У Дрогобичі презентували новостворений міський інтернет-портал відкритих даних. ФОТО

У четвер, 2 листопада, у Дрогобицькій міській раді презентували Портал відкритих даних Дрогобича, який являє собою ресурс, на якому візуалізовано набори (інформацію) про різні сфери життя міста, зокрема, медицину, будівництво, транспорт, фінанси та ін.

Портал суттєво спростить доступ до важливої інформації і стане єдиним глобальним джерелом для людей, які бажають отримати інформацію з різних аспектів життя в місті. Інформація на порталі структурована за такими підрозділами: будівництво, дозвілля та відпочинок, культура, молодь та спорт, стандарти, торгівля, транспорт, освіта, фінанси та бюджет, охорона здоров’я, безпека, планування міста.

На сьогодні на Порталі відкритих даних Дрогобича розміщено відомості про рекламні засоби міста у підрозділі «Торгівля». Однак з кожним днем Портал буде наповнюватись щораз більшою кількістю даних. Відтак найближчим часом у вільному доступі буде висвітлена інформація про перелік об’єктів комунальної власності, що передані в оренду чи інше право користування (з даними про умови передачі об’єктів в оренду); перелік суб’єктів господарювання комунальної власності; відомості щодо комплексних схем розміщення тимчасових споруд для ПП; перелік розповсюджувачів реклами, що отримали дозвіл на розміщення, інформація про рекламні засоби; паспорти бюджетних програм; перелік ПП, що отримали дозвіл на розміщення виїзної торгівлі, ярмарок та атракціонів; фінансові звітності КП, об`єкти комунальної власності та інше.

Для того, щоб визначити пріоритетні та найбільш потрібні дрогобичанам набори у міській раді неодноразово проводились засідання робочої групи “Дрогобич – Smart City” з числа представників громадськості, а також на Потралі проводиться загальне онлайн-опитування.

Таким чином, портал є результатом співпраці громадянського суспільства та місцевоі влади.

Портал був створений за ініціативи міського голови Дрогобича Тараса Кучми та начальника відділу інформаційних технологій та аналізу Станіслава Гайдера, які проходили навчання в рамках проекту «T.A.P.A.S. Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах». У технічній розробці та дизайні порталу активну участь брав системний адміністратор інтернет-порталу Андрій Єндріжиєвський.

«Відкриті дані є цінним джерелом інформації для вирішення локальних проблем, підвищення прозорості та подолання прірви між органами місцевого самоврядування та громадянами, а окрім цього це надзвичайно цінний ресурс для покращення життя містян, — наголосив міський очільник Тарас Кучма та додав: — Після того як в одному із закордонних міст запрацював портал відкритих даних, одним із наборів якого була інформація про спортивні заклади міста, значно зросла статистика їх відвідуваності. Відповідно сотні жителів цього міста, які натомість пішли б в паби та їм подібні заклади, почали займатись спортом. Своєю чергою це призвело до вирішення багатьох соціальних проблем».

Керівник відділу ІТ та аналізу Станіслав Гайдер зазначив: «Платформа стане у пригоді громадським активістам, журналістам, розробникам програмного забезпечення, а також усім, хто цікавиться діяльністю органів місцевого самоврядування. Водночас відкритий доступ до інформації дає можливість створювати різні корисні додатки. Наприклад, мобільну платформу для відстеження пересування міського транспорту. Також можна формувати статистику й аналізувати роботу депутатів. Громадськість може пропонувати свої варіанти щодо відкриття нових даних для поповнення ресурсу».

Як повідомила присутня на відкритті керівник напряму відкритих даних проекту «T.A.P.A.S. Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах» Катерина Оніліогву, раніше відкриті дані в Україні розвивалися переважно на національному рівні. Але їхній найбільший потенціал –знаходиться саме на місцевому.

«Надзвичайно приємно, що Дрогобич одне з небагатьох міст такого значення долучився до цієї справи і є одним із найактивніших. Це показує прозорість місцевого керівництва та можливість зробити Україну прозорою у всіх сферах», — зазначила Катерина Оніліогву.

Також в ході презентації відбулося представлення новоствореного у межах штатного розпису відділу ІТ та аналізу, очолюваного Станіславом Гайдером, який є відповідальним за наповнення та функціонування порталу.

Опісля кожен присутній на презентації порталу учасник мав можливість внести свої пропозиції та поставити питання презентаторам.

Як зазначили розробники, портал відкритих даних Дрогобицької міської ради побудовано на платформі DKAN, розробленій Granicus.

Перейти на інтернет-портал відкритих даних Дрогобича можливо за посиланням: opendata.drohobych-rada.gov.ua

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати: