Виявили безпритульну дитину — повідомте про це службі у справах дітей ДМР

На даний час незахищеною категорією у будь-якій країні світу є діти, які проживають в сім’ях, що потребують допомоги від суспільства у вирішенні своїх проблем. Більшість таких сімей, як правило, перебувають у складному матеріальному, психологічному, емоційному становищі. Не бажаючи примиритися з реальністю, діти йдуть з рідних домівок. У значної частини з них фактично немає рідних сімей, оскільки батьки зловживають алкоголем, або перебувають у місцях позбавлення волі та ін.

Діти змушенні проживати у чужих людей, у сім’ях родичів, в оточені інших дітей, на вокзалі, залишених будівлях тощо.

Тому в силу як соціальних, так і економічних факторів з’явилася нова категорія дітей, яких звично називають “діти вулиці” про яких ще говорять як про безпритульних та бездоглядних дітей.

Безпритульні діти — діти, які були покинуті батьками, самі залишили сім’ю або дитячі заклади, де вони виховувалися, і не мають певного місця проживання.

Бездоглядні діти — діти, які мають визначене місце проживання, але вимушені перебувати на вулиці більшу частину дня, а іноді й ночі, в результаті неспроможності батьків або опікунів (родичів, бабусь, дідусів) матеріально забезпечувати їх; наявності психічних захворювань у батьків, байдужого ставлення останніх до виховання дітей.

За останні 10-15 років кількість дітей, які більшу частину часу, в тому числі й нічного, перебувають на вулиці, набула значного масштабу. Саме тому постала необхідність надання соціальної допомоги цим дітям, що дозволить їм повернутися (при можливості та доцільності) до рідної сім’ї, знайти інше постійне місце проживання (опіку, прийомну сім’ю чи дитячий заклад), розпочати повноцінне самостійне життя.

Робота служби у справах дітей Дрогобицької міської ради спрямована на своєчасне і ефективне реагування на існуючі негативні соціальні прояви.

«Ми повинні не допускати випадків, коли дитина опиняється на вулиці без догляду дорослих, адже вуличне життя шкідливо впливає на формування свідомості та становить загрозу її здоров`ю та життю. Як кажуть, чужих дітей не буває, то ж не будьмо байдужими», — наголошує заступник міського голови Дрогобича Василь Качмар, а також закликає усіх дрогобичан у випадку виявлення таких дітей повідомляти у службу у справах дітей Дрогобицької міської ради, зателефонувавши за номером (03244)39065.

Подаруйте шанс дитині для щасливого майбутнього!

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні