Володимир Чуба: Про якісні зміни та новий перелік безкоштовних послуг, які запроваджено з 1 липня у сфері охорони здоров’я міст Дрогобича Стебника

3 Липня 0:00

З 1 липня 2018 року перші 149 комунальних закладів у 22 областях України, які надають первинну медичну допомогу, почали працювати за новою моделлю фінансування. Серед них і Дрогобицька міська поліклініка.

Перші комунальні і приватні медзаклади, які вже підписали договори з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Місто, після укладення угод КНП “Дрогобицька міська поліклініка” і КНП “Стебницька міська лікарня” з Національною службою здоровя України, не отримує субвенцію на первинну медичну допомогу, а кошти, як оплата послуг наданих пацієнтам, мають надходити безпосередньо медичній установі.

Про це у понеділок, 2 липня, на щотижневій нараді міського голови Дрогобича з керівниками структурних підрозділів та держустанов міста повідомив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба.

Як зазначив посадовець, станом на понеділок, 3 липня, у Дрогобичі укладено 30 908 декларацій між пацієнтом та лікарем. Таким чином, після укладення угоди з Національною службою здоровя України, поліклініка мала б отримати кошти від Національної служби здоров’я України, відповідно до кількості пацієнтів з якими укладено декларації (так званий «зелений» список) і тих мешканців адміністративно-територіальної одиниці, які ще не вибрали собі лікаря («червоний» список). За одного пацієнта, який ще не уклав декларацію, з «червоного» списку заклад отримає приблизно вдвічі менше коштів, ніж за пацієнта з «зеленого» списку, який вже уклав декларацію.

Водночас, за словами Володимира Чуби, з 1 липня починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги, доступний для пацієнта. Всі ці послуги є абсолютно безоплатними.

На рівні первинної медичної допомоги у пакет послуг входять такі аналізи і дослідження: • загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; • загальний аналіз сечі; • визначення вмісту глюкози в крові; • визначення вмісту загального холестерину; • вимірювання артеріального тиску; • електрокардіограма; • вимірювання ваги, зросту, окружності талії; • швидкий тест на вагітність; • швидкий тест на тропонін; • швидкі тести на ВІЛ, вірусні гепатити.

Також новий порядок надання первинної медичної допомоги передбачає профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань.

Один раз на рік: Цукровий діабет: 45 років і старші, всі – при факторах ризику; ВІЛ: 14 років і старші; Туберкульоз: всі – при факторах ризику.

Раз на два роки: Рак молочної залози: 50–69 років, з 40 – при факторах ризику.

Раз на 1-2 роки, залежно від факторів ризику: Гіпертонічна хвороба та інші серцево-судинні захворювання – жінки 50 років і старші, чоловіки 40 років і старші;

Колоректальний рак: жінки і чоловіки старші 50 років;

Рак передміхурової залози: з 40 років залежно від ризику.

Спостерігати за станом здоров’я пацієнта, ставити діагнози та лікувати найбільш поширені хвороби, травми, отруєння будуть сімейні лікарі, терапевти та педіатри . За потреби лікар даватиме направлення до фахівців вторинної чи третинної допомоги – лора, ендокринолога, хірурга тощо.

Сімейний лікар може вести пацієнтів будь-якого віку, педіатр – дітей від народження і до 18 років, а терапевт – від 18 років і старше.

«Завдяки змінам у фінансуванні галузі охорони здоров’я нам вдалося збільшити фінансування первинної ланки на 600 тисяч гривень та забезпечити потребуючих необхідними медикаментами по пільгових рецептах.

Щодо підписання декларацій з сімейним лікарем, то не варто з цим зволікати, а для самої процедури достатньо мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Розпочати процес підписання декларації можливо через мережу Інтернет, за допомогою е–сервісу «https://askep.net/doctors» на Інтернет-порталі Дрогобицької міської ради», — резюмував Володимир Чуба.

Перейти до вмісту