Медицина: У Дрогобичі визначили умови, за якими надаватимуть вторинну медичну допомогу пацієнтам з інших територій у медичних закладах міста. ФОТО


Згідно зі статистикою за 2017 рік, 37% пролікованих хворих у медичних закладах Дрогобича — пацієнти з інших територій, тобто жителі сусідніх міст та навколишніх сіл Дрогобицького району. Враховуючи те, що керівництво прилеглих міст та Дрогобицького району відмовляються в повному обсязі повертати Дрогобичу кошти за пролікованих хворих з медичної субвенції, яка виділяється з державного бюджету за місцем реєстрації пацієнта, то станом на сьогодні заборгованість прилеглих територій перед міським бюджетом Дрогобича становить близько 46 мільйонів гривень.

З цього приводу у вівторок, 13 березня, під головуванням заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара, за участю начальника відділу охорони здоров’я ДМР Володимира Чуби та його заступника Святослава Кучерявого відбулася спільна нарада з керівниками медичних установ міста — комунальних некомерційних підприємств, щодо врегулювання ситуації з лікуванням та фінансуванням за пролікованих хворих у подальшому.

«Те, що іногородні пацієнти отримують медичні послуги у медустановах Дрогобича, це позитивно, однак ми повинні врегулювати ситуацію з фінансуванням, щоб потім не виборювати ці кошти в судах, а напрацювати механізм, щоб уникнути будь яких заборгованостей перед бюджетом міста Дрогобича», — звернувся під час наради до присутніх заступник міського голови Василь Качмар.

Начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба нагадав присутнім, що вже впродовж кількох місяців триває судовий процес за позовом Дрогобицької міської ради до Дрогобицького району щодо повернення коштів за пролікованих хворих. Наступне судове засідання призначене на 28 березня.

«Зважаючи на те, що вже з дня на день в Україні вступає в дію нова реформа медицини, яка передбачає підписання декларацій про надання медичних послуг між лікарем та пацієнтом, то надавати вторинну медичну допомогу іногороднім хворим, тобто госпіталізувати пацієнтів, медичні заклади Дрогобича повинні лише за умови підписання декларації або за скеруванням лікаря первинної ланки за місцем реєстрації пацієнта», — зазначив Василь Качмар.

Посадовець наголосив, що це, звісно, не означає, що якщо у медзаклад поступає пацієнт, якому життєво необхідно одразу надати медичну допомогу, то ми повинні відправляти його за скеруванням чи підписувати спершу декларацію, однак якщо самопочуття пацієнта не є критичним, то надання йому медичних послуг має відбуватися за визначеною процедурою. Також посадовець додав, що з приводу цього буде підписаний відповідний наказ.

«Це дозволить нам повністю унеможливити випадки заборгованості, оскільки якщо є скерування з поліклініки за місцем реєстрації пацієнта чи підписана декларація, то проблем з фінансуванням не виникне», — підкреслив заступник міського голови.

Також у ході наради було обговорено низку додаткових питань, які потребують вирішення. Відтак, було порушено питання щодо комп’ютеразації медичних установ міста, оскільки за вимогами нової медичної реформи кожен практикуючий лікар повинен мати робочий комп’ютер чи хоча б один комп’ютер на кабінет. Відтак за підсумками наради було прийнято рішення підготувати проект рішення на наступну сесію Дрогобицької міської ради про закупівлю близько 40 комп’ютерів.

Окрім цього, заступник міського голови звернув увагу керівників медзакладів Дрогобича, що з настанням весняного періоду необхідно відновити благоустрій на території медзакладів.

Не оминув посадовець і відгуки дрогобичан у соціальних мережах щодо надання послуг у медустановах міста. Василь Качмар зауважив, що у більшості коментарів пацієнти звертають увагу на корупційні факти та якість надання послуг. З огляду на неприпустимість цієї ситуації, заступник міського голови доручив керівникам регулярно проводити з лікарями наради та роз’яснювальні бесіди. У випадку, якщо ж скаржник офіційно заявить про ті чи інші факти, за наслідками перевірки до таких лікарів буде вжито дисциплінарні заходи, або ж притягнення до відповідальності.

«Ми маємо шквал критики в мережі Інтернеті і безумовно повинні на це реагувати та виправляти ситуацію. Своїми діями ми повинні переламати думку дрогобичан, що в медицині працюють лише хабарники, тому має бути налагоджена чітка робота з лікарями щодо запобігання проявів корупції. Якщо це не вдасться зробити роз’яснювальними методами, то до цих лікарів ми вживатимемо дисциплінарні чи інші заходи. Наше спільне завдання, як керівництва міста так і медиків, докласти всіх зусиль, щоб дрогобичани отримували якісні медичні послуги», — резюмував заступник міського голови Василь Качмар.

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні