У Дрогобичі працюють над налагодженням системи автомобільних доріг у місті. ФОТО

У вівторок, 18 липня, у Дрогобицькій Ратуші відбулася нарада за участю першого заступника міського голови Ігоря Германа, керівника КУ «Інститут міста» Володимира Кондзьолки та керівників комунальних підприємств міста з приводу формування системи автомобільних доріг у Дрогобичі.

Розповів про нові можливості такої системи автомобільних доріг міста та можливості залучення при цьому коштів з обласного та державного бюджетів нашим містом Володимир Кондзьолка.

На початку свого презентування Володимир Кондзьолка зазначив, за дорученням міського голови Дрогобича Тараса Кучми розпочалася розробка системи налагодження ремонту магістральних доріг міста. Відтак керівник висвітлив бачення налагодження роботи цієї системи.

У відповідності до чинного законодавства автомобільні дороги поділяються на дороги державного та місцевого значення. Через Дрогобич проходить декілька доріг державного, обласного та районного значення, рух якими через місто відбувається міськими вулицями. Володимир Кондзьолка розпочав з того, постанова Кабінету Міністрів України дозволяє до автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення, віднести ділянки, що суміщаються з вулицями міст та інших населених пунктів, а відтак ремонт та утримання таких міських вулиць може взяти на себе держаний та обласний бюджет відповідно. А кошти місцевого бюджету акумулюватимуться на ремонті доріг на інших вулицях міста. Створення системи магістральних вулиць міста дозволить організувати рух транзитного транспорту минаючи центр, створити умови для розвитку бізнесу на околицях. Це сполучення: Самбір- Стрий через вул. Самбірська- Наливайка- Гайдамацька- Вокзальна — Стрийська; Стрий- Борислав через вул. Стрийська, Війтівська Гора, Козловського, Трускавецька, Фабрична,Бориславська; Самбір- Борислав через вул. Самбірська, І.Франка, Завіжня.

Другим елементом системи автомобільних доріг Дрогобича є формування мережі доріг з інтенсивним міським рухом. Це вулиці В.Великого, Грушевського, Стрийська, Винниченка, Пилипа Орлика, 22 січня, Сахарова, Лесі Українки, Сагайдачного, Мазепи, Музична, Шашкевича, Солоний Ставок, Січових Стрільців. На цих дорогах має бути забезпечено інтенсивний рух, відсутність заторів, швидкий доїзд до місця призначення.

Наступними складовими системи мають стати парковки, пішохідні зони, велосипедні доріжки, тощо.

Також у запропонованому плані передбачається зміна розміщення інженерної інфраструктури міста — вивід всіх підєднань до комунікацій з-під дорожнього покриття. Це дозволить вберегти дорожнє полотно від руйнування під час проведення ремонтних робіт.

За словами керівників комунальних підприємств міста, вартість виведення комунікацій є доволі високою, але згодом витрата цих коштів покриється за рахунок економії на ремонті доріг в найближчих кілька років.

За підсумками наради було одноголосно стверджено, що впровадження запропонованої системи значно б покращило стан доріг у місті, проте для того, щоб вказані вулиці були включені в перелік доріг обласного чи державного значення необхідно неабияких зусиль, оскільки ні область, ні держава не бажатимуть брати на баланс додаткові дорожні сполучення. Однак вже від сьогодні розпочинається робота з втілення в реальність такої системи.

Читайте також: