У Міжнародній ювілейній Патріаршій прощі до Грушева взяли участь тисячі дрогобичан. ФОТО

У День матері, 14 травня, на Дрогобиччині відбулася знакова подія — Міжнародна ювілейна Патріарша проща з нагоди 30-річчя об’явлення Пресвятої Богородиці у церкві с. Грушів.

Особливістю цієї прощі є те, що вона відбулася під очільництвом Патріарха УГКЦ Блаженнійший Святослава Шевчука та апостольського нунція архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.

За офіційною інформацією участь у прощі взяло близько 50 тис прочан.

Благословляючи учасників прощі Глава УГКЦ Святослав заявив, що село Грушів — Українська Фатіма. Розповідаючи про чуда, які трапляються на святих місцях, Патріарх назвав своєрідним чудом те, що попри всі невтішні прогнози синоптиків, в часі молитви розійшлися хмари і територію Грушева потужним променем освітило сонце. Це диво помітили й інші учасники прощі.

Звертаючись до християн, Блаженнійший Святослав привітав українських матерів та висловив подяку усім, хто взяв участь у прощі. Також, Патріарх подякував усім службам та владі: голові ЛОДА Олегу Синютці та місцевим очільникам, за сприяння у підготовці та проведенні прощі.

Відтак, опісля прощі Глава церкви нагородив міського голову Дрогобича Тараса Кучму грамотою з нагоди Року дияконії — соціального служіння. Разом з міським головою Дрогобича участь у прощі взяли заступники Ігор Герман, Василь Качмар, Володимир Коцюба, керівники та службовці структурних підрозділів міської ради.

У понеділок, 15 травня, під час оперативної наради міського голови з керівниками структурних підрозділів міської ради Тарас Кучма подякував усім комунальним службам, муніципальній варті та правоохоронцям за активну участь у підготовці міста до прощі та забезпеченні громадського порядку. Окрему подяку, за активну участь у цій непересічні події для християн, міський очільник висловив громаді міста, особливо тим, які з самого ранку йшли пішки від Катедрального собору Пресвятої Трійці до села Грушева.

Фотозвіт:

Читайте також: