Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ДМР прозвітував про роботу у 2017 році

28 Лютого 0:00

У п`ятницю, 23 лютого, відбувся звіт відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Дрогобицької міської ради за проведену роботу у 2017 році. Відтак, в ході звіту начальник відділу Микола Летнянчин повідомив, що вдалось реалізувати впродовж року у Дрогобичі, а також – про надзвичайні події, які трапились у місті.

«Впродовж 2017 року в місті органами управління цивільного захисту проведено значний обсяг роботи щодо виконання завдань, передбачених законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Визначені завдання в основному виконані.

При цьому основні зусилля організаційної та практичної роботи органів управління і сил цивільного захисту були направлені на попередження та ліквідацію надзвичайних ситуацій», — зазначив Микола Летнянчин.

У 2017 році, зі слів начальника відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ДМР, надзвичайних ситуацій не було.

«Впродовж минулого року обласною комісією з питань ТЕБ і НС проведено 17 засідань на яких розглянуто 48 питання щодо організації виконання поточних і перспективних завдань у сфері цивільного захисту та вжиття заходів для попередження надзвичайних ситуацій. ліквідації та наслідків некласифікованих подій. Для оперативного вирішення питань ліквідації наслідків та попередження виникнення надзвичайних ситуацій та інших подій пов’язаних із загрозою для життя і здоров`я мешканців міста в міському бюджеті було закладено кошти на придбання та поповнення матеріального резерву на суму 200000 гривень та в резервний фонд 300000 гривень. Розпорядженням міського голови «Про затвердження номенклатури створення міського резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання і ліквідації наслідків ймовірних надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру на період до 2018 року» від 10 грудня 2015 року № 559-р. передбачено кошти в сумі 200 тис. гривень для закупівлі пально-мастильних та будівельних матеріалів для поповнення міського резерву матеріально-технічних ресурсів. профінансована на загальну суму 92498 гривень», — зазначив посадовець.

З міського резервного фонду виділено кошти для запобігання виникнення надзвичайної ситуації в будинку на вул.. Шевченка,11 (79100 гривень), в будинку на вул.. Шевська,1 (192000 гривень), проведення відновлювальних робіт в будинку провулок Коперніка.5 (28000 гривень).

Основні заходи, проведені відділом: – проведено комплексну перевірку стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки.(лютий); – проведено комплексні навчання щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної з сильними опадами та роботи в особливий період (травень); – контрольна перевірка ГУ ДСНС У в Львівській області щодо виконання плану усунення недоліків виявлених під час перевірки у грудні 2016 року (жовтень); – інструктивні заняття з начальниками штабів ЦЗ об’єктів і служб ЦЗ міста з доведенням до них всіх вихідних даних для планування заходів ЦЗ на 2017 навчальний рік; – 5 лютого — навчально-методичний збір керівного складу служб та об’єктів міста з підведенням підсумків за 2016 та постановка завдань на 2017 рік; – лютий – надання допомоги об’єктам міста в плануванні заходів ЦЗ на 2017 рік. – березень — семінар-нарада щодо порядку взаємного інформування про виникнення НС, некласифікованих подій, пожеж та інших подій з диспетчерськими службами міста. 24-28 квітня — День цивільного захисту в загальноосвітніх школах і училищах профтехосвіти у містах Дрогобичі, Стебнику попереднім проведенням показових заходів на базі Дрогобицького педагогічного ліцею (залучено 11901 учень); 29.05-2.06 – “Тиждень безпеки дитини” у 16 дошкільних закладах міста з попереднім проведенням показових заходів на базі ДНЗ 30 «Волошка». 16.06 — показове комплексне об’єктове навчання КП «Дрогобичтеплоенерго». Встановлено систему гучномовного повідомлення про загрозу виникнення НС в центральній частині міста.

Проведено перевірки : – цільова — щодо дотримання вимог чинного законодавства про ЦЗ України, стану ЦЗ і організації підготовки з БЖД (ОЗ), ОМЗ (МСП) студентів Дрогобицького коледжу нафти і газу; – підсумкова перевірка стану ЦЗ Стебницькій міській лікарні .

Комплексна перевірка стану ЦЗ м. Дрогобича проведена ДСНС України. Оцінка: «Обмежено готові» – щомісячні (січень – вересень) – міської системи оповіщення з короткочасним, почерговим включенням електросирен, які включені в систему централізованого запуску.

Навчання та тренування : – всього на об’єктах міста проведено – 43 навчань, тренувань, в тому числі ; – комплексних об’єктових тренувань – 29; – об’єктових тренувань – 14; – комплектування обласних та міських курсів цивільної оборони слухачами (ведення обліку проходження навчань представниками необхідних категорій слухачів, оформлення та доведення викликів на курси згідно Плану комплектування).

Також проведено роботу щодо : – додаткового інструктажу диспетчерських служб, чергового персоналу об’єктів господарювання та чергових по місту щодо інформування у випадку виникнення можливих НС; – перевірки готовності водних об’єктів міста до купального сезону 2017 року; – перевірки стану дотримання законодавства у сфері пожежної безпеки, цивільного захисту та техногенної безпеки оздоровчих установ баз відпочинку навчальні заклади всіх рівнів акредитації з підпорядкованими їм гуртожитками; . – перевірки готовності водних об’єктів міста до осінньо-зимового періоду 2017 року (об’єктів визначених для масового відпочинку та рибальства немає). – організовано і ведеться постійний контроль за: – станом системи оповіщення міста на випадок виникнення НС (квартирних телефонів керівного складу ЦЗ міста та начальників ЦЗ ОГД, які включені у систему централізованого оповіщення; електросирен, які включені в систему циркулярного запуску). На об’єктах міст Дрогобича та Стебника встановлено і функціонують 21 електросирена.

Абонентські лінії на даних об’єктах, через які буде проводитись запуск електросирен, находяться в робочому стані.

Для кращого оповіщення населення про загрозу, виникнення НС встановлено 2 гучномовці в районі ринку. – виконанням протипаводкових, протипожежних, протиепідемічних заходів згідно планів; – використанням матеріально-технічних ресурсів для запобігання виникненню та ліквідації наслідків НС техногенного і природного характеру; – виконанням “Плану першочергових заходів та робіт, спрямованих на захист від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2017 рік” потенційно – небезпечними об’єктами міст Дрогобича та Стебника ; – вчасним інформуванням мешканців міста про проведення планових ремонтних робіт на об’єктах життєзабезпечення; – дотриманням перевізниками небезпечних вантажів територією міста встановленої та затвердженої Схеми руху ; – виконанням рішень обласної та міської комісій з питань ТЕБ та НС; – знанням черговим (диспетчерським) персоналом потенційно-небезпечних, інших об’єктів обов’язків щодо дій при загрозі та у разі виникнення надзвичайних ситуацій;

Проводиться робота з постійного доведення до підприємств, організацій, установ, об’єктів життєзабезпечення штормових попереджень, повідомлень про погіршення погодних умов (по мірі їх надходження).

«Заходи, які були передбачені “Планом підготовки цивільного захисту міста Дрогобича” на 2017 рік (станом на 1.12.2017) в основному виконані – що підвищило готовність органів виконавчої влади, підпорядкованих їй сил і засобів до дій, спрямованих на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації», — резюмував начальник відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Летнянчин.

Окрім цього, з інформацією про діяльність 5 Державної пожежно-рятувальної частини у межах міста з ліквідації наслідків небезпечних ситуацій ознайомив начальник частини Олег Макруха. Про діяльність Другого спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій ознайомив заступник начальника Ігор Чуваков.

Перейти до вмісту