Завдяки запровадженому енергоменеджменту у Дрогобицькій міській раді розраховують на суттєву економію бюджетних коштів

Віднедавно у Дрогобичі в установах комунальної форми власності, де знаходиться структурні підрозділи Дрогобицької міської ради та комунальні підприємства міста запроваджено енергоменеджмент. Як пояснюють у відділі інформаційних технологій та аналізу, завдяки отриманим щоденним показникам і їх аналізу можна планувати енергозберігаючі заходи, які суттєво зекономлять витрати з місцевого бюджету.

Відтак керівниками структурних підрозділів призначено відповідальних осіб, які контролюють показники використання енергоносіїв, і подають їх у відділ ІТ та аналізу для опрацювання і зведення даних.

Про важливість роботи призначених осіб, які відповідають за енергоменеджмент у структурних підрозділах міської ради, сьогодні, 13 листопада, на понеділковій нараді зазначив заступник міського голови Василь Качмар.

«Від ефективності роботи енергоменеджерів залежить якість комплексного опрацювання даних. Тому ті підрозділи, які в силу певних обставин несправно виконують завдання, повинні негайно усунути всі недоліки, щоб вчасно та якісно забезпечувати функціонування системи енергоменеджменту», — наголосив Василь Качмар.

Основну увагу посадовець акцентував на структурних підрозділах гуманітарної сфери міста, на балансі яких числиться чимало будівель.

Енергетичний менеджмент” – це діяльність, що спрямована на забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві або в муніципалітетах, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

Енергоменеджмент включає:
– моніторинг енергоспоживання;
– аналіз існуючих показників як основи складання нових бюджетів;
– розроблення нових маловідходних та безвідходних технологій;
– розробку енергетичних бюджетів;
– розроблення енергетичної політики;
– планування нових енергозберігаючих заходів;
– розроблення ефективних систем та засобів контролю за енергоспоживанням та захисту довкілля від забруднення;
– організація інтегрованого енергетичного та економічного менеджменту.