Як знайти роботу без досвіду?

Роботодавці, які пропонують хороші умови праці, хочуть бачити кваліфікованих фахівців з великим досвідом роботи.

Що ж робити випускникам вузів, які в силу віку не змогли ще придбати досвід або тим, хто мріє змінити сферу діяльності? Звичайно, йти до своєї мрії з твердою впевненістю, що все вийде. У цій статті ми з вами поговоримо про те, як зробити цей шлях менш тернистим.

Знайти роботу без досвіду реально. Всі з цього починали

Де краще шукати роботу без досвіду

Визначтеся зі сферою діяльності. Вирішіть, тимчасову або постійну роботу шукайте. Об’єктивно оцініть знання, навички. Складіть резюме і приступайте до пошуку роботи.

У великих компаніях і корпораціях. Інтенсивно розвиваються корпорації постійно набирають співробітників без досвіду, щоб «виростити під себе». Вивчіть вакансії і напрямок діяльності компаній на корпоративних сайтах. Не обмежуйтеся відправкою резюме по інтернету, добийтеся особистої зустрічі з роботодавцем.

Підготуйтеся до співбесіди. Підкресліть, що:

• компенсуєте недосвідченість ґрунтовними теоретичними знаннями;

• маєте новаторські ідеї;

• прагнете отримувати нові навички.

Робота вашої мрії існує. Залишилося її знайти

На низькооплачуваних посадах. Запропонуйте найняти вас на випробувальний термін за мінімальну зарплату, щоб керівник розгледів перспективного співробітника. Тимчасову і низькооплачувану роботу пропонують державні центри зайнятості. Пам’ятайте: малопрестижні посади передбачають кар’єрне зростання. Старанно кур’єру запропонують місце в офісі, сумлінна офіціантка стане адміністратором ресторану. Зарекомендуйте себе, придбайте необхідний досвід.

Оцінюйте малопрестижні вакансії з точки зору перспективи

Особисті зв’язки і сарафанне радіо. Дієвий спосіб − влаштуватися за протекцією. Поцікавтеся у знайомих, друзів, сусідів, родичів про вакансії на підприємствах, де вони працюють. Знайти роботу допоможе інформація в газетах, інтернеті.

Сам собі роботодавець. Почніть свій бізнес, працюйте вдома в інтернеті:

•на біржі фріланса виконуйте нескладні завдання (поставити лайк, написати відгук, подивитися відео);

•розкрутіть групу, сторінку у соцмережі;

•створіть змістовний сайт, блог − заробите на рекламі.

Як знайти цікаву роботу без досвіду

На які вакансії беруть без досвіду роботи

Робота офіціантом не вимагає досвіду. Працюючи довго на ногах, придбаєте витривалість, спритність, стресостійкість, вміння чути і переконувати клієнта. Продавці-консультанти затребувані в модних бутіках, магазинах сантехніки, салонах мобільного зв’язку. Працюючи кур’єром, навчитеся пунктуальності, уважності, мобільності. Від менеджера з продажу потрібно комунікабельність, відповідальність, вміння керувати людьми, вирішувати одночасно кілька завдань.

Некваліфікована праця затребувана за кордоном (збирання врожаю, будівництво). Зверніться в агентство, яке допоможе отримати дозвіл на роботу за кордоном.

При бажанні можна знайти роботу за кордоном без трудового стажу

Як отримати необхідний досвід

Самоосвіта. Розширюйте кругозір: відстежуйте інновації, підвищуйте кваліфікацію, беріть участь у тренінгах, навчати новому. Пройдіть комп’ютерні курси, вивчіть іноземну мову, отримати водійські права. Додаткові навички − жирний плюс в резюме.

Стажування.Пройдіть безкоштовне стажування в крупній компанії, щоб придбати необхідний досвід. Вивчіть роботу відділів від бухгалтерії до маркетингу. Переконайте роботодавця у своєму потенціалі, продемонструйте цілеспрямованість, бажання приносити користь компанії. Дрібне підприємство не підходить для такого варіанту придбання досвіду. Часто один працівник там виконує кілька функцій, що зіпсує уявлення про професії.

Якщо ви не боїтеся труднощів - перемога буде за вами

Що може бути вашим плюсом?

1. Проявіть інтерес до роботи, дізнайтеся про діяльність компанії, це позитивно налаштує роботодавця.

2. Будь-який корисний досвід: робота волонтером, участь у конференціях, подорожі, фріланс.

3. Напір і ентузіазм − козир, якого немає в кишені засиділися на місці співробітників компанії.

4. Суміжна спеціальність. Технологу м’ясокомбінату стане в нагоді досвід продавця в гастрономі.

Перше робоче місце — як влаштуватися на роботу без досвіду

Помилки при пошуку роботи без досвіду

1. Зайві амбіції при відсутності відповідного досвіду. Будьте впевнені в собі, але оцінюйте здатності адекватно.

2. Прийти на співбесіду не вчасно − показати, що вам не так вже й цікава вакансія.

3. Неохайний зовнішній вигляд підкреслить несерйозність намірів.

4. Неграмотна мова, неповні відповіді, перебивання співрозмовника.

5. Емоційна жестикуляція або надміру боязке поведінку.

Кур'єр - не єдина робота, куди можна влаштуватися без досвіду

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що стаття була вам корисна і рекомендує ознайомитися з матеріалом про те, як заробити студенту.