Василь Качмар: Дрогобичани отримали можливість розпочати процес підписання декларації з лікарем про надання медичних послуг у режимі онлайн

У квітні цього року розпочалася загальнонаціональна кампанія «Обери свого лікаря», під час якої українці мають укласти з лікарем первинної ланки декларацію про надання медичних послуг.

До переліку лікарів первинної ланки відносять сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів.

Для того, щоб підписати декларацію з лікарем про надання медичних послуг пацієнту потрібно особисто звернутися у медзаклад, у якому працює лікар, маючи при собі паспорт, податковий номер та мобільний телефон, і підписати з ним декларацію.

Однак Дрогобич став одним з перших міст України, де впровадили підписання декларації між лікарем та пацієнтом у режимі онлайн.

«Впровадити такий механізм вдалося завдяки співпраці Дрогобицької міської ради та електронної системи «ASKEP.nеt», — зазначає заступник міського голови Василь Качмар, який курує напрямок медицини у Дрогобичі.

Жителям міст Дрогобич та Стебник для підписання декларації з лікарем потрібно ввійти до електронної системи «ASKEP.nеt», перейшовши за посиланням https://askep.net/doctors, та подати заявку на підписання декларації. Для цього потрібно обрати своє місто та лікаря, з яким ви маєте намір укласти угоду, і ввести дані, які запитує система. Опісля цього під час особистої зустрічі пацієнта з лікарем обидві сторони поставлять свої підписи під документом декларації та отримають примірники угоди.

Можливість користування такою електронної системою значно скоротить час перебування у закладі охорони здоров`я кожного охочого підписати декларацію з лікарем, оскільки заповнення пунктів декларації у лікаря займає близько півгодини. Якщо ж пацієнт заповнить усі пункти самостійно у режимі онлайн, не виходячи з дому, то час перебування у лікаря скоротиться до двох-трьох хвилин. Такий механізм дозволить мінімалізувати черги та заощадити час.

Як зазначають координатори електронної системи «ASKEP.nеt», при досягненні лікарем ліміту пацієнтів, яким він може надати медичні послуги, подати заявку на укладення декларації буде вже не можливо.

Зазначимо, що сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900. Ця цифра може бути дещо більшою для лікарів, які працюються у селах. Наприклад, якщо у селі проживає 2 000 людей, то всі вони отримають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем

Також для користувачів електронною системою «ASKEP.nеt» відзнято відео-інструкція, як у режимі онлайн подати заявку для підписання декларації між лікарем та пацієнтом.

Нагадаємо, що на базі системи «ASKEP.nеt» для дрогобичан також доступна функція електронного запису до лікаря.

Зацікавленість статтею
[Всього: 1 Середня оцінка: 3]
Рекомендуємо також прочитати: