У Дрогобичі офіційно презентували відновлену футбольну команду «Галичина». ФОТО. ВІДЕО

13 Травня 0:00

13 травня 2017 р. у Дрогобичі відбулося урочисте відкриття футбольного сезону. Свій перший матч після майже семирічної перерви зіграла відроджена муніципальна футбольна команда «Галичина», яка розпочала виступи у другій лізі першості Львівської області.

Попри дощову погоду, на стадіоні «Каменяр» ДДПУ ім. І.Франка, що на вул. Стрийській (біля ЗОШ №8), зібралося приблизно 800 уболівальників. Святкового настрою додавало звучання духового оркестру в/ч А 1108.

Урочисте відкриття сезону розпочалося з виходу на газон команд-учасників матчу «Галичина» (Дрогобич) – «Верес» (Великий Любінь). Після спільної молитви отець Богдан окропив футболістів та уболівальників.

Відтак ведуча заходу – завідувачка відділу з основних видів діяльності Народного дому ім. І.Франка Уляна Воят надала слово для привітань міському голові Тарасові Кучмі та ветерану дрогобицького футболу Хосе Турчику. Вони щиро побажали успіхів відродженій дрогобицькій команді, а Хоче Йосипович провів паралелі з 1989 роком. Створена тоді ФК «Галичина» грала свій перший матч з вінницькою «Нивою» і також без упину лив дощ. Після того наша команда 14 років виступала у професіональному футболі, тож сподіватимемося на футбольне довголіття відродженого клубу.

За пропозицією диктора Ореста Хандоняка хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять багаторічного коментатора футбольних матчів, спортивного оглядача газети «Галицька Зоря» й «Український футбол» Івана Ступака, який відійшов у Вічність три місяці тому.

Капітан команди «Галичина» вручив жовто-зелену футболку команди міському голові Т.Кучмі, відтак після розминки і стартового свистка арбітра Романа Брандибури розпочався матч.

Дрогобичани, яких особливо активно підтримувала численна група місцевих фанів, заволоділа ініціативою і рушила в атаку. Та більш досвідчені гравці «Вереса», витримавши стартовий натиск господарів, провели дві результативні контратаки і спершу головою, а згодом дальнім ударом повели в рахунку – 2:0.

«Галичина» додала в активності і мала кілька слушних нагод для взяття воріт суперників, та відзначилася до перерви лише раз – обігравши захисника і воротаря гол забив граючий тренер команди Олександр Розлач.

У другому таймі «Верес» перехопив ініціативу, більше володів м’ячем і після помилки наших захисників зумів забити третій м’яч. Натомість «Галичина» провела декілька контратак, двічі небезпечно пробивала штрафні удари, але футболістам трохи бракувало влучності. У підсумку з рахунком 3:1 перемогли гості, дещо зіпсувавши дебют оновленій «Галичині». Матч юнацьких складів не відбувся через неявку гостей.

Варто додати, що на грі був присутній колишній гравець «Галичини», екс-тренер кам’янської «Сталі» і рівненського «Вереса» Володимир Мазяр.

Стартовий склад команди «Галичина» з протоколу гри: Владислав Білан, Василь Волкун, Роман Мельничий, Іван Городиський, Андрій Сенів, Мирон Лисовець, Ігор Гершак, Роман Собко, Стефак Заміщак, Олександр Розлач, Вадим Бриньо.

Запасні гравці: Юрій Горордиський, Володимир Собко, Тарас Козак, Роман Болоховецький, Іван Зварич, Семен Пастернак, Андрій Стасів, Олег Буцяк, Володимир Зубаль.

Текст та фото: Ярослав ГРИЦИК, часопис «Галицька зоря» Відео: Прес-служба Дрогобицької міської ради