У Дрогобичі намагаються вирішити проблему з обмеженою кількістю місць у дошкільних навчальних закладах. ФОТО

У середу, 26 липня, у приміщенні Дрогобицької міської ради відбулася робоча нарада заступника міського голови Василя Качмара з керівниками дошкільних навчальних закладів міста. Участь у нараді також взяли представники відділу освіти розом з начальником відділу Петром Сушком.

Під час наради обговорили проблемні питання розвитку дошкільної освіти в місті. Основну увагу учасників було закцентовано на проблемі забезпечення можливості кожній дитині-дрогобичанину, яка досягнула 3-річного віку, відвідувати ДНЗ міста. Як зазначили представники відділу освіти, станом на 26 липня на черзі у ДНЗ перебувають 1376 дітей, з яких будуть охоплені дошкільною освітою 947. Виникає така ситуація через те, що у садках Дрогобича перебувають діти з навколишніх сіл району, а кількість місць у садочках місць обмежена.

Відтак заступник міського голови Василь Качмар зазначив, що це питання необхідно врегулювати шляхом винесення на засідання сесії Дрогобицької міської ради проекту рішення про пріоритетність та першочерговість прийому у дошкільні навчальні заклади міста дошкільнят, зареєстрованих у Дрогобичі.

«Це своєю чергою повинно почати стимулювати кожного сільського голову відкрити у населеному пункті, у якому голови обрані громадами, дитячий садок. А нам необхідно максимально дозволено збільшити спискову чисельність у групах та при можливості відкривати нові групи для того, щоб кожну охочу дитину залучити до дошкільної освіти», — додав заступник міського голови.

Для того, щоб окреслити чітку схему влаштування кожної дитини у дитячий садок, Василь Качмар доручив відділу освіти надати чітку статистику кількості дітей, оскільки записувати в чергу можна одну і ту саму дитину в декілька садків одночасно і відповідно загальна черга не відображає точної картини.

Також у ході наради було обговорено підготовку системи опалення до опалювального сезону, організацію гарячого харчування, виконання робіт по мікропроектах, звітування кожного керівника дошкільного навчального закладу та загальну організацію навчального року.

Щодо ситуації з керівником ДНЗ № 26 у м. Стебнику, яку на «гарячому» затримали під час крадіжки продуктів харчування, батьки дітей та поліція, то начальник відділу освіти Петро Сушко повідомив, що вже 1 серпня справа буде передана до суду, а зараз вже підготовлено проект рішення щодо звільнення цього керівника з посади.

«Ситуацію щодо керівника садочку № 26 у м. Стебнику буде вирішено принципово та категорично. Ні звільнення, ні притягнення до відповідальності, яку винесе суд, їй не оминути. Ми всі спільно працюємо задля однієї мети — забезпечення благополуччя нашим дітям. І якщо хтось намагатиметься вчинити так, як вчинила керівник цього закладу, то його очікує така ж доля. Сподіваємось, що це був поодинокий випадок.», — наголосив Василь Качмар.

Також Василь Качмар зазначив, що до п`ятниці кожен керівник навчального закладу має можливість подати у відділ освіти список робіт, які необхідно виконати до початку навчального року, а згодом буде здійснюватися об`їзд дитячих садків щодо їх готовності до роботи.

Читайте також: