У Дрогобичі працюватиме коміся щодо запобігання спалювання сухої трави його жителями

З настанням осіннього періоду щороку, через байдуже ставлення до екології міста окремими його мешканцями, виникає проблема із задимленням повітря, спричиненого спалюванням трави.

На цю проблему звернув увагу міський голова Дрогобича Тарас Кучма у понеділок, 14 серпня, в ході наради з керівниками структурних підрозділів Дрогобицької міської ради.

З цього приводу міський очільник доручив відповідним структурним підрозділам створити тимчасову комісію, завдання якої полягатиме в інформуванні населення, зокрема приватного сектору, про відповідальність за спалювання сухої трави.

Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Зокрема, згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення вказаного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн). Ті ж дії, вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).

Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням чи позбавленням волі на строк від двох до п’яти років. Якщо вищезазначені дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, то термін позбавлення волі сягає від п’яти до десяти років.

Якщо Ви зафіксували порушення громадянами, які перебувають на території Дрогобича, вищезазначених вимог, необхідно терміново повідомити:

Інспектор з благоустрою м. Дрогобич Людмила Ільченко – 0676982696, або
Приймальня Дрогобицької міської ради – 2-25-69
Департамент міського господарства – 3-35-70
КП «Комбінат міського господарства» – 3-79-27
Черговий по місту – 2-13-27
Електронний сервіс «Відкрите місто».

Читайте також: