Василь Качмар: Учасники програми «Доступні ліки» мають отримувати необхідні їм препарати без перешкод. ФОТО

У середу, 7 березня, у Дрогобицькі міській раді відбулася нарада щодо функціонування програми «Доступні ліки» у Дрогобичі, зокрема щодо проблеми з відсутністю низки медичних препаратів. Участь у нараді взяли представники аптечних закладів, медики, керівництво відділу охорони здоров’я ДМР.

Нарада відбулася під головуванням та за ініціативи заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара.

В ході наради представники аптечних закладів Дрогобича розповіли про ситуацію з відсутністю необхідних медичних препаратів, зокрема:

Окрім того, з боку представників аптечних закладів прозвучали обурення щодо заміни необхідних медичних препаратів на дешеві, які не дають ефективного результату пацієнту. Цю інформацію підтвердили й присутні керівники медичних закладів міста.

Однак, представники аптечних закладів підтвердили інформацію про те, що розрахунок за видані в межах програми «Доступні ліки» медичні препарати пацієнтам відбувається вчасно й у повному обсязі.

Також в ході наради з’ясувалося, що як аптекарі, так і медики зверталися до вищих інстанцій, зокрема й до Міністерства охорони здоров’я за роз’ясненням та пропозиціями щодо затребуваних медичних препаратів, однак пропозиції ніхто не враховує, а на прохання роз’яснити причину відсутності безкоштовних ліків, отримали банальні відписки.

Заслухавши позицію медиків та представників аптечних закладів міста, Василь Качмар закликав представників аптечних мереж звернутися із запитом про роз’яснення ситуації з відсутністю препаратів до постачальників. А відділу охорони здоров’я ДМР заступник міського голови доручив звернутися до Департаменту охорони ЛОДА та Міністерства охорони здоров’я з зауваженнями та пропозиціями, задля вирішення проблеми.

«Програма «Доступні ліки» у Дрогобичі є вкрай важливою для категорії осіб, яким необхідні медичні препарати, однак у них нема спроможності їх придбати. Ця програма є соціальним проектом, тому ми, а саме: медики, представники аптечних закладів, керівництво міста, повинні разом докласти максимальних зусиль, щоб ця категорія людей, та й, зрештою, кожен мешканець нашого міста отримували якісні послуги. Щодо ситуації, яка виникла, то ми повинні звернутися у всі інстанції, щоб цю проблему було вирішено якомога швидше, адже мова йде про здоров’я людей», — резюмував Василь Качмар.

Також посадовець ініціював проведення таких щоквартальних зустрічей, в ході яких усі сторони зможуть як озвучити проблеми, так і працювати над їх вирішенням.

Принагідно, зважаючи на присутність керівників медичних установ, заступник міського голови порушив питання щодо проблеми з лікуванням іногородніх хворих у медичних закладах міст Дрогобича та Стебника.

Зважаючи на те, що керівництво суміжних територій не скеровує офіційно пацієнтів до медзакладів Дрогобича та Стебника, що своєю чергою відбивається на низькому рівні повернення міжбюджетних трансфертів до міської казни Дрогобича, Василь Качмар доручив відділу охорони здоров’я найближчим часом розпочати масштабну інформаційну кампанію серед мешканців суміжних територій щодо процедури отримання медичних послуг у лікарнях Дрогобича та Стебника. З цього приводу на 14 березня заплановано нараду з керівниками комунальних некомерційних підприємств сфери охорони здоров’я Дрогобича та Стебника.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні