У Дрогобичі на фасаді будинку на вул. Івана Франка встановлять двомовну пам`ятну таблицю до 100-річчя ЗУНР

У межах відзначення 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки у Дрогобичі встановлять інформаційну пам`ятну таблицю про діяльність органів державної влади ЗУНР у місті Дрогобич.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні сесії Дрогобицької міської ради у понеділок, 8 жовтня.

Пам`ятну таблицю встановлять на фасаді будинку історичного відділу музею «Дрогобиччина», що за адресою вул. Івана Франка, 32, оскільки саме в цьому будинку з грудня 1918 року до травня 1919 року засідала Українська Національна Рада Дрогобицького повіту Західноукраїнської Народної Республіки.

Варто відзначити, що текст пам`ятної таблиці буде поданий двома мовами: після україномовного тексту буде продубльовано ще англомовний варіант, оскільки, як зазначили депутати міської ради, у Дрогобичі щодня збільшується кількість туристів.

У рішенні йдеться про те, що встановлення пам`ятних таблиць відбувається на виконання протокольного доручення голови Львівської ОДА Олега Синютки з розширеної наради з питань підготовки та проведення заходів зі встановлення та відновлення пам`ятників, меморіалів, пам`ятних знаків, інформаційних таблиць та інших заходів у межах відзначення 100-річчя утворення ЗУНР та листа Департаменту внутрішньої та інформаційної політики щодо встановлення інформаційних таблиць у містах, де було проголошено українську владу у 1918 році.

Виконати комплекс заходів з виготовлення, встановлення та відкриття пам`ятної таблиці, відповідно до рішення Дрогобицької міської ради, заплановано до 2 листопада 2018 року.

Зацікавленість статтею
[Всього: 7 Середня оцінка: 3.7]
Рекомендуємо також прочитати:
Теги відсутні