У Дрогобичі впроваджують публічну Е-систему енергетичного моніторингу в бюджетних закладах і установах міста

Минулого тижня відбулося засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. Одним із рішень виконавчого комітету було затверджено концепцію запровадження системи енергетичного менеджменту у м. Дрогобич. Відтак, першим етапом у місті планується приєднати усі бюджетні установи до онлайн-мережі енергетичного моніторингу.

Система енергомоніторингу налаштована таким чином, що всі дані щодо споживання енергетичних ресурсів обліковуються та передаються на єдиний сервер. Завдяки цій інформації проводитиметься відстеження споживання енергоресурсів. Більше того, дані про споживання енергоресурсів будуть відкритими для вільного доступу та перевірки з боку громади міста.

Як повідомив радник міського голови Станіслав Гайдер, система енергомоніторингу — це інструмент, який дає можливості впливу на споживання енергії. До системи планується приєднати близько 100 закладів бюджетної сфери міста Дрогобича. Відтак, буде визначено фахівців, в обов’язки яких входитиме внесення даних та моніторинг споживання енергоносіїв.

Своєю чергою міський голова Дрогобича Тарас Кучма зауважив, що на сьогодні споживання енергоносіїв — це в першу чергу відповідальність з боку керівників бюджетних закладів і установ міста. Запровадження системи енергомоніторингу дасть можливість у майбутньому зекономити кошти шляхом визначення тих установ, які найбільше споживають енергію, дослідити раціональність використання і віднайти шляхи вирішення проблем. Також ця система буде публічною і всі дані стануть доступними для мешканців міста.

Читайте також: