному пожвавленню активності громади: дрогобичан, які своїми ідеями, конструктивною критикою, діями та фінансовими внесками долучаються до управління містом, нам вдалося зробити чимало. Це свідчить про те, що довіра до влади відновлюється, а ми, своєю чергою, намагаємося докласти максимальних зусиль задля спільної мети — Дрогобича — сучасного європейського міста. Безумовно, що не все вдається одразу, але поступово ми змінюємо наше місто.

Переконаний, що відкритість, прозорість і доступність, які ми задекларували на початку каденції — це запорука взаємин громади з владою і навпаки. На сьогоднішній день у нас достатньо інструментів для комунікації, які сприяють взаємній співпраці.

Якщо коротко охарактеризувати 2017 рік, то він був неспокійним. З одного боку було чимало здобутків, з іншого — не менше випробувань. Попри усі фінансові негаразди, попри спроби політичної дестабілізації, ми зуміли подолати ці проблеми і сьогодні маємо про що звітувати.

Міський голова Дрогобича Тарас КУЧМА

Фінанси. Бюджет міста. Економіка. Комунальне майно

Запорукою успіху та розвитку міста без сумніву є його бюджет. Тому одним з наших ключових завдань — дбати про його максимальне наповнення.

Незважаючи на складну економічну ситуацію, в якій зараз перебуває місто, ми змушені шукати додаткові джерела наповнення бюджету. Проте ми досі змушені дофінансовувати медичну галузь міста, так як державна субвенція перекриває далеко не всі її потреби. Відмовившись від оптимізації медицини, ми змушені були віддати з міського бюджету близько 35,4 мільйонів гривень на заробітні плати медикам, про що детальніше поговоримо згодом.

Незважаючи на ці труднощі, бюджет м. Дрогобича демонструє приріст дохідної частини. Порівняно з попередніми роками можна спостерігати чималий прогрес в наповненні бюджету.

Доходи загального фонду за 2017 рік становили 785,4 мільйонів гривень.

Надходження податків та зборів до загального фонду міського бюджету становили 248,2 мільйони гривень.

Доходи спеціального фонду міського бюджету становили близько 410 мільйонів гривень.

Багато труднощів виникало і при забезпеченні виконання видаткової частини  міського бюджету. Якщо в 2016 році держава зобов’язала Дрогобицьку міську раду фінансувати професійно-технічні училища, то у 2017 році навантаження зросло ще більше: це зумовлено змінами у напрямках використання медичної та освітньої субвенцій, додатковими витратами на пільгові перевезення, підвищення мінімальної заробітної плати, тарифів на енергоносії. Проте, нам вдалося покрити в повному обсязі дефіцит коштів на заробітну плату працівникам медичної галузі, забезпечити харчування учнів 1-4 класів та пільгових категорій, значно збільшити обсяг ресурсу на закупівлю медикаментів, провести в багатьох навчальних та медичних закладах поточні і капітальні ремонти, закупити спецтехніку для комунальних підприємств. Вперше відсутня кредиторська заборгованість на кінець року, яка пов’язана з місцевим бюджетом.

Інвестиційна діяльність

Залучення інвестицій — один з ключових напрямів нашої роботи.

У 2017 році розпочато переговори з представниками Італії, Німеччини, Нідерландів, Туреччини, Англії, США, Польщі, Японії, Канади, Бельгії, Азербайджану, Латвії та Литви. Інформацію щодо інвестиційної бази м.Дрогобича передано спеціалізованим структурним підрозділам ЛОДА та у відповідні міністерства. Дрогобич презентовано на низці економічних форумів, які відбуваються в Україні.

Щодо інвестиційного клімату, спостерігається збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій — близько 20 тис дол. США.

Також спостерігається збільшення обсягу капітальних інвестицій.

Розвиток малого підприємництва

У 2017 році ми відновили діяльність ради підприємців, оскільки це важлива категорія людей, які відіграють важливу роль у формуванні економіки міста. Дедалі відчутнішою є участь малого бізнесу в доходах місцевого бюджету.

Надходження від єдиного податку в 2017 році становили близько 27,7 млн грн, що на 13,2 млн грн більше у порівнянні з 2015 роком.

Щодо ресурсної підтримки суб’єктів підприємництва, для ведення господарської діяльності у 2017 році у власність підприємцям надано 1 306,8 м2 площ. В оренді перебуває 7 188,2 м2 нежитлових приміщень.

Також у 2017 році ми відновили діяльність Ради підприємців.

Реклама

У 2017 році значну увагу було приділено проблемі з легалізації рекламних носіїв у Дрогобичі.

Станом на грудень 2017 року з виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради заключено 49 угод на сплату за місця розміщення рекламоносіїв. Завдяки активності громади міста та запровадженому електронному сервісу «Відкрита реклама», у 2017 році до місцевого бюджету надійшло 350,1 тис. грнвід розміщення рекламоносіївна території міста. Приріст надходжень становив 147 тис. грн у порівнянні з 2016 роком.

Торгівля

На вимогу громади міста у 2017 році розпочато активну боротьбу зі стихійною торгівлею у центральній частині.

У ході проведення рейдових перевірок несанкціонованої вуличної торгівлі у м. Дрогобичі було складено 31 протокол за адміністративні правопорушення.

Для торгівлі сільськогосподарською продукцією КП «Дрогобицький ринок» облаштовано торгові майданчики на вул. В. Великого (район магазину «Світанок»), вул. В. Великого біля будинку №13, вул. П. Орлика біля будинку №18, вул. Самбірській біля будинку №76 та на вул. М. Грушевського біля СЗШ №14.

Акцизний збір

Акцизний збір — прямі надходження до місцевого бюджету.

Враховуючи ситуацію, яка склалася на ринку підакцизних товарів, моїм розпорядженням було створено комісію та робочу групу з питань контролю за здійсненням надходжень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до міського бюджету м. Дрогобича.

В ході перевірок торгових точок на порушників було накладено штрафи, сумарне надходження з яких до місцевого бюджету становили 50,0 тис. грн.

Наголошую, отриманий чек при здійсненні покупки підакцизного товару є гарантію надходження акцизного збору до місцевого бюджету. А це розвиток інфраструктури міста: ремонт доріг, тротуарів, будинків, дахів, дитячих майданчиків, це харчування дітей, заробітна плата для працівників бюджетної сфери.

У 2017 році до бюджету міста надійшло близько 25 млн грн акцизного збору. 

Оренда комунального майна

Щоб забезпечити надходження коштів, ми розпочали активну роботу над укладанням договорів оренди. Досі в місті існують випадки, коли землекористувачі не сплачують орендну плату, встановлюють самовільно об’єкти, провадять торгівлю чи інші види бізнесу, при цьому не сплачуючи коштів до місцевого бюджету.

Відтак надходження до бюджету від плати за землю в 2017 році становили 35,1 мільйона гривень. 

Надходження від оренди та приватизації комунального майна становили 1 078,3  тис. грн. 

В ході проведення земельних торгів у формі аукціону з продажу 8 земельних ділянок несільськогосподарського призначення до місцевого бюджету надійшло 8 011 784 грн 00 коп.

Також 9 958 958 грн 73 коп надійшло від укладених договорів купівлі – продажу земельних ділянок.

Громадські перевезення

Завдяки тому, що у 2016 році пасажирські перевезення на території міста переведено у комунальну структуру, у 2017 році вдалося втримати збалансований тариф на проїзд у громадському транспорті міста.

Також забезпечено безкоштовне перевезення учнів денних загальноосвітніх шкіл та гімназії м. Дрогобича з 8:00 до 9:30 та з 13:00 до 16:30 в навчальні дні тижня, впродовж навчального року.

Окрім цього також забезпечено безкоштовне перевезення мешканців та гостей міста Дрогобича у поминальний день – 1 листопада та під час Великодніх свят з центру міста до кладовищ, які знаходяться на вулицях 22 Січня та П. Орлика, згідно з графіком, визначеним виконавчим комітетом Дрогобицької міської ради.

За пільговий проїзд дрогобичан у громадському транспорті було компенсовано 775 199 грн (з обласного бюджету) та 550 000 грн (з міського бюджету) на користування послуг Укрзалізниці.

Правове забезпечення

У межах претензійно-позовної роботи було подано до господарського суду та станом на сьогоднішній день уже задоволено позовні заяви про стягнення збитків за несплату орендної плати за користування земельними ділянками та їх вилучення до ГО «Наш дім», ТзОВ «Ексклюзивбуд», ГО «Мрія», МПП «Міос», ТзОВ «Прикарпаття-центр-сервіс» ТзОВ «Скеля – 1»на загальну суму 1 969223,39 грн. Ці кошти при успішному їх стягненні зможуть добряче зміцнити бюджет міста і бути використані для нагальних потреб мешканців Дрогобича.

Крім цього, в межах згаданої роботи нами подано наступні претензії до таких великих підприємств, як:

– ПАТ “Дрогобицький машинобудівний завод” –10219965,45 грн.

– ПрАТ “Львівобленерго” – 2 714437,41 грн.

– СТОВ “Ф-Матіс”  – 2 739418,26 грн.

Загальна сума заборгованості перед територіальною громадою міста за вказаними підприємствами становить 15 673821 грн.

З огляду на ситуацію з неповерненням Дрогобицьким районом 45 417 734 гривень років міжбюджетних трансфертів за пролікованих хворих у період 2015-2017 років у медустановах Дрогобича та Стебника, ми змушені були подати наступні позовні заяви та претензії до Дрогобицької районної адміністрації та Дрогобицької районної, Дрогобицького районного територіального медичного об’єднання на загальну суму 5 млн грн та повернення нежитлових приміщень площею 267,2 кв м. До слова, така практика, мабуть вперше була застосована в Україні.

Щодо спроби зацікавлених осіб визнати протиправною діяльність міського голови, то рішення судів було прийнято не на їх користь, що в черговий раз підтверджує законність наших дій та прийнятих рішень. Таких позовів було три. Відтак судом:

-відмовлено у задоволенні позову ОК “Сонячний промінь” до міського голови про визнання дій міського голови незаконними;

-відмовлено у задоволенні позову громадянина Борейка до міського голови про визнання бездіяльності останнього протиправною;

-відмовлено у задоволенні позову ТзОВ «Львівський будівельний холдинг» до міського голови про захист ділової репутації юридичної особи, спростування неправдивих відомостей та відшкодування моральної шкоди.

Крім цього, стягнено до міського бюджету з СПД ФОП Маргітич І.В. на користь Дрогобицької міської ради 226089,36 грн заборгованості по орендній платі.

Також ведуться судові справи щодо самовільного захоплення земельних ділянок та незаконного будівництва, зокрема незаконного розміщення гаражів на території міста Дрогобича.

Ще одним прецедентом, завдяки втручанню громади, було припинення незаконно, можна сказати нахабного,самовільного будівництво по вул. В.Великого в м. Дрогобичі в парку Новонароджених, яке порушувало не тільки законодавчі акти і норми, а й всі можливі моральні принципи. Нами спільно з Дрогобицькою прокуратурою було подано позовні заяви про розірвання договорів про встановлення строкових сервітутів та скасування рішень ДМР, а також приведення земельної ділянки у попередній стан та відновлення благоустрою. Станом на сьогоднішній день вже є перші перемоги. Цей факт свідчить про те, що не все, як то кажуть, можна «порішати» і що люди, посадовці, судді змінюються на краще, стаючи на шлях правди, закону і справедливості.

Загалом в період з 01.01.2017 по сьогоднішній день нами взято участь у близько 190 судових справах та близько 550 судових засіданнях.

Проведено низку засідань комісії з питань розгляду документів учасників АТО щодо виділення їм земельних ділянок, розглянуто 43заяви учасників АТО. Закрито близько 170 звернень і запитів від фізичних та юридичних осіб. У ході проведення засідань адміністративної комісії, розглянуто 82 протоколи та винесено постанови про накладення адміністративних стягнень у вигляді штрафів на суму 18037,00 грн.

 Охорона здоров’я. Реформи та реорганізація

Ситуація, яка у 2017 році склалася у сфері охорони здоров’я міста Дрогобич, досить неоднозначна.

Ми першими в Україні розпочали реорганізацію закладів охорони здоров’я у некомерційні комунальній підприємства.

Однак найбільшою проблемою стало чергове дофінансування до медичної субвенції галузі охорони здоров’я, яке впродовж року становили 46 166,1 млн гривень:

– оплата праці 33895,5 млн грн,

– закупівля медикаментів 507,8 тис. грн,

– ремонт приміщень 307,7 тис. грн,

– харчування 75 тис. грн,

– пільгове зубопротезування 109,1 тис. грн.

Саме ці кошти були виділені з фонду бюджету розвитку, який передбачає видатки на розвиток інфраструктури міста. До слова, на ремонт доріг з бюджету міста у 2017 році ми виділили лише 16 млн 688,1 тис гривень.

Основною проблемою недоотримання коштів є відмова суміжних територій повертати міжбюджетні трансферти за пролікованих хворих. Серед лідерів-боржників Дрогобицький район, який щороку боргує понад 20 млн гривень. Кількість пролікованих хворих мешканців Дрогобицького району за останні три роки становить близько 19 тис осіб.

Інформація щодо пролікованих хворих та оплати послуг медичним закладам міста Дрогобича

Щодо заробітної плати працівників галузі охорони здоров’я, то за 2017 рік проведено видатки в сумі 135819,4 тис. грн. Заробітна плата в сумі 117970,06 тис. грн виплачена повністю без заборгованостей.

Державної медичної субвенції надійшло – 89653,3 тис. грн. З коштів медичної субвенції направлено на оплату праці – 84075,1 тис. грн.

Видатки загального фонду закладів охорони здоров’я мм. Дрогобича та Стебникау 2015 році становили 94 734,1 тис грн. У 2017 — 135819,4 тис грн. за цей період видатки з місцевого бюджету виросли втричі: з 15 915,7 тис грн до 46164,8 тис грн. Завдяки співпраці з керівництвом ЛОДА, у 2017 році вдалося отримати субвенцію з обласного бюджету 6 766,9 тис грн.

Відтак через фінансову ситуацію ми змушені були вдатися до реорганізації медичної мережі міст Дрогобича та Стебника.

Оптимізація мережі охорони здоров’я

В ході оптимізації мережі цілодобових стаціонарів закладів охорони здоров’я мм. Дрогобича та Стебника, вивільнено 65 ліжок з доведенням мережі до 780 ліжок. Вивільнено 140,75 посад.

Переміщення структурних підрозділів

В ході оптимізації приміщень у яких розміщено медустанови міст Дрогобича та Стебника, вдалося заощадити 3756,30 тис гривень.

Робота у системі «Prozzoro»

Близько 20 тис гривень вдалося зекономити завдяки роботі у системі «Прозоро».

Проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання

Не зважаючи на фінансові труднощі, які виникли у 2017 році, все ж таки вдалося провести низку ремонтів приміщень медичних закладів, а також здійснити закупівлю сучасного медичного обладнання.

 КНП «Дрогобицька міська лікарня №1» 

Проведено поточний ремонт рентгенкабінету

Придбано обладнання на загальну суму 8 645 180 гривень.

Також завдяки співпраці з урядом Японії, одержановід МОЗ України  цифровий рентгенкомплекс на суму 7807,9 тис. грн.

 КНП «Дрогобицька міська лікарня №3»

Започатковано проект «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» із створенням Дрогобицького міжрайонного скринінгового центру на базі КНП «Дрогобицька міська лікарня №3».

У межах цього проекту отримано та введено в експлуатацію обладнання для КНП «ДМЛ№3» на суму 7млн 359,53 тис.грн.

Закуплено обладнання на загальну суму близько 9 млн грн.

Також проведені ремонтні роботи у кабінетах серверної, УЗД, мамографії, зовнішньо-облагороджуючі фасадні роботи.

За період функціонування скринінгового центру послугами скористалися 28 919 осіб, яким надано 38 317 послуг.

КНП «Дрогобицька міська дитяча лікарня»

Впроваджено енергозберігаючі заходи шляхом реконструкції приміщення на суму 355859,60 грн;

Придбано медичне обладнання на суму 115,2 тис грн.

Відзначу, що у 2017 році ми започаткували добру практику збору благодійних коштів на придбання медичного обладнання. Велика заслуга в цьому активних мешканців міста, зокрема пані Лесі Татарської. Відтак у 2017 роців ході благодійного концерту Ади Роговцевоїбуло зібрано 68 тис. грн, ще 45 тис грн ми дофінансували з міського бюджетуі придбали необхідне обладнання для лікування дітей.

КНП «Дрогобицька міська поліклініка»

Придбано обладнання насуму80 тис.грн.

Запроваджено електронну чергу запису до лікаря.

КНП «Дрогобицький міський пологовий будинок»

Проведено ремонт у приміщенні на суму303 890 грн.

Придбано обладнання на загальну суму 126,9 тис. грн.

За бюджетні кошти містатехнічну базу Дрогобицького пологового будинку поповнили двома апаратами — фетальними кардіомоніторами, вартість яких 75 тисяч гривень.

 КНП «Стебницька міська лікарня»

Придбано обладнання на суму 111 785 гривень.

 Заходи та події

Також відзначу, що 3 березня вперше у Дрогобицькій Ратуші відбулася виїзна планова робоча Колегія Департаменту охорони здоров’я за участю медичних працівників області, в ході якої вивчався досвід Дрогобича про реорганізацію закладів охорони здоров’я у комунальні некомерційні підприємства.

4 вересня у приміщенні Дрогобицької міської поліклініки, за моєї ініціативи, відбулася зустріч заступника міністра охорони здоров’я Романа Ілика з представниками медичної галузі Дрогобича.

8 грудня 2017 року, заважаючи на ситуацію з недоотриманням міжбюджетних трансфертів, депутати ДМР звернулися до голови ЛОДА Олега Синютки з проханням втрутитися у ситуацію щодо систематичного недофінансуванням медичної мережі закладів охорони здоров’я мм. Дрогобича та Стебника. Відтак завдяки постійній співпраці, ми домоглися отримання 6 766 900 грнсубвенції з обласного бюджету.

Впродовж року ми провели чимало зустрічей як з керівниками КНП, так і з їх колективами для спільної реалізації планів та задумів, в результаті яких  Дрогобич має стати госпітальним медичним центром.

 Освіта. Реалізація мікропроектів

Дошкільна освіта

Зваживши на побажання батьків, було запроваджено електронну реєстрацію дітей для влаштування в дошкільні заклади міста.

Значну увагу приділено вирішенню питання щодо затребуваності місць у ДНЗ, оскільки на 100 місцях виховується 138 дітей.

Відтак у 2018 році ми плануємо вжити всіх заходів, спрямованих на відсутність черг у ДНЗ.

8 грудня, завдяки активній позиції дрогобичан, сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про переміщення Палацу школяра у приміщення колишньої дитячої поліклініки на вулиці Івана Франка, 27, яке було вивільнено в результаті реорганізації медичної сфери міста.

Таким чином у приміщенні на вул. Івана Франка, 12, яке досі використовували для Палацу школяра, планується відкриття ще двох дошкільних груп дитячого садочку «Полуничка». Своєю чергою, це сприятиме частковому вирішенню проблеми прийняття дошкільнят у ДНЗ.

Успішність учнів та вчителів

За рейтингами успішності, місто Дрогобич посідає перше місце в області.

14 обдарованих учнів  міст Дрогобича та Стебника стали стипендіатами для призначення їм персональних  стипендій міського голови в галузі освіти та культури за особливі досягнення у навчанні, творчості, спорті.

На виконання міської цільової програми  «Талановиті  вчителі»  – 2017 року до Дня  працівників  освіти  нагороджено 64 педагогічних   працівники  грошовою  нагородою  на суму 60,0 тис. грн.

Організація харчування у загальноосвітніх закладах міста

Проведення процедури закупівель та замовлення послуг з харчування загальноосвітніми навчальними закладами Дрогобича у фізичних-осіб підприємців призвела до економії бюджетних коштів та, в межах чинного законодавства, повного забезпечення безкоштовним харчуванням дітей соціальних категорій.

Сума коштів, виділених із місцевих бюджетів для організації безкоштовного харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів у 2017 році та виділених за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету становила – 6315,6 тис. грн. Сума залучених позабюджетних коштів (батьківська плата) становила – 75,0 тис. грн.

Безкоштовним харчуванням додатково охоплено:

  • Дітей-сиріт – 26 (100%);
  • дітей із малозабезпечених сімей – 220 (100%);
  • дітей учасників АТО – 276 (100%);
  • дітей, переселених зі Сходу, АРК – 66 учнів ЗОШ мм. Дрогобича та Стебника, зокрема: 21 з Донецької області, 11 – Луганської області та 33 учні – переселенці з АК Крим.

Робота зі зверненням громадян

Розглянуто 163 звернення і взято участь у 132 судових засіданнях. Для розгляду скарг та звернень громадян відділом освіти було створено 15 робочих груп.

Фінансування закладів освіти

На утримання закладів освіти виконавчих органів Дрогобицької міської ради затверджено бюджетних асигнувань у 2017 році у сумі 211481,2 тис.грн:

103459,8 тис. грн— кошти освітньої субвенції на виплату заробітної праці педагогічним працівникам;

108021,4 тис.грн— кошти з місцевого  бюджету.

865,6 тис. грн виділено з обласного бюджету, відповідно до Програми розвитку освіти Львівщини  на 2017-2020 роки.

Проведені заходи привели до економії коштів за рік – 1563,2 тис. грн.

Проведення ремонтних робіт та закупівля обладнання

Виконано ремонтно-будівельні роботи в закладах відділу освіти у 2017 році:

1.Реалізація мікропроектів Львівської обласної ради енергозберігаючих заходів на 6 об’єктах.Загальна сума — 1 млн 190 591 тис. грн. 

2. Реалізація мікропроектів Львівської обласної ради у 2017 році, з яких переможцями стали 18 установ відділу освіти.Загальна вартість складає 4498,014 тис. грн.

Для виконання проведення ремонтних робіт з бюджету розвитку міста виділено 1277,215 тис. грн для 10 навчальних закладів міст Дрогобича і Стебника.

Соціальна сфера. Надання послуг соціально вразливим верствам населення. Соціальний супровід учасників АТО

Багатодітні сім’ї

У 2017 році видано 275 посвідчень.

На виконання Обласної програми з покращення соціального захисту багатодітних сімей, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 22 травня 2017 року №412/0/5/-17 «Про виділення коштів на придбання навчального приладдя дітям із багатодітних сімей у 2017 році» міському бюджету м. Дрогобича була надана субвенція в розмірі 29 526 грн. на придбання навчального приладдя дітям  із багатодітних сімей, в яких виховуються 4 і більше дітей шкільного віку мм. Дрогобича та Стебника.

На виконання Комплексної програми «Молодь Дрогобича на 2016-2018 роки» до дня Св. Миколая та Нового Року подарункові набори цукерок отримали  багатодітні сім’ї  мм. Дрогобича та Стебника, в яких виховуються 4 і більше дітей (кількість сімей – 83 , в них дітей – 361).

Програма «Пакунок малюка»

      У 2017 році вперше стартувала програма «Пакунок малюка» в мм. Дрогобичі та Стебнику, яка передбачає надання «Пакунку малюка» сім’ям, в яких народилася третя і більше дітей. За весь період було вручено 85 пакунків.

Цьогоріч, відповідно до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 21.12.2017 року №991, «Пакунок малюка» отримуватимуть сім`ї у яких з 1 січня  2018 року народилася друга і більше дітей.  У 2017 році з міського бюджетудля реалізації Програми було виділено 100 тис. грн.У2018 році—180 тис. грн.

Присвоєння звання «Мати Героїня України»

У 2017 році звання «Мати Героїня України», присвоєно трьом особам. Вплачено  кошти в сумі 48 тис. грн. У м. Дрогобичі 75 жінкам присвоєно звання «Мати Героїня».

Відпочинок та оздоровлення

За кошти міського бюджету  скеровано  на відпочинок  та оздоровлення 74 особи: 17 дітей – сиріт; 13 дітей-інвалідів; 44 – пільгових категорій.

За кошти обласного бюджету — 148 дітей пільгових категорій на загальну суму 375 600грн. За кошти державного бюджету — 26 осіб  на загальну суму 467 376 грн.

У 2017 році сума призначень та виплат різних видів соціальних допомог та компенсацій —108,6 млн грн. для 16740 громадян.

Субсидії

На обліку перебуває 21181 сім’ї, які користуються правом на отримання житлових субсидій. У 2017 субсидії призначили 20856 сім’ям на 205 млн грн.

 За рахунок субвенцій з державного бюджету за звітний період нараховано  пільги  окремим категоріям громадян  на суму 11,1 млн грн. 

Надано одноразової матеріальної допомоги соціальним верствам населення (1686 осіб) на загальну суму 698,9 тис грн.

Співпраця з міськими громадськими організаціями ветеранів та людей з інвалідністю

За зверненнями 20-ти організацій управління надало матеріальну допомогу 410 особам на загальну суму 172,9 тис. грн.

27 дрогобичан з вадами слуху отримали смартфони для спілкування.

16 особам з вадами зору — членам організації УТОС вручили засобів медичної реабілітації.

 Соціальна підтримка учасників АТО

Питання соціальної підтримки учасників АТО та їхніх сімей є пріоритетним напрямком.

У січні 2017 року міською радою затверджено комплексну програму для підвищення рівня соціального захисту зазначеної категорії громадян, зокрема сімей загиблих, добровольців та постраждалих воїнів (рішення міської рад від 31 січня 2017року №564). Програма діятиме до 2020 року.

Отже за кошти міського бюджету проводяться виплати:

– одноразової адресної грошової допомоги родинам загиблих учасників АТО;

– одноразової адресної грошової допомоги демобілізованим учасникам бойових дій та добровольцям, які повернулися з АТО;

– одноразової адресної грошової допомоги учасникам АТО в разі отримання поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, одержаних в зоні проведення антитерористичної операції;

– одноразової компенсації на оплату житлово-комунальних послуг добровольцям та родинам Героїв Небесної Сотні.

Впродовж  2017 року проведено 10 комісій, на яких розглянуто 49 заяв учасників АТО, членів сімей загиблих та добровольців. Загальна сума призначень — 157,5 тис. грн.

Одноразову грошову допомогу надано й учасникам АТО та членам родин загиблих з міста Стебника: 105 допомог на загальну суму 137,0 тис. грн.

Окрім того, надано грошову допомогу для проведення ремонтних робіт у двох квартирах учасників АТО на суму 90 тис. грн.

За кошти міського бюджету 7 учасниківАТО отримали санаторно-курортні послуги на загальну 51300 гривень.

З обласного бюджету проводяться виплати в межах обласної комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2016-2019 року (рішення обласної ради від 12.01.2016 №50). Впродовж року призначено та виплачено допомог на загальну суму 781 214 гривень.

За кошти державного бюджету учасники АТО отримали послуги з:

  – професійної адаптації – 36 осібна загальну суму 204,5 тис. грн;

  – санаторно-курортного лікування – 20 осібна загальну суму 123,9 тис. грн;

  – психологічної реабілітації – 5 осіб.

У грудні проведено виплату грошової компенсації для забезпечення житлом учасників АТО та членів сімей загиблих. Таку компенсацію на свої поточні рахунки отримали дві родини загиблих учасників АТО та один учасник АТО. Загальна сума призначень 2 163 248 60 гривень.

За 2017 рік проведено виплату одноразової допомоги члену сім’ї Героя Небесної Сотні Йосипа Шілінга та чотирьом пораненим, які отримали тілесні ушкодження різної тяжкості під час Революції гідності. Загальна сума виплат становить  688,0 тис. грн.

Одному бійцю-добровольцю, який визнаний інвалідом війни, перераховано одноразову допомогу у розмірі 252,6 тис. грн відповідно до постанови Уряду від 29 квітня 2016 року № 336.

Щодо земельних ділянок, то учасникам АТО надано 69 дозволів на розробку проектів відведення земельних ділянок. Загалом учасникам бойових дій надано близько 380 земельних ділянок.      

Робота з особами з числа переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО

366 осіб з числа переміщених з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО за звітний період отримали допомоги на суму 1981,45 тис. грн.

Робота з особами, які мають обмежені фізичні можливості

673 особи з фізичними можливостямиотримали засоби пересування, гігієни та інші технічні засоби на загальну суму 482,6 тис. грн.

У 2017 роцісанаторно-курортними путівками забезпечено 102 особи пільгової категорії, у т.ч. 27 учасників АТО,16 чорнобильців.

Впродовж звітного періоду з міського бюджету виплачено різних видів допомог, доплат до пенсій, компенсацій та надано пільг на загальну суму 2,6 млн грн.

У 2017 році, з ініціативи керівництва міста, створено робочу групу для вирішення проблем дітей та молоді з інвалідністю.

Соціальне обслуговування літніх та одиноких мешканців міста

528 осіб отримали допомогу на суму 82999,75 грн (74999,75 грн — бюджетні кошти, 8000,00 грн — спонсорські кошти).

 Житло для дітей-сиріт

Чотирьом сиротам та особам позбавлених батьківського піклування вручено3 квартири у новобудові на вул. Є. Коновальця.

У 2018 році в міському бюджеті передбачено кошти в сумі 500,940 тис. грн для придбання житла для родинної групи — трьох рідних сестер.

Відкриті інфраструктурні об’єкти та громадські простори міста

Великий плавальний басейн ДЮСШ ім. І. Боберського

19 січня відбулося відкриття відремонтованого приміщення великого плавального басейну ДЮСШ.

На ремонт басейну було виділено 15 350 тис. грн, з них:

12 млн грн — кошти з державного бюджету,

3 млн грн — кошти з обласного бюджету,

350 тис. грн — кошти з місцевого бюджету.

Цього року нам вдалося відкрити ще й малий плавальний басейн.

Спортивний майданчик зі штучним покриттям (мікрорайон Є. Коновальця)

30 квітня у Дрогобичі на території мікрорайону Є. Коновальця урочисто відкрили спортивний майданчик зі штучним покриттям.

На спорудження майданчика виділено 750 тис. гривень, з них:

500 тис. грн — кошти з обласного бюджету;

250 тис. грн — кошти з місцевого бюджету.

Сквер Героїв Небесної Сотні

4 червня відбулося урочисте відкриття скверу Героям Небесної Сотні. Саме завдяки наполегливості громади та меценатів, нам вдалося облаштувати на цей сквер. Сквер Героїв Небесної Сотні є не лише символом пам’яті про новітніх Героїв України, а й демонструє приклад того, як завдяки спільним зусиллям влади і громади, на противагу зацікавленим особам спорудити чергові МАФи, можливо досягти успіху. Сьогодні у сквері ми можемо побачити не лише дрогобичан, а й гостей міста. Окрім цього, сквер Героїв Небесної Сотні став черговою локацією проведення скорботних заходів.

Зазначу, що в цьому році ми плануємо облаштувати поруч дитячий майданчик.

Особливо дякую мешканцям будинку прилеглого до території Скверу, які дбають за благоустрій цього скверу.

Реконструкція площі Ринок

29 вересняу Дрогобичі розпочали реконструкцію центральної площі міста.

Загальна сума виконання усіх робіт становить 26 963 820 гривень, з них:

24 267 438 гривень — кошти з Державного фонду регіонального розвитк,

2 696 382 гривень — кошти з місцевого бюджету.

Оскільки реконструкція площі відбуватиметься з 2017 по 2019 роки, то виділення коштів відбувається поетапно. На виконання робіт у 2017 року з фонду ДФРР виділено 2 900 000 грн, з місцевого бюджету — 1 000 000 грн.

Загалом за весь період реконструкції заплановано замощення площі новою бруківкою, облаштування фонтану, системи вуличного освітлення, облаштування зон відпочинку, розміщення лав, висадка декоративних дерев та рослин, озеленення.

Скульптурна композиція «Повернення воїна АТО»

16 жовтня у Дрогобичі вшанували воїнів АТО, відкривши скульптурну композицію «Повернення воїна АТО». Це стало можливо завдяки сучасним воїнам-захисникам України та благодійникам (сім’я Курило).

Благоустрій. Житлово-комунальна господарство

Департамент міського господарства

Робота з громадянами

Опрацьовано документів: 1488

Звернень громадян 1108:

В т. ч. через електронні сервіси та на «Відкрите місто» 379.

Робота у системі «Prozzoro»

Проведено 5 торгів з придбання товарів із застосуванням процедури відкритих торгів та 4 процедури відкритих торгів на закупівлю послуг і робіт. Економія коштів становить 2 055702,46 грн.

Проведені роботи капітального характеру:

Дороги: виконано робіт на 11 вулицях (вул. Самбірська, П.Орлика, Бориславська, Горішня брама, Стрийська, пров. Ясний, Будівельна, Ковальська, Кн. Ольги, В. Великого).

Загальна сума вартості робіт–15 803 200 грн:

в т. ч. 2 276 600 грн– субвенції обласного бюджету на ремонт доріг,

412800 грн– субвенції обласного бюджету,

13 113800 грн –кошти міського бюджету.

Тротуари: Капітальниий ремонт тротуару по вул. Нижанківського (від вул. Т. Шевченка до І. Франка)  на суму 233,1 тис. грн.

Кількість та перелік об’єктів, які перебувають у роботі 

1.Капітальний ремонт дороги на вул. В. Великого (від перехрестя вул. Гайдамацька-Привокзальна до буд №68 на вул. В. Великого).

2.Капітальний ремонт дороги по вул. Стрийська (шляхопровід-ліва сторона).

3.Капітальний ремонт дороги на вул. Будівельній.

4.Капітальний ремонт дороги на провулку Ясний.

 Проведені роботи поточного характеру:

Відзначу, що у 2017 році ми провели поточний ремонт на вулицях міста за допомогою спецтехніки, яка працює методом напилення асфальтної суміші. Зважаючи на те, що це більш ефективний метод, аніж просте «латання», у 2018 році ми плануємо придбати таку техніку для КП «Комбінат міського господарства». Вартість цієї техніки близько 2,5 млн грн.

 Утримання доріг:

Проведено поточний ремонт доріг на суму – 4 695 000 грн,

площа ремонту — 12078 м2

(на вул. Ю. Дрогобича, Бориславська, Грушевського, Стрийська, Курбаса, О. Вишні, Війтівська Гора, Г. Грицая, Шашкевича, Сахарова, Котляревського, Шептицького, перехрестя вул. Д. Галицького-Бориславська-Музична та інші).

Внутрішньоквартальні проїзди та прибудинкові території:

Проведено поточний ремонт внутрішньоквартальних проїздів та прибудинкових територій на суму – 813,2 тис. грн, площа ремонту – 1279м2.

(на вул. Винниченка, Є. Коновальця, 9/1,9/2, площа Ринок, 31, Грушевського, 42/2, Грушевського, 79/1, площа Злуки, 19,17, Грушевського, 77, Стрийська, 103 та інші).

 Освітлення вулиць та дворів міста:

Проведено реконструкцію вуличного освітлення вул. Фабрична-Федьковича на суму – 98,5 тис. грн.

На утримання мереж вуличного освітлення витрачено – 1583,4 тис. грн.

198,2 тис. грн— кошти субвенції  обласного бюджету на придбання133 штуки світильників для вуличного освітлення.

У 2018-2019 роках за кошти ДФРР буде реалізовано проект з реконструкції вуличного освітлення вулиць міста на загальну суму 18,3 млн грн.

 Утилізація побутових та твердопобутових відходів:

Проведено капітальний ремонт контейнерних майданчиків в кількості – 6 шт. на суму 244,5 тис. грн

(на вул. Бориславська, 43, В. Великого, 15,В. Великого, 52, Грушевського, 89/2, Горішня Брама, 115, Фабрична, 56-59).

Проведено укомплектацію контейнерних майданчиків контейнерами в кількості – 46 шт. на суму – 322,7 тис. грн.

У 2018 році заплановано облаштування низки контейнерів для роздільного сортування сміття. Перші майданчики будуть облаштовані на вулиці М. Грушевського.

З цього приводу у навчальних закладах проводяться інформаційні кампанії, в ході яких дітей ознайомлюють з процесом сортування сміття.

Комплексне озеленення міста: газонів та клумб

На озеленення міста, кронування та зрізку аварійних дерев, висадку квітів, облаштування газонів затрачено 442,5 тис грн.

Однак, досі у Дрогобичі трапляються ганебні факти вандалізму, які проявляються у нищенні сміттєвих урн, контейнерів та майданчиків, елементів вуличного освітлення, зелених насаджень, які завдають місту збитків на десятки тисяч гривень.

Враховуючи цю ситуацію, ми продовжуватимемо облаштовувати на вулицях міста камери зовнішнього спостереження.

 Також зазначу, що у минулому році нам вдалося вирішити проблему з підтопленням проїзної частини вулиці Бориславської. Проведено поточний ремонт ливневої каналізації на суму – 67,2 тис. грн.

Робота комунальних підприємств

КП «Дрогобичводоканал»

У 2017р. було замінено:

– 1,5 км аварійних ділянок водопроводу та ліквідовано 870 аварій;

200 м.п. каналізаційних мереж та ліквідовано 1170 заторів.

 Збудовано новий водопровід довжиною 1 км до житлового кварталу «Гирівка» в обхід міського кладовища, чим знято довготривалу проблему експлуатації старого водогону.

 За кошти місцевого бюджету закуплено каналопромивну машину для обслуговування мереж, на що витрачено 2,5 млн грн.

 Робота  в системі «Prozorro»

Кількість закупівель — 32

Економія коштів— 2 млн 280 тис. грн.

Зареєстровано 3 251 звернень та заяв громадян. 23 звернення — через “Відкрите місто”.

Цього року підприємство започаткувало просвітницьку акцію у школах «У її краплі життя».

Вперше за останні десятиліття діяльності  підприємство спрацювало з прибутком. Його обсяг — 788 тис. грн.

 КП «Комбінат міського господарства»

Робота  в системі «Prozorro»

Придбання товарів, які коштують більше 50 тис. грн. через систему «Prozorro»

Кількість закупівель — 23

Економія коштів — 7998552,86 грн.

Проведені роботи поточного характеру:

Забезпечувало прибирання доріг та вулиць міста косіння газонів, зрізку дерев. Обслуговування мережі вуличного освітлення.

Встановлено 26 контейнерних майданчиків.

Придбано76новихконтейнерів для збору ТПВ.

Придбано дві одиниці спецтехніки:

  • Сміттєвоз МАЗ -5340С2

Вартість — 2 492 500,00грн.

  • Мінінавантажувач ICB 155

Вартість — 993600,00грн.

КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання»

Забезпечено ремонт фасадів, дахів, ліфтів, сходового освітлення, мережі електроживлення, водопостачання та водовідведення, газопостачання, подачі теплопостачання (централізоване постачання) будинків.

Проведено капітальний ремонт рулонних покрівель у 198 житлових будинках загальною площею 7299 м2.Затрачено 2679 тис. грн.

(вул.Коновальця,7/1,7/3, Гончара,6, В.Великого,19, В.Великого,52, М.Грушевського,34 та шатрової покрівлі в житловому будинку на вул. Фабрична,59.

Завершено проведення робіт по капітальному ремонту  внутрішньобудинкової системи водопроводу, каналізації та центрального опалення в житлових будинках по вул. В.Великого,2, 24).

В житловому будинку на вул. Стрийська, 105 проведено комплекс ремонтних робіт, на суму485,0 тис. грн. Понад 20 років у цій 9-поверхівці не було ліфта. У 2017 році ми його ввели в експулатацію.

Проведено капітальний ремонт ліфтів на вул. Коновальця,9 (2п),  Коновальця,15 (1п), Самбірська,94 (3п), Самбірська,108 (1п, 2п), Грушевського,76 (2п), Самбірська, 82 (1 п).

Також завершено виконання робіт міжповерхового перекриття (між 1-им та 2-им поверхами житлового будинку) по вул. Шевченка,11.

Завершено виконання робіт по капітальному ремонту зовнішнього електропостачання багатоквартирного житлового будинку на вул. Самбірська, 68, а також проводяться роботи з розпуску електроенергії по квартирах в житлових будинках на вул. В. Великого,80/1, Шептицького,18.

Завершено роботи з капітального ремонту внутрішньоквартальної дворової каналізації від житлового будинку № 33 на вул. Т.Шевченка.

Внаслідок пожежі, яка сталася в багатодітній сім’ї на вул. Коперника,5, проведено капітальний ремонт вищезазначеного житлового будинку.

Проведено ремонтні роботи капітального характеру за кошти міського бюджету. 

Всього по капітальному ремонту проведено робіт на суму 1495,1тис. грн.

Зокрема капітально відремонтовано плоских рулонних дахів у 6 житлових будинках на суму  707,2 тис. грн, а саме:Є.Коновальця, 7/3, Гончара, 6, Вол. Великого, 19, М.Грушевського, 34, Вол. Великого, 52

Проведено капітальний ремонт шатрових дахів у 1(Фабрична, 59) житловому будинку на суму 173,8 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт 7 пасажирських ліфтів у 6 житлових будинках на суму  396,3 тис. грн, а саме:Є.Коновальця, 15 (І під), Є.Коновальця, 9 (ІІ під), Є.Коновальця, 9 (ІІ під), Є.Коновальця, 9 (ІІ під), Самбірська, 108/1 (ІІ під), Самбірська, 82.

Проведено капітальний ремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж водопостачання, центрального опалення та каналізації у 3 житловому будинку на суму  107,9 тис. грн, а саме:Стрийська, 105, Вол. Великого, 2, Вол. Великого, 24.

Проведено капітальний ремонт електрощитової у 1 (Стрийська, 105) житловому будинку на суму  27,7 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт машинного відділення у 1 (Стрийська, 105) житловому будинку на суму  31,4 тис. грн.

Проведено капітальний ремонт міжповерхового перекриття у 1(Шевченка, 11) житловому будинку на суму 50,9 тис. грн.

КП «Дрогобичтеплоенерго»

Робота зі споживачами

Розглянуто та дано відповідь на 130 звернень споживачів, з них 7 через систему «Відкрите місто».

Робота в системі «Prozorro»

32 договори на придбання матеріалів та робіт

Загальна сума—1800 тис.грн.

 Реконструкція та модернізація

  1. Проведено реконструкцію котельні по вул. Б. Лепкого з влаштуванням двох котлів потужністю 1,4 мВт кожен, (твердопаливний та газовий), що дасть можливість реалізовувати теплову енергію в розмірі 2000 Гкал/рік за ціною на 10% нижче від придбаного при виробництві її за допомогою природного газу. В 2017 році за грудень місяць реалізовано міському бюджету 500Гкал теплової енергії – заощаджено120 тис. грн міського бюджету.
  2. Розроблено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію теплових мереж від котельні вул. Індустріальної та Грушевського — кошторисна вартість проекту 4700 тис. грн, що в разі реалізації, зменшить видатки при транспортуванні на 800 тис. грн/рік.
  3. На стадії розгляду пропозиції інвесторів щодо розроблення ПКД та будівництва ТЕЦ на площах котельні по вул. Є.Коновальця для виробництва електроенергії з відходів деревообробної промисловості та відсортованих твердих побутових відходів для реалізації «попутної» теплової енергії КП «Дрогобичтеплоенерго». У разі реалізації проекту 45%дрогобичан, які є користувачами централізованого опалення міста,отримають здешевлення послуг на 30-40%.

За результатами аналізу тарифу на теплову енергію для населення, який встановлений у вересні 2017 року, враховуючи зниження Кабінетом Міністрів Ураїни соціальних норм при встановленні субсидій та пільг, мною було зобов’язано служби міськвиконкому та КП «Дрогобичтеплоенерго» мінімізувати структуру тарифу шляхом спростування попередньо затвердженої інвестиційної програми та рентабельності.

Внаслідок цих дій рішенням виконкому Дрогобицької міської ради в грудні було знижено тариф на 11% від попередньо прийнятого рішення у вересні 2017 року.

 Державна архітектурно-будівельна інспекція

6 червня у місті Трускавець відбулося урочисте передання повноважень Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) місту Дрогобич.

Місто Дрогобич стало третім населеним пунктом Львівської області, яке долучилося до процесу децентралізації системи держархбудконтролю і отримало можливість самостійно контролювати містобудівну діяльність на своїй території.

Своєю чергою, жителі міста мають можливість зареєструвати дозвільні документи на будівництво та звертатись з усіх питань, що стосуються державного архітектурно-будівельного контролю до новоутвореного органу — відділу держархбудконтролю Дрогобицької міської ради.

 КП “Муніципальна варта”.Охорона громадського порядку

27 квітня на центральній площі Дрогобича відбулося урочисте представлення та посвята муніципальної варти. Основним обов’язком муніципальної варти є охорона і забезпечення громадського порядку та боротьба з правопорушниками у місті Дрогобичі.

Відтак представники муніципальної варти співпрацюють з поліцією міста, забезпечують громадський порядок під час масових заходів, залучаються до охорони території провалля поблизу Стебника.

  1. Інспекторами Муніципальної варти оформлено 125 приписів за фактом вчинення адміністративних правопорушень передбачених ст 152 КУпАП«Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою території населених пунктів».
  2. Складено63 протоколи про адміністративні порушення.
  3. Складено 38 рапортів пов’язаних з викликами поліції та карети швидкої медичної допомоги. Зокрема було виявлено осіб, які потребували надання невідкладної медичної допомоги. Тобто муніципальна варта не лише забезпечує громадський порядок, а й є повноцінною сервісною допомогою для дрогобичан.
  4. Зафіксовано 16 торговельних об’єктів, які провадять торговельну діяльність через дрібну, дрібно роздрібну торговельну мережу без оформленого, відповідно до встановлених законодавством вимог, торговельного патенту, ліцензії, сертифіката відповідності на продукцію, яка підлягає обов’язковій сертифікації.
  5. Забезпечено охорону публічного порядку на 26 загальноміських заходах.
  6. Опрацьовано та задоволено 14 звернень мешканців м. Дрогобич.
  7. На розгляд скеровано 24 службових записки щодо неналежного утримання та раціонального використання об’єктів благоустрою, порушень у сфері Правил благоустрою м. Дрогобич.

Надзвичайні ситуації

Найбільшою загрозою, яка виникла у 2017 році є провалля біля міста Стебника. З цього приводу було вжито заходи щодо забезпечення охорони території та напрацьовано низку заходів щодо перенесення мереж електро- та водопостачання.

4 жовтня у будинку №5 на вул. Шевській стався вибух газового балону, в наслідок якого було вщент зруйновано квартиру військовослужбовця. Відтак з міського бюджету було виділено 40 тис. грн компенсації.

98,4 тис. грн було виділено на ремонт аварійного балкону на вул. Шевській,3.

28 тис. грн було виділено на ремонт після пожежі в комунальному  будинку у провулку Коперника №5, в якому проживала багатодітна сім’я.

За наслідками природних стихій було проведено низку заходів з відновлення покрівель будинків та установ міста.

Також на суму 50 тис. грн було закуплено спеціальне обладнання 2-му центру швидкого реагування ДСНС для проведення аварійно-відновлювальних робіт.

Робота з громадянами

За 2017 рік у загальному відділі зареєстровано:

         – листів з Львівської ОДА та юридичних осіб – 4375;

         – листів судів, поліції, прокуратури – 1554;

         – запитів на інформацію – 275;

         – вихідної кореспонденції міської ради – 10954.

Впродовж  2017 року до Дрогобицької міської ради надійшло 5775 звернень. 275 запитів на інформацію.

Через вищі органи одержано 972 звернень, з них 497 надійшло на «урядову гарячу лінію» та  475 на гарячу лінію області «112».

З метою якісного надання послуг мешканцям міста Дрогобича, мною ініційовано створення міської «гарячої лінії».

Із 5775 звернень громадян,  що надійшли до Дрогобицької міської ради за звітний період  вирішено позитивно 2936, відмовлено 914,  надано роз’яснень 1146  та 579 знаходиться на контролі (це земельні питання).

На особистому прийомі у керівництва міської ради побувало 99 громадян. Було проведено 11 виїзних прийомів громадян.

За 2017 рік видано 718 розпоряджень міського голови.

 Діяльність виконавчого комітету

Проведено 21 засідання виконавчого комітету, на яких прийнято 306 рішень.

Заслуховувались звіти керівників комунальних підприємств, а саме: КП «Дрогобицький ринок», КП «КМГ», КП «ТІЦ», ДКП «Екран», КП «Дрогобицька лазня».

Розглянуто:

– упорядкування в’їзду транспортних засобів у пішохідну зону центральної частини міста (пл. Ринок);

-приєднання м.Дрогобича до Міжнародної Хартії відкритих даних;

-підготовка навчальних закладів до нового навчального року;

-припинення публічного відтворення аудіовізуальних творів артистів РФ;

-реалізація спільного Проекту «Відкрита реклама: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» в м. Дрогобич;

-реалізація спільного Проекту «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» в м. Дрогобич;

-затвердження робочої групи та її положення з проведення аудиту даних та інформаційних ресурсів у виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів;

-порядок розміщення наборів даних виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, в мережі Інтернет;

-затвердження положення про відкриті дані виконавчого комітету Дрогобицької міської ради та її виконавчих органів та впровадження порталу відкритих даних міста;

– міський бюджет на 2018 р.;

-стан автомобільних доріг і тротуарів в м.Дрогобичі та заходи з усунення недоліків;

-підсумки та готовність міського господарства до роботи в осінньо-зимовому періоді;

Надано дозвіл на реалізацію проекту «Культурний простір «Шпихлір» на вул.М.Грушевського,16; встановлення скульптури «Воїну-учаснику АТО»;

Утворено Раду підприємців при виконавчому комітеті.

Затверджено: Правила розміщення зовнішньої реклами у м.Дрогобичі; вартість платних послуг для відвідування великого плавального басейну ДЮСШ; ціни на платні послуги, що надаються КП «ЖЕО»; єдиний тариф на послуги КП «Дрогобицька лазня»; тарифи на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті; тарифи на теплову енергію для КП «Дрогобичтеплоенерго» та ТОВ «Дрогобичтепломережа»; Порядок розміщення інформаційних наметів; перелік послуг, які надаються через портал державних послуг iGov.org.ua.

Також у 2017 році було запроваджено поіменне голосування членів виконавчого комітету.

Депутатська діяльність

За період з 01 січня 2017 року по  01.01.2018 року надійшло 565  депутатських звернень та запитів і 18 запитів від народних депутатів.

За період з 01 січня 2017 року по  01.01.2018 року  відбулося 15 сесій (двадцять чотири пленарних засідань міської ради) і прийнято на засіданнях  493  рішення міської ради .

Нагадую, що у 2016 році у Дрогобицькій міській раді було започатковано поіменне електронне голосування.

У 2017 році, завдяки електронним сервісам, розміщених на інтернет-порталі ДМР, кожен охочий має змогу проаналізувати роботу депутатського корпусу.

Варто відзначити, що завдяки налагодженій співпраці депутатів міського, обласного рівня, Верховної Ради, ми залучаємо додаткове фінансування до місцевого бюджету з метою розвитку міста.

Міжнародна співпраця та партнерство

Партнерство та обмін досвідом з представниками іноземних держав сприяють як залученню інвестицій, так і переходу від пострадянської системи управління до європейської.

У 2017 році відбулося близько 30 візитів та офіційних зустрічей з іноземними делегаціями з РП Польщі, ФР Німеччини, РП Хорватії, США, Великої Британії та РП Австрії, Японії, Канади, Бельгії, Азербайджану, Латвії та Литви.

На високому рівні проведено Дні Австрії у Дрогобичітахорватсько-українську конференцію.

Завдяки співпраці, нам вдалося залучити чимало коштів для потреб міста, зокрема на придбання медичного обладнання.

Організаційна та інформаційна робота

Ефективність роботи керівництва міста полягає не лише у прийнятті рішень, а й в організації щоденної роботи та інформування громади міста про діяльність.

Впродовж року було організовано низку нарад за участю керівників підприємств, організацій та установ міста, відділів, управлінь і служб міської ради, громади міста, представників громадських об’єднань.

Забезпечено організацію низки публічних заходів та зустрічей  з представниками іноземних делегацій, міст Чортків та Коростень, голови Верховної Ради Андрієм Парубієм та першим віце-прем’єр-міністром України Степаном Кубівим.

Окрім цього, систематично проводяться круглі столи, прес-конференції та брифінги за участю керівництва міста та керівників структурних підрозділів, а також керівників комунальних підприємств.

Висвітлення діяльності міського голови відбувається на інтернет-порталі Дрогобицької міської ради  http://drohobych-rada.gov.ua, у місцевих, обласних та всеукраїнських ЗМІ. Окрім того ведеться офіційні сторінки міської ради у соцмережах.

Проводиться низка кампаній щодо популяризації Інтернет-порталу ДМР, який слугує ефективним інструментом комунікації громади з владою і навпаки.

Центр надання адміністративних послуг

У лютому 2016 року Центр надання адміністративних послуг м. Дрогобича визнаний переможцем в проекті технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Відтак у 2017 році проведено реконструкцію та розширення ЦНАПу, закупівлю оргтехніки, навчання персоналу, удосконалення системи надання послуг, запровадження електронної черги електронного документообігу.

Частка співфінансування Дрогобицької міської ради складає  500 000 грн. Загальна вартість проекту — 2 млн. грн.

З листопада Центр надання адміністративних послуг розпочав прийом документів на виготовлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон та паспорта громадянина України у вигляді ID-картки. Закуплено три автоматизовані робочі місця для надання даного виду послуг. За півтора місяця надано послуг по виготовленню біометричного паспорта як для виїзду за кордон так і паспорта громадянина України на суму 820 тис. грн.

Для покращення якості надання послуг, було запроваджено електронну чергу запису на прийом через сайт Дрогобицької міської ради та сервіс IGOV. Для зручності та швидкого обслуговування клієнтів, у ЦНАПі встановлено термінал, за допомогою якого корегуватиметься внутрішня черга.

Принагідно запрошую всіх вас на офіційне відкриття ЦНАПу, яке заплановано на 13 лютого.

Доходи від надання адміністративних послуг у ЦНАП 2015-2017 роки

2015 2016 2017
189 736,06 558 832,87 1 041 983,56

 Розвиток ІТ та впровадження електронного урядування

Розвиток ІТ та впровадження електронного урядування — це не лише вимога часу, а й засоби комунікації та інформування, в основі яких лежить задекларовані мною прозорість, відкритість та доступність влади.

Цьогоріч нам вдалося запровадити низку електронних сервісів:

  • Електронна черга в ЦНАП,
  • «Відкрита реклама», за допомогою якого надходження до бюджету перевищили минулорічний показник на 147 тис. грн,
  • «Інтерактивну мапу комунальної нерухомості», яка слугує майданчиком для залучення інвестицій у місто,
  • Мобільний додаток «Дрогобич – SMARTCITY», за допомогою якого як мешканці, так і туристи мають змогу отримати повну інформацію про життя міста.

Завдяки сервісу «Відкрите місто» ми оперативно вирішуємо господарські питання в місті. Важливо й те, що цей сервіс набрав популярності серед мешканців міста, які зацікавлені у якісних змінах.

Також у 2017 році, на вулицях, площах та у парках міста ми встановили 10Wi-Fiзон та 10 Веб-камер, які працюють в режимі онлайн і доступні для загального перегляду.

На центральній площі міста та у приміщенні Ратуші встановлено три сенсорні кіоски задля інформування та комунікації дрогобичан та гостей міста.

Окрім цього було облаштовано низку веб-камер у сесійній залі та світлиці Ратуші задля того, щоб кожен мешканець міста мав можливість переглядати в режимі прямої трансляції засідання сесій та інших зібрань, які відбуваються у міській раді.

Важливим кроком у відкритості стало запровадження Інтернет-порталу відкритих даних: opendata.drohobych-rada.gov.ua.

Виїзна торгівля, МАФи, атракціони — сьогодні нанесені на електронну мапу, таким чином ми можемо боротися зі свавіллям окремих торговців.

Благодійні внески та батьківська плата здійснюється онлайн. Це дає змогу проконтролювати раціональність використання батьківських коштів.

«Електронний запис у поліклініку» сприятиме відмові від живих черг.

Запроваджений енергоменеджментсриятиме ефективному використанню енергоресурсів та бюджетних коштів.

 Завдяки швидкому та якісному впровадженню цих проектів, ми отримали низку перемог: 

21 вересня, у День міста, Дрогобич приєднали до Міжнародної хартії відкритих даних.

За результатами дослідження TransparencyInternationalUkraine Дрогобич зі 100 міст увійшов у ТОП-10 лідерів міст України за рівнем прозорості та відкритості.

30 листопада Дрогобич отримав перше місце у конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування у 2017 році» за напрямком «Прозорість та підзвітність місцевого самоврядування».

За рік часу Дрогобич посів третє місце у «SMART-рейтингу територій Львівської області».

 Туристичний розвиток міста

Активною промоцією міста та розвитком туризму займається Туристично-інформаційний центр Дрогобича.

В цьому році Туристично-інформаційний центр запровадив нічні театралізовані екскурсії, які увійшли до 12 найкращих театралізованих екскурсій в Україні. Окрім цього, у підвалі Ратуші відкрито Галерею ваг, яка налічує близько 500 експонатів. Також видано низку мап, які пов’язані з історією та визначними постатями Дрогобича. У центральній частині міста встановлено ознакування.

За звітний період послугами ТІЦу скористалися 15130 туристів. З них близько 7 тисяч — іноземці, зокрема туристи з РП Польща.

Культурне життя міста

За період з 1 січня по 31 грудня 2017 року відділом культури та мистецтв разом з підпорядкованими установами та закладами проведено 430 загальноміських та галузевих  заходів.

Зокрема, відзначу ті масові заходи, які зібрали чисельно як дрогобичан, так і гостей міста:

8 січня у Дрогобичі на площі Ринок встановлено рекорд України з наймасовішого виконання коляди. Кількість учасників — 828 осіб.

24 серпня у Дрогобичі масштабно відзначили День Незалежності. Цього дня на центральній площі міста відбулося урочисте віче, молитва за Україну та святковий концерт.

Однак феєрією цього дня стала хода вулицями міста з 25 метровим полотном Державного прапора України. Цей день згуртував як молодь, так і старше покоління. Надзвичайно приємно було споглядати, як в одному строю стоять сивочолі ветерани визвольних змагань та сучасні герої — учасники АТО. Також цього дня ми гідно вшанували новітніх Героїв, які полягли за Незалежність України.

27 серпня у Дрогобичі відбулася друга Церемонія вручення міжнародної премії імені Івана Франка. Ця грандіозна церемонія стає новою візитівкою міста, адже в один день до Дрогобича з’їжджаються науковці, представники культури та видатні постаті з України та Європи. До слова, у 2017 році на всеукраїнському рівні було визначено, що ця церемонія відбуватиметься не в Києві, не у Льовові, а саме у Дрогобичі — батьківщині Івана Франка.

Другий рік поспіль ми урочисто відзначаємо День міста.

Так, 20 вересня, напередодні дня відзначення 926-річчя Дрогобича, у Дворику Ратуші відбулася друга урочиста церемонія вручення кращим дрогобичанам орденів «За заслуги перед містом».

У День міста, 21 вересня, ми відзначили 926-річницю заснування Дрогобича.

Традиційно цього дня на центральній площі відбулося урочисте віче. Дрогобичани та гості міста мали можливість відвідати ярмарку, виставки. Цього дня безкоштовно можна було оглянути експонати музею «Дрогобиччина». Впродовж дня на сцені виступали мистецькі колективи та солісти. Фіналом святкування став вечірній концерт за участю гуртів «Fusion», «Lama» та «Без обмежень». Фінальним акордом святкування стало лазарне шоу та вечірка від DMC GONIBEZ.

Також варто зазначити, що на святкування Дня міста до Дрогобича прибули офіційні партнерські делегації з сусідньої Польщі, а саме: Лєгніци, Битома, Остжешова.

25 грудня у Дрогобичі на загальноміському рівні відзначили 80-ту річницю від Дня народження В’ячеслава Чорновола.

18 грудня, другий рік поспіль, у переддень Дня святого Миколая ми запалиливогні головної ялинки на центральній площі міста. Важливо зазначити, що до його організації долучилася молодь центру душпастирства СДЄ УГКЦ.

Охорона культурної спадщини

Значну увагу у 2017 році, завдяки громадській ініціативі «БерегТи», приділено охороні культурної спадщини.

У місті нараховується 7 пам’яток архітектури національного значення, 178 пам’яток архітектури місцевого значення, 17 пам’яток історії.

Виділено 250,0 тис. гривень для виготовлення проектно-кошторисної документації по реставрації церквиВоздвиження Чесного Хреста.

У 2017 р. розпочато першочергові протиаварійні роботи з укріплення дзвіниці церкви Воздвиження Чесного Хреста та реставраційні роботи по заміні гонту галереї церкви Святого Юра. Продовжуються внутрішні реставраційні роботи у Синагозі – пам’ятці місцевого значення.

Сесією Дрогобицької міської ради виділено 50,0 тис. грн на виготовлення облікової документації в рамках виконання програми «Охорона та збереження культурної спадщини м. Дрогобича на 2016-2020 роки».Виготовлено 8паспортів на пам’ятки архітектури місцевого значення (вул. І.Франка, 3, Т.Шевченка, 34, Площа Ринок, 3,4,5,6,7,8).

Проведено інвентаризацію пам’яток архітектури місцевого значення, за її результатами подано звернення до правоохоронних органів щодо 17 споруд, які  втратили критерій пам’ятки.

За кошти гранту послів США встановлено обладнання з підсвічення  дерев’яної церкви і дзвіниці Святого Юра – пам’ятки національного значення, об’єкту ЮНЕСКО. Також встановлено сучасну систему пожежогасіння. Проведено ремонт фасаду та встановлено підсвічення Вежі міської Ратуші —пам’ятки архітектури місцевого значення.

Виконавчий комітет підтримав пропозицію Громадської ініціативи «БерегТи» щодо розміщення тимчасових інформаційних таблиць «Цей будинок є пам’яткою архітектури» на фасадах будівель – пам’яток архітектури місцевого значення у м. Дрогобичі.

Господарська робота за 2017 рік

Дрогобицька дитяча музична школа №1

Проведено ремонти на суму 284,6 тис грн.

Придбано музичних інструментівна суму 25 тис грн.

 Дрогобицька дитяча художня школа

Проведено капітальний ремонт будівлі для створення культурно-мистецького комплексу на базі Дрогобицької дитячої художньої школи  на суму 294,975  тис. грн.

 Стебницька дитяча музична школа

Придбано музичних інструментів на суму- 35,0 тис. грн.

 Дрогобицька міська централізована бібліотечна система

Проведено ремонти на суму 597 800 грн.

 Музей «Дрогобиччина»

Проведено ремонти на суму 321,3 тис. грн.

Стебницький Народний дім

Проведено ремонти на суму197,583тис. грн.

Придбано сценічну світлотехнічну апаратуру на суму 24,340 тис грн.

На 6 об’єктах проведено ремонтні роботи  по тепломодернізації на загальну суму 1 408,9 тис грн.

 Робота у системі електронних закупівель «Prozorro»

У 2017 році було оголошено п’ятьзакупівель. Економія коштів 10960.00 грн.

 Молодіжна політика та розвиток спорту

30 березня, вперше відбулася зустріч з учнями старших класів загальноосвітніх навчальних закладів, студентами, молоддю міста.

У травні та листопаді ми провели дві зустрічі зі студентським активом ДДПУ ім. Івана Франка.

У червні, з нагоди Дня молоді, 20 молодіжних активістів — представників громадських об’єднань міста було відзначено грамотами міського голови за активну участь у громадському житті міста.

У листопаді з нагоди Дня студентів грамотами міського голови відзначено 17 студентів.

Також ведеться робота з представниками молодіжних громадських організацій.

Зазначу, що впродовж останніх двох років молодь міста не лише активно долучається до проведення культурно-масових заходів, а й працює над проектами, реалізація яких сприяє розвитку Дрогобича.

Спорт

За 2017 рік у Дрогобичі з’явилося п’ятьох нових чемпіонів Європи та світу:

  • чемпіон Світу з УШУ- Андрій Фегецин (тренер Оксана Сотрихіна);
  • чемпіон Світу з шашок серед спортсменів з порушенням зору — Іван Фідик;
  • чемпіон Світу з козацького двобою – Олексія Войтовича (тренер Олег Войтович)
  • чемпіони Європи зі спортивної акробатики серед юніорів Олександра Табачинська та Юлія Пилип’як (тренери Жгута Оксана та Жгута Жанна);
  • чемпіон Європи з рукопашного бою – Мар’ян Гуржій (тренер Андрій Шевчук).

Також моїм розпорядженням було створено комісію, а відтак сесія прийняла рішення щодо призначення виплати грошової винагороди провідним спортсменам міст Дрогобича і Стебника та їх тренерам за високі спортивні досягнення та підготовку спортсменів високого рівня. Саме цим чемпіонам було присвячено фотокалендар «Дрогобич-2018».

МФК «Галичина»

13 травня у Дрогобичі відбулася офіційна презентація МФК «Галичина». Перший матч після семирічної перерви «Галичина» зіграла у Дрогобичі проти команди “Верес” (Великий Любінь).

За підсумками сезону переможцем першості Львівської області з футболу серед юнацьких команд Другої ліги визнано молодіжний склад МФК “Галичина” (Дрогобич). Дорослий склад МФК “Галичина” посів ІІІ місце у першості Львівської області з футболу серед дорослих команд Другої ліги.

Дорога громадо, у 2017-2018 роках, попри усі сумніви скептиків, нам вдалося відреконструюватидва басейни у ДЮСШ. Відтак цього року, завдяки саме вашій наполегливості, ми отримали перші кошти на початок реконструкції стадіону «Галчина». Впевнений, що здобутки відродженої футбольної команди та активна позиція мешканців міста призведуть до того, що невдовзі ми спільно відкриємо повністю відновлений стадіон «Галичина».

Спорудження спортивних об’єктів

Споруджено 2 тренажерні майданчики (ЗОШ №1, ЗОШ №10) на які було використано150 тис грн.

Проведено заміну штучного покриття 42х22м. (ДЮСШ) на яку було використано491 тис грн.

Розпочато будівництво майданчика зі штучним покриттям 42х22м. на території ЗОШ №16;

Розпочато будівництво багатофункційного спортивного майданчика зі штучним покриттям 42х22м. та біговою доріжкою 150 м. і майданчик з наливним покриттям 36х18м (на території ДЮСШ). Використано  1 420 234 грн.

Варто зазначити, що підрядники на виконання робіт обираються через систему «Prozorro». Однак, є певна недосконалість. Так, підрядник, який переміг у тендері на облаштування спортивного майданчика на території ДЮСШ, не вчасно виконав усі зобов’язання, через що ми не отримали вчасно завершений об’єкт. Така ж ситуація була свого часу й у ЗОШ №5.

 Конкурси та проекти. Участь громади

Чималі кошти, завдяки злагодженій роботі структурних підрозділів та комунальних установ міської ради, підтримки обраних нами обласних депутатів та депутата Верховної Ради, були залучені в місто із області, з Фонду регіонального розвитку, з міжнародного фонду ПРООН та ін. Завдяки запровадженій практиці співфінансування з декількох джерел, ми маємо змогу охопити вирішення більшої кількості важливих для міста питань та заощадити значним чином бюджет нашого міста.

В загальному у 2017 р. було реалізовано 39 проектів

(31мікропроект, 6 обласних, 2 ДФРР).

Загальна сума надходжень —14 767255 грн

(3 270 390грн з ДФРР, 10 492 131грн з обласного бюджету (3 578 521грн на мікропроекти, 6 913 610грн з обласних проектів), 1 004 734грн спонсорських внесків).

Співпраця з Спільним Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ» у 2017 році

У рамках Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ), який фінансується Європейським Союзом та співфінансується і впроваджується Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй у 2017 році реалізовано:

7 проектів в будинках ОСББ на суму 1565 млн грн.

2 проекти у дитячих садочках №24 та №29 на суму 542 16 грн.

2 проекти комплексної термомодернізації на суму 9 млн грн у будинках вул. Самбірській, 92 та Трускавецька, 17.

Загальна вартість проведених ремонтно-будівельних робіт на об’єктах ОСББ у рамках реалізації Проекту ЄС/ПРООН «МРГ»

2015 рік 2016 рік 2017 рік
13 ОСББ 6 ОСББ 7 ОСББ
2,403 млн грн 1,520 млн грн 1,565 млн грн

Конкурс проектів ДФРР

За результатами обласного конкурсу мікропроектів 2017 року обрано потенційними переможцями 29 проектів м. Дрогобича та м. Стебника на загальну суму 6 929748 грн.

За результатами засідання Державної комісії з відбору проектів Державного фонду регіонального розвитку проекти — “Реконструкція площі Ринок в м.Дрогобичі” та “Покращення надання послуг з фізичної культури шляхом будівництва спортивного багатофункційного комплексного майданчика в м.Дрогобичі, вул.А.Сахарова, 2а”, визнані переможцями.

Громадський бюджет

У 2017 році у Дрогобичі вперше було реалізовано конкурс проектних заявок у межах Громадського бюджету. Слід зазначити, що Громадський бюджет є не просто конкурсом з визначення кращих ідей від громадськості, а це є один із найефективніших  інструментів активізації громади, залучення її до управління частиною коштів міського бюджету та формування спільної відповідальності за розвиток міського простору.

Загалом у 2017 році на конкурс в у межах Громадського бюджету було подано 30 проектних заявок у сферах урбаністики, благоустрою та комунального господарства. У голосуванні взяло участь 1984 мешканці міста, що становить 2,6 % від всієї кількості жителів Дрогобича.

Результатом голосування дрогобичан стало фінансування з міського бюджету 4 проектів переможців:

  1. Будівництво дитячого спортивно-ігрового майданчика на міжбудинковій території житлових будинків 42/2 по вул. М.Грушевського та б.101, 103 по вул. Стрийська м. Дрогобича;
  2. Облаштування культурно-спортивного дворового клубу у дворі між будинками №№7/6, 7/7 по вул. Є.Коновальця у м.Дрогобичі;
  3. Маленьке диво (вул. Вагилевича біля буд. №2 та №4);
  4. Спортивний майданчик – найкраще дозвілля для родини (вул. Бориславська, 8).

Загальна сума коштів з міського бюджету на підтримку проектів-переможців становила 230 тис. грн.

Цьогоріч на реалізацію громадського бюджету, процес прийому заявок на який розпочнеться вже в лютому, заплановано вдвічі більшу суму, яка становитиме 500 тис. грн.

Конкурс соціально-культурних проектів серед громадських організацій та спілок

У 2017 році у Дрогобичі вперше було проведено конкурс соціально-культурних проектів серед громадських організацій та спілок. Метою конкурсу була активізація громадських організацій, залучення їх до життя міста та практика для них у написанні проектів.

На конкурс загалом було подано 15 проектів від 13 громадських організацій. В результаті їх оцінювання конкурсною комісією було визначено 8 проектів-переможців, які отримали фінансування з міського бюджету на загальну суму 238 310 грн. При тому громадські організації для реалізації своїх проектів додатково залучили  137510 грн власних коштів.

На сьогодні є реалізовано 6 з 8 проектів. Реалізацію двох перенесено на весну 2018 р. у зв’язку з несприятливими погодними умовами для їх втілення.

Співпраця з громадськими організаціями

На сьогодні зрозуміло, що успішний розвиток міста не може відбуватися без залучення мешканців. Соціальний капітал міста є найважливішою складовою у конкурентному середовищі міст, яке на сьогодні складається. Тому мешканці повинні відчувати комфорт, затишок та залученість до розвитку міста.

Цього року спільно із громадськими організаціями втілюються два проекти із розвитку міського простору за участю жителів міста. Це проекти із розвитку парків по вул. Лесі Українки, вул. І. Франка та Парку Новонароджених.

Суть проектів полягає у створенні громадських концепцій розвитку паркових зон із врахуванням потреб мешканців міста, з метою максимальної зручності користування, відпочинку та занять спортом.

Враховуючи досвід європейських міст, розуміючи важливість популяризації велосипеду як виду транспорту, тому у співпраці із ініціативною групою велосипедистів міста, вперше у проект реконструкції вулиці М. Грушевського було закладено встановлення велодоріжок. В подальшому планується розвивати велоінфраструктуру міста із проектуванням велодоріжок із мікрорайонів до центру міста та встановленням велопарковок.

Перспективи створення ОТГ

Впродовж року проведено численні зустрічі із сільськими головами та активістами сільських громад навколишніх сіл Дрогобицького району. 16 червня 2017 року організовано круглий стіл на тему «Об’єднання територіальних громад Дрогобиччини: переваги та виклики», за участю представників сільських рад: Дережицької, Раневицької, Почаєвицької, Михайлевицької, Снятинської, Рихтицької, Лішнянської і Броницької.

Проте жодна сільська рада не виявила готовності входження до Дрогобицької ОТГ.

Дрогобицька міська рада готова розглядати ініціативи сільських рад навколишніх сіл Дрогобицького району щодо їх добровільного об’єднання із м. Дрогобичем у рамках затвердженого у майбутньому Перспективного плану об’єднання територіальних громад Львівської області.

На завершення вкотре висловлюю слова вдячності:

– вам, дорогі дрогобичани, за вашу активну позицію та прагнення якісних змін;

– депутатському корпусу та виконавчому комітету Дрогобицької міської ради;

– депутатам Обласної та Верховної рад;

– крівництву області;

– керівникам держустанов, представникам бізнесу та партнерам, з якими щодня ми творимо новітню історію нашого міста.

«Влада – Громада: Інформація – Комунікація – Співпраця – Партнерство» — формула успішного розвитку Дрогобича.

Як поспілкуватися з міським головою?

Дрогобич, пл. Ринок, 1, каб. 38

Графік роботи: 08:00-17:00

Прийом громадян:

Щосереди, з 10:00 до 16:00

тел. (03244) 2-25-69 факс 3-71-66

[email protected]

www.drohobych-rada.gov.ua

Офіційні сторінки міського голови:

www.drohobych-rada.gov.ua/vlada/kuchma-taras-yaroslavovych

www.facebook.com/taras.kuchma

Електронний запис на особистий прийом:

www.facebook.com/taras.kuchma

Подати електронне звернення:

www.drohobych-rada.gov.ua/elektronne-zvernennya

https://youtu.be/qOubleG82wo https://youtu.be/ixTdqat1Orw https://youtu.be/ifACSnb2saY https://youtu.be/uA5phr27D88 https://youtu.be/nrIeflRvnDk https://youtu.be/YWSyQAk1fqE https://youtu.be/ojfm7m-7Yvo https://youtu.be/xRUj26xRUaI

Перейти до вмісту