Універсальна десяткова класифікація (УДК): знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо

22 березня 2017 року уряд ухвалив постанову “Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації”. До цього часу в Україні паралельно використовувалися дві класифікаційні системи: Універсальна десяткова класифікація (УДК) та Бібліотечно-бібліографічна класифікація (ББК), розроблена у 60-х роках минулого століття. УДК – міжнародна класифікаційна система, яку застосовують понад 130 країн світу. Вона відповідає найістотнійшим вимогам до класифікації (міжнародність, універсальність, мнемонічність) та надає можливість відображати новітні досягнення науки й техніки без будь-яких суттєвих змін в її структурі. Такої гнучкості не має жодна з існуючих систем класифікації.

З метою практичного впровадження нововведень у роботу шкільних бібліотек 19 квітня 2018 року на базі Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ст.№1 ім. І.Франка відбувся семінар-практикум бібліотекарів ЗЗСО міст Дрогобича та Стебника «Переведення бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК) замість бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК)»

Мультимедійна презентація на тему “Універсальна десяткова класифікація (УДК): знайомимось, вивчаємо,  впроваджуємо”

Олександра Пецкович, бібліотекар ММК

 

Упровадження універсальної десяткової класифікації в практику роботи бібліотек. Обмін досвідом.

Ольга Кивацька, провідний бібліотекар

Центральної міської бібліотеки ім. В.Чорновола

Переведення шкільної бібліотеки на використання універсальної десяткової класифікації (УДК). Практичне застосування УДК.

Ганна Довжанська, провідний бібліотекар

Дрогобицької ЗОШ І-ІІІст. №1 ім.І.Франка

 

Рефлексія. Інтерактивна вправа «Валіза»

Олександра Пецкович, бібліотекар ММК

 Учасники семінару жваво обговорювали  питання застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК. Бібліотекарі почерпнули багато корисної інформації і залишились задоволеними від дискусій, порад і спілкування.

 

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні