Згідно з обстеженнями робочої групи з легалізації заробітньої плати у Дрогобичі, 30% працівників працюють нелегально

Тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення , питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні дуже актуальне. Виплата заробітної плати нижче встановленого державою мінімального рівня у конвертах, без сплати єдиного внеску — є грубим порушенням конституційних норм, гальмування соціального розвитку суспільства та позбавляє найманих працівників права на забезпечене майбутнє.

Більшість працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (зазвичай мінімальну) заробітну плату, а решту у вигляді так званої доплати – неофіційно. З великою кількістю працівників роботодавці взагалі не укладають трудові договори задля мінімізації понесених витрат. А при настанні пенсійного віку ми обурюємось мінімальним розміром пенсії.

 Міська влада, в межах наданих її повноважень, здійснює всі можливі заходи для вирішення даної проблеми.

Так 12 вересня відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на якому заслухано суб’єктів господарювання міста, які за даними звітності державної фіскальної служби  за липень 2018 року відобразили нараховану заробітну плату найманим працівникам менше законодавчого встановленого мінімуму.

Крім того, цього ж дня представниками робочої групи проведено обстеження суб’єктів господарської діяльності на предмет легального ринку праці в місті Дрогобичі (район залізничного вокзалу) та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу серед роботодавців та мешканців міста щодо значення офіційного оформлення трудових відносин та соціальних ризиків для громадян, які не легалізують свою зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно, дотримання вимог чинного законодавства в частині підвищення рівня оплати праці, дотримання норм мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників.

Незважаючи на те, що ведеться досить активна кампанія, яка пов’язана з виведенням заробітної плати із тіньового сектора економіки, в нашому місті і надалі використовується нелегальна праця найманих працівників.

Зокрема, під час обстеження з’ясовано, що із 20 працівників працюють без оформлення трудових відносин -— 6  або 30%.

Тому, робочою групою було висуното вимоги негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку не виконання вимог законодавства  контролюючі органи будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення законодавства з праці у межах своєї компетенції.

Шановні громадяни, насамперед ви  повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства.

Окрім цього, у результаті проведення обстежень суб’єктів господарювання по місцю провадження їх діяльності та  інформаційно- роз’яснювальної роботи  у Дрогобичі протягом серпня 2018 року легалізовано 42 робочих місця.

Сектор з питань праці ДМР

Зацікавленість статтею
[Всього: 5 Середня оцінка: 5]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні