Вірю в силу духа

О ні! Не самі сльози і зітхання

Тобі судились! Вірю в силу духа

І в день воскресний твойого повстання.

І.Франко

Кожна нація пишається своїми яскравими постатями, котрі в її історію вписали золотими буквами не тільки свої імена, а й прославили на цілий світ своїх співвітчизників. До таких велетів людської думки належить і наш земляк, великий син України Іван Франко.

Уже традицією для нашої школи стало проведення свята, присвяченого вшануванню славетного Каменяра,  саме в День знань. 1 вересня біля пам’ятника Іванові Франку відбулася святкова академія «Апостол духу і праці» з нагоди 161-ї річниці від дня народження поета. Вшанувати національного генія прийшли учні 5 – 11 класів зі своїми класними керівниками. Лунало Франкове слово, звучали пісні на вірші великого поета. Присутні мали змогу доторкнутися до творчості Великого Каменяра, перейнятися величчю його духу, воістину титанічною працею, яку він безкорисливо  поклав на вівтар служіння своєму народові.

Нехай пам’ять про геніального поета ніколи не згасає у наших серцях, як не згасає запалений ним вогник надії на «поступ, щастя й волю», що є тим духом, який «тіло рве до бою» і кличе «скалу сесю розбить». Це дух самого Франка, який устами свого Мойсея заповів нам:

Я ж весь вік свій, весь труд тобі дав

У незламнім завзяттю,-

Підеш ти у мандрівку століть

З мого духа печаттю.

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: