У Дрогобичі відкрили скринінговий центр для діагностики раку у жінок. ФОТО. ВІДЕО. ЗМІ

У вівторок, 29 серпня, у приміщенні КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» відбулося відкриття Міжрайонного скринінгового центру для діагностики передракових захворювань та раку у жінок.

Відкриття центру відбулося за участю директора Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірини Микичак, міського голови Дрогобича Тараса Кучми, заступника міського голови Дрогобича Василя Качмара, керівника відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Володимира Чуби, керівника КНП «Дрогобицька міська лікарня №3» Ярослава Стрийського, заступника головного лікаря з медичної частини Львівського обласного онкологічного центру Ореста Тріля, представників Світового банку, керівників медичних установ Дрогобича, представників ЗМІ.

Дрогобицький скринінговий центр — один з шести у Львівській області. Такі ж центри є у містах Червоноград, Стрий, Самбір, Львів. Географічне розташування скринінгового центру у Дрогобичі сприяє обстеженню жінок не лише з Дрогобича, а й сусідніх міст Стебника, Трускаця, Борислава та жителів Дрогобицького району. Відтак, застосовуючи сучасне обладнання, у Центрі безкоштовно здійснюватимуть гінекологічний огляд із цитологічним дослідженням, обстеження за допомогою кольпоскопу та УЗД дослідження, а також проведення мамографії. Загальна вартість новопридбаного обладання становить 9,36 млн гривень.

Перевагою Дрогобицького скринінгового центру є те, що він розташований на базі лікарні, де також працюють онкогінекологи та онкохірурги, які надають фахові консультації.

Створення скинінгового центру у Дрогобичі стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку та Департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Вітаючи дрогобичан з відкриттям скринінгового центру Ірина Микитчак наголосила, що сьогодні вкрай важливо виявляти вірогідність онкозахворювань у жінок, з метою запобігання та вчасному наданню медичної допомоги. Своєю чергою це вплине на зниження показника смертності, адже рак шийки матки та рак молочної залози сьогодні поширені навіть серед молодих жінок. Також Ірина Микитчак зазначила, що на теренах Львівської області проводяться заходи з вакцинації дівчат від раку шийки матки.

У своєму виступі міський голова Тарас Кучма зазначив, що за останній рік помітні перші успіхи у медичній галузі Дрогобича. Відтак наголосив, що незважаючи на дефіцит бюджету, вдається закуповувати нове обладнання у медичні установи міста, проводити ремонт приміщень цих установ та впроваджувати новітні технології, які є основою надання якісних медичних послуг дрогобичанам та жителям інших територіальних громад. Також міський очільник закликав медиків до відповідального ставлення до пацієнтів і об’єднання зусиль заради проведення якісних реформ. На завершення свого виступу Тарас Кучма зазначив на важливості підтримки Дрогобича зі сторони Львівської ОДА, зокрема голови ОДА — Олега Синютки.

Модератором заходу виступив Володимир Чуба – начальник відділу охорони здоров’я, який зазначив, що за два місяці було проведено понад півтори тисячі обстежень і виявлено 5,5 % патологій.

Завершуючи урочисті збори, Володимир Чуба висловив подяку Всім меценатам, які долучилися до облаштування приміщення Міжрайонного скринінгового центру у Дрогобичі.

Мамографічний кабінет працює з 10:00 до 13:00 год. Поки що прийом проводиться в режимі «живої черги», однак невдовзі заплановано запровадження електронної черги. Додаткову інформацію можливо отримати у реєстратурі лікарні за номером телефону (03244) 2-17-95.

Читайте також: