УПСЗН: Реалізація пілотного проекту із залученням до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб

0:00 11 Травня 2017

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залученням до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» запроваджено у Львівській області реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

За результатами проекту планується відпрацювання та запровадження в Україні нового механізму залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа: – членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям; – внутрішньо переміщених осіб.

З метою участі в пілотному проекті зазначеним особам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем фактичного проживання/перебування та подати відповідну заяву. Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється державною службою зайнятості.

Дохід за шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Згідно проекту  передбачено, що стимулювання до повернення на ринок праці здійснюватиметься за допомогою залучення державною службою зайнятості учасників пілотного проекту до роботи шляхом: – сприяння працевлаштування, в тому числі на нові робочі місця; – надання безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності; – пропонування участі в громадських роботах.

Для вирішення питань реалізації пілотного проекту в облдержадміністрації утворена комісія до складу якої включаються представники облдержадміністрації, територіальних органів ДФС, обласного центру зайнятості, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а також (за згодою) організацій роботодавців і профспілок, їх об’єднань і громадських об’єднань з правом дорадчого голосу.

Відбір учасників пілотного проекту, яким надається можливість для організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги, проводиться комісією шляхом розгляду бізнес-планів учасників і рекомендацій базових центрів зайнятості, поданих після професійного консультування.

Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок відповідного року.

Сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 Фінансова допомога не повертається, якщо: – сума сплачених у відповідному році податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік; – учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох інших осіб із числа осіб зазначених у пункті 2 цього Порядку, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не менш як на два роки (за направленням базового центру зайнятості).

У разі звільнення такого працівника до закінчення строку працевлаштування учасник пілотного проекту має право працевлаштувати на його місце іншу особу за направленням базового центру зайнятості або повинен повернути фінансову допомогу на умовах, передбачених законодавством.

Для отримання фінансової домоги до учасників проекту встановлено такі вимоги, а саме відсутність у особи: – заборгованості із сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, несплачених фінансових санкцій за порушення податкового законодавства (за інформацією ДФС) та законодавства про зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – для фізичних осіб – підприємців; – фінансових зобов’язань, що перевищують суму граничного розміру фінансової допомоги, та заборгованості з погашення фінансових зобов’язань; – рухомого та/або нерухомого арештованого майна чи інших обтяжень; – заборгованості з виплати заробітної плати – для фізичних осіб – підприємців; – незнятої судимості або судимості з відстрочкою виконання вироку.

Особи, які не відповідають зазначеним критеріям, можуть бути залучені до участі в пілотному проекті для отримання послуг із сприяння працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця, та участі в громадських роботах.

За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатися в управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради, кабінет №1, 8,11 або за телефоном: 20094, 410614, 35780; в місті Стебнику: відділ по наданню населенню всіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг, кабінет №2, 4, або за телефоном: 441009.

Графік роботи управління: понеділок – четвер з 8:00 до 17:00, п’ятниця – з 8:00 до 15:45 (без обідньої перерви).

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради

Перейти до вмісту