У Дрогобичі відзначили 25-ліття від заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ урочистою академією. ФОТО


Цьогоріч виповнюється 25 років від заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української греко-католицької церкви. Окрім цього, у 2018 році в Україні відзначають 1030-річчя хрещення Київської Русі князем Володимиром Великим.

Відтак у Дрогобичі 27 травня у приміщенні Львівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича відбулася урочиста академія «Подяка хай буде Богові за його дар несказанний», присвячена 25-літтю заснування СДЄ УГКЦ.

Відзначити 25-ліття Самбірсько-Дрогобицької єпархії на урочисту академію завітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутати обласної та міської рад, заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик, професорсько-викладацький склад Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка на чолі з ректором Надією Скотною та почесні дрогобичани й гості нашого міста.

Опісля молитви «Царю небесний» у виконанні хору «Оранта» Дрогобицької духовної семінарії та Дрогобицького муніципального чоловічого камерного хору «Боян Дрогобицький» Єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Преосвященний Владика Ярослав Приріз виголосив вступну промову, у якій наголосив на знаковості 2018 року та важливості приналежності до Вселенської Церкви. Єпископ також згадав першого Архиєрея Самбірсько-Дрогобицької єпархії блаженної пам’яті Владику Юліана Вороновського.

З величним ювілеєм та непересічною подією у Дрогобичі присутніх привітав міський голова Тарас Кучма. Виголошуючи вітальне слово Тарас Кучма наголосив на невід’ємності та історичній подібності, незважаючи на свої нібито різні функції, церкви і держави.

«Вихід з підпілля, легалізація нашої Церкви та створення Самбірсько-Дрогобицької єпархії відбулося лише тоді, коли Україна здобула незалежність. Тому тут ми розуміємо, що мета діяльності як священномучеників, так і козацтва, січових стрільців, Героїв УПА, наших теперішніх Героїв — воїнів АТО, є однією і тою ж самою. Тому, що якщо не буде Української Держави, то й не буде Української Церкви, а без Церкви, своєю чергою, не буде українського народу», — зазначив Тарас Кучма.

Окрім цього, очільник міста додав, що, як твердили і твердять отці Української греко-католицької церкви, в часи Суверенної України Церква повинна залишатися Церквою, а не політичною інституцією.

«Однак для того, щоб Церква передала іншим правничі функції, які колись виконувала, а сама говорила до сумління свого народу і лишалася Церквою, в Україні повинен запанувати мир та спокій. Тому ми, по мірі наших можливостей, повинні спільно зробити все для цього. В часі Революції Гідності Самбірсько-Дрогобицька Єпархія разом з дрогобичанами перші вийшли на захист людської гідності та захисту української державності. Впевнений, що й надалі ми спільно розбудуватимемо як наше місто, так і нашу церкву й українську державу! Слава Україні!», — резюмував міський голова Дрогобича.

Наприкінці академії всі присутні у залі привітали Владику СДЄ УГКЦ Ярослава Приріза з 55-річним ювілеєм від дня народження та 30-літтям священства.

У межах літературно-мистецької академії також прозвучали вокально-хореографічні композиції у виконанні Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина», Муніципального камерного хору «Легенда», народної студентської хорової капели ДДПУ імені Івана Франка «Гаудеамус», дуету бандуристок «Берегиня» Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського, дитячо-молодіжного хору «Відлуння» Катедрального храму Пресвятої Трійці, струнного ансамблю «ТЕТквАрТЕТ» і симфонічніх оркестрів Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського та музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича, а також окремих солістів.

Вели захід Алла Мельничук та Іван Сех.

Завершилась урочиста академія, присвячена до 25-річчя заснування Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, спільним виконанням зведених хорів Духовного гімну України «Боже великий, єдиний…».

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: