У Дрогобицькій Ратуші обговорили бюджет міста на 2018 рік

У понеділок, 9 жовтня, у Дрогобицькій Ратуші під керівництвом міського голови Дрогобича Тараса Кучми відбулося обговорення бюджету міста на 2018 рік.

В обговоренні взяли участь перший заступник міського голови Ігор Герман, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Володимир Коцюба, заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Качмар, начальник фінансового управління Дрогобицької міської ради Оксана Савран та керівники структурних підрозділів міської ради, зокрема керівники медичною, освітньою та культурною галузями міста.

За словами начальника фінансового управління Оксани Савран, при формуванні проекту бюджету на 2018 рік виникають чотири основні проблеми, результатом яких є незабезпеченість міського бюджету Дрогобича на 2018 рік в сумі близько 100 млн грн.

«Першочерговими проблемами, які постають перед нами при формуванні бюджету на 2018 рік — це недофінансованість державою освітньої галузі Дрогобича на загальну суму близько 25 мільйонів гривень: відмінено фінансування з державного бюджету поділу класів, враховано лише 20% від потреби оплату працівникам дитячого будинку «Оранта» та неповна оплата праці адміністративно-педагогічному персоналу такого типу закладів», — зазначила Оксана Савран.

Щодо медичною галузі міста, то лише на вторинному рівні, — зазначає посадовець, — дефіцит дорівнює 50 млн грн.

«Такий розмір дефіциту медичної галузі зумовлений ще й тим, що з районного бюджету та бюджету навколишніх міст не повертаються до бюджету Дрогобича міжбюджетні трансферти за пролікованих хворих району», — наголошує начальник фінансового управління.

Також, за словами Оксани Савран, оплата пільг на житлово-комунальні послуги у 2018 році покладена на місцевий бюджет, що становить близько 17 млн грн, а також нестабільними є надходження від сплати акцизного податку на паливно-мастильні метеріали, через що вже станом на сьогодні до міського бюджету не надходить близько 5 млн грн.

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма, звертаючись до присутніх керівників освіти та медицини, наголосив на тому, що економія коштів у цих сферах в ніякому разі не повинна відбуватися за рахунок скорочення робочих місць, а лише за рахунок укрупнення.

«Необхідно проводити заходи з реорганізації закладів охорони здоров`я та освіти шляхом приєднання «менших» до «більших», що призведе до колосальної економії затрат на оплату теплоенергоносіїв, і при цьому за працівниками «менших» закладів повинні зберігатися робочі місця в «більших» закладах, до яких вони будуть приєднані», — наголосив Тарас Кучма.

Загалом прогнозовані надходження до міського бюджету у 2018 році становлять 283828,9 млн грн, а видатки — 268968,9 млн грн.

Близько 12 мільйонів залишається на бюджет розвитку міста, що дозволяє лише дофінансовувати проекти ДФРР та брати участь у інших грантових програмах співучасті, а на реалізацію міських проектів з розбудови міста коштів не залишається.

З цього приводу у ході обговорення було презентовано надіслане звернення до народного депутати України по округу Богдана Матківського з проханням посприяти у врегулюванні питань щодо зменшення навантаження на міський бюджет Дрогобича, що передбачено законодавством.

Читайте також: