У Дрогобичі працюють над створенням ОТГ

Згідно з Законом України «Про  добровільне  об’єднання територіальних громад», до 2020 року всі населені пункти сільської чи міської місцевості на території Львівської області мають змогу добровільно об`єднатися та створити Об`єднані територіальні громади. У тому випадку, якщо добровільно населені пункти не об`єднаються в ОТГ, то Законом України, прийняття якого планується на середину 2019 року, всі території України будуть примусово об`єднані у ОТГ. Власне цим Законом буде чітко прописано кількість ОТГ в тій чи іншій області.

Саме з цього приводу міський голова Дрогобича Тарас Кучма доручив начальнику відділу ведення Державного реєстру виборців Богдану Николаїшину напрацювати перспективний план можливості створення ОТГ з центром Дрогобичі.

«Значно краще та вигідніше об`єднатися на добровільних засадах, враховуючи інтереси об’єднувальних громад, аніж потім у примусовому порядку», — наголосив Тарас Кучма.

Як зазначає начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Богдан Николаїшин, станом на сьогодні у Дрогобичі проводилась низка круглих столів за участю міського голови Тарас Кучма, голів навколишніх сіл, консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України, а також представників громадськості.

Однак, ніяких позитивних результатів у напрямі створення ОТГ досягнути не вдалося, оскільки сільські голови вважають, що їм невигідно об’єднуватися в ОТГ.

Також Богдан Николаїшин додав, що на території Дрогобиччини доцільно було б утворити 5-6 ОТГ з центрами у Дрогобичі, Трускавці, Стебнику, Бориславі, Меденичах та, можливо, Східниці.

Відтак на разі у Дрогобичі продовжуватимуть напрацьовувати шляхи створення об`єднаної територіальної громади, шляхом переговорів з очільниками довколишніх сіл.

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

Зацікавленість статтею
[Всього: 0 Середня оцінка: 0]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні