УПСЗН: Інформація щодо запровадження механізму розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення для споживачів

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2016 №744»Про зменшення фінансового навантаження на споживачів в оплаті за послугу з централізованого опалення шляхом створення умов для отримання розстрочки на оплату за послугу з централізованого опалення» внесено зміни до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. №630 в частині запровадження механізму розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення для споживачів.

Щодо нарахування плати за послугу з централізованого опалення відповідно до механізму розстрочки

Постанову №744 прийнято Кабінетом Міністрів України з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів послуг з централізованого опалення.
Зокрема, механізм розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення передбачено для споживачів послуг-населення, яке не отримує субсидії для відшкодування витрат на оплату цих послуг.

Заява споживача про надання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення-це письмове звернення споживача послуги з централізованого опалення, який не має субсидії на її оплату, до виконавця такої послуги для отримання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення.

Для отримання розстрочки на оплату послуги з централізованого опалення споживач звертається із заявою до виконавця відповідних послуг.
У разі звернення споживача до виконавця послуги з централізованого опалення із заявою про надання розстрочки такий виконавець починаючи з місяця подання зазначеної заяви щомісяця протягом опалювального періоду виставляє до оплати 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення.

Сума неоплачених протягом опалювального періоду 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення виставляється до оплати споживачу протягом міжопалювального періоду щомісяця рівними частинами з травня по вересень включно.

Розрахунок та розподіл рівними частинами протягом кожного місяця між опалювального періоду суми неоплачених протягом опалювального періоду 50 відсотків нарахованої протягом опалювального сезону плати за послугу з централізованого опалення здійснюється виконавцем такої послуги.

У разі звернення споживача, який не має субсидії на оплату послуги з централізованого опалення, із заявою про надання розстрочки виконавець такої послуги у платіжному документі передбачає графи для зазначення 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення протягом опалювального періоду та графи для зазначення розрахованої і розподіленої рівними частинами протягом кожного місяця міжопалювального періоду суми неоплачених 50 відсотків нарахованої плати за таку послугу.

Щодо можливості отримання розстрочки з оплати послуги з централізованого опалення пільговими категоріями населення

Механізм, який передбачено Постановою №744 щодо запровадження розстрочки з оплати послуги з централізованого опалення не застосовується лише для споживачів, які користуються субсидією на її оплату.

Згідно з вимогами Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

Таким чином пільгові категорії населення можуть скористатися правом на отримання розстрочки з оплати послуги з централізованого опалення згідно з вимогами Правил.

При призначенні плати за послугу з централізованого опалення для пільгових категорій населення, що оформили розстрочку з оплати зазначеної послуги, виконавцем розраховуватиметься, в першу чергу, розмір плати з урахуванням визначеної законодавством пільги та в подальшому розмір плати із застосуванням механізму розстрочки.

Щодо нарахування плати за послугу з централізованого опалення споживачам, які мали розстрочку, у разі невиконання ними взятих зобов’язань щодо здійснення оплати у визначений строк

Відповідно до вимог типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005р. №630, споживач зобов’язаний оплачувати послуги в установлені договором строки.

Споживач несе відповідальність згідно із законодавством і договором за порушення зобов’язань щодо здійснення оплати у визначений строк.

При цьому подаючи заяву про надання розстрочки споживач гарантує у визначений строк здійснювати оплату 50 відсотків нарахованої плати за послугу з централізованого опалення протягом опалювального періоду та розрахованої і розподіленої рівними частинами протягом кожного місяця міжопалювального періоду суми неоплачених 50 відсотків нарахованої плати за таку послугу.

У разі несплати споживачем вартості послуг з централізованого опалення, а також неможливості досудового врегулювання питання (шляхом переговорів) виконавець (підприємство теплопостачання) має право звернутись з відповідним позовом до суду.

Звертаємо увагу, що заборгованість, яка утворилася у споживача до моменту оформлення розстрочки, обліковується та виставляється до оплати споживачеві окремо.

За додатковим роз’ясненням просимо звертатись у відділ прийому громадян управління праці та соціального захисту населення каб. № 8, 9, 11 за адресою: пл.Ринок, 1, м. Дрогобич або за тел.35780, 410614.

Графік роботи управління: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00 год., п’ятниця з 8.00 до 15.45 год. (без обідньої перерви).

Управління праці та соціального захисту населення
Дрогобицької міської ради

Читайте також: