Віче… Післямова… Наслідки…, — міський голова Дрогобича Тарас Кучма. ДОКУМЕНТИ. ВІДЕО

30 Липня 0:00

Дорогі дрогобичани!

Цієї неділі ми провели ініційоване мною віче, на якому прийняли важливу резолюцію для подальшого вирішення сміттєвої проблеми у Дрогобичі у правовій площині. Найперше висловлюю подяку всім дрогобичанам, хто, незважаючи на спеку, взяв участь в цьому заході. З огляду на кількість дрогобичан, які прибули на віче, ми бачимо, що громада міста небайдужа до сміттєвої блокади, яку штучно створила група певних осіб, серед яких представники села Брониця.

Нагадаю, резолюція, яку ми спільно з вами прийняли, передбачає звернення до низки посадових осіб держави та міста: – щодо вчинення необхідних дій щодо розблокування Дрогобицького міського сміттєзвалища, з метою проведення ремонтних робіт, його рекультивації та підготовки до закриття у 2020-2021 роках; – встановлення та притягнення до відповідальності осіб, які причетні до незаконного блокування сміттєзвалища та своїми діями завдали бюджету Дрогобича збитків на мільйони гривень; – побудувати в межах промзони міста екологічно безпечний сміттєпереробний завод впродовж найближчих двох-трьох років; – реалізації програми сортування сміття на теренах міста Дрогобича, що, своєю чергою, скоротить об’єми накопичення відходів.

Також зазначу, що всі зауваження господарського характеру, які прозвучали від мешканців після офіційної частини віче, ми обов’язково врахуємо у подальшій діяльності структурних підрозділів.

Проте як в ході віче, так і після його завершення відбулися події, про які не можна мовчати.

Найперше зазначу, що вчора не вдалося розіграти спектакль представникам громади Брониці та деяким прихильникам попередньої влади, яка нічого не зробила для приведення сміттєзвалища до екологічного стандарту. Тому дякую дрогобичанам, які не піддалися на провокації. Щодо бажання висловити думку цих декількох осіб, які активно рвалися до мікрофону, то зазначу, що для цього існують ЗМІ, де в повній мірі вони можуть дати коментарі, а ми зі свого боку проаналізуємо достовірність цієї інформації. Більше того, ці особи могли так само як і я підійти до громади міста і донести їм свою позицію.

В черговий раз, щоб спростувати всі ті нісенітниці, які розповідають блокувальники, продемонструю вам документи, які підтверджують право Дрогобича на користування ділянкою сміттєзвалища, яка сьогодні заблокована. Більше того, у жодному з цих документів немає терміну закриття сміттєзвалища у 2008 році. (Копії документів у кінці публікації).

І останнє. Вчора в ході віче на адресу учасників АТО, які відстоюють позицію законного врегулювання ситуації, а нещодавно повернулися із зони проведення бойових дій, під час яких отримали численні поранення, з боку деяких людей прозвучало декілька фраз: «Ганьба!», «Банда», «Тітушки», «Скільки вам заплатили?», «Начіпили бляшанки і ходять, як півні». Це було зроблено людьми, які не просто стоять на захисті блокувальників сміттєзвалища, а людьми, у яких відсутня мораль. Вважаю, що сьогодні ображати тих, хто віддав своє здоров’я, хто жертвував своїм життя в зоні АТО заради збереження миру тут на заході України — це аморально і неприпустимо.

Дрогобичани, попри всі труднощі й негаразди, з яких рано чи пізно ми знайдемо вихід, ми не повинні допускати, щоб хлопці, які боролися за неньку Україну, сьогодні піддавалися зневазі. Більше того, ми не можемо допустити, щоб це відбувалося тут у Дрогобичі, де зароджувалася Революція Гідності.

Сьогодні один з цих воїнів оголосив сухе голодування, як протест проти беззаконня і дій блокувальників сміттєзвалища. Цей вчинок він пояснив тим, що на війні було легше, бо бачив, де ворог. А тут він відчув зневагу тих, від кого зовсім не очікував — представників мирного населення.

Знаючи стан здоров’я цього воїна і те, що він отримав численні поранення в АТО, а саме у Дебальцево і Слов’янську, закликаю Андрія Коваленка припинити голодування, оскільки сухе голодування у літню пору не тільки небезпечне для здоров’я, а й життя.

Також закликаю мешканців Дрогобича підтримати мою позицію, оскільки вважаю, що нам не потрібні жертви у цій боротьбі, а вирішити проблеми пов’язані зі сміттєвою блокадою повинні правоохоронні органи, керуючись законами України.

Міський голова Дрогобича     Тарас Кучма

https://youtu.be/g5mYNVq3fK4 https://youtu.be/6SJ9XMHCr04 https://youtu.be/113uyKhxnJw https://youtu.be/6xp9MBeymuw https://youtu.be/7o5BA1XvI2Q https://youtu.be/zFAW0o1ICe8

Чат-бот Гаряча лінія